PDA

View Full Version : Frame: O noua provocare CineMagia!


Pages : [1] 2 3

emanuel
04 Mar 2004, 13:22
Intalnire CineMagia

Data: 18 martie 2004 ora 19,00.
Locatie: Barul “Frame” din Bvd. Magheru, nr. 38 B (langa KFC Piata Romana).
Subiect: Intalnirea forumistilor
Eveniment: bauta, bauta, bauta, cu 70 la suta! (30% discount pe baza cadului CineMagia).
Se alege cocktailul ce va purta numele CineMagia.

La sfarsit, premiu surpriza…

Cine se baga????

nookie
04 Mar 2004, 13:34
pe vreo vineri nu se poate? ca unii mai au si servici a doua zi? si nu sunt din bucuresti.
anyway: keep it real!

blitz43
04 Mar 2004, 14:30
daca-i pe discounturi, ai grija Emanuele sa-mi trimiti si mie cardul ala... :lol:
bine ca s-a mutat la ora 19:00 :x , ca asa poa' ajung si eu....

Semaca
04 Mar 2004, 15:04
Sper sa vin si eu!! :)

Ingerash
04 Mar 2004, 15:52
shi daca nu vreau sa beau?! ca am trecut de faza asta...

n-ar fi mai bine vineri? zau, unii mai shi munceshte dom'le...

BeNnY
04 Mar 2004, 16:20
Eu ma bag 100% !!! Mai ales ca am teza cu o zi inainte :)

ogto
04 Mar 2004, 16:41
Daca am aprobarea familiei, I'm there man... Yup... Nu o sa fie si un mic film, ceva?

Ambra Blu
04 Mar 2004, 16:50
Vin si eu (nu ca de data asta); vreau card, ca la baru' ala e scump din cite stiu eu.

Leonard
04 Mar 2004, 18:45
pai si cum facem rost de card?

BeNnY
04 Mar 2004, 18:46
Pai ni-l dau ei....


...nu?

ogto
04 Mar 2004, 20:21
Ce card? Credit Card? Sau ce? Cum sa ne dea ei Benny credit card?

BeNnY
04 Mar 2004, 20:32
(30% discount pe baza cadului CineMagia)

E vorba de cardul Cinemagia nu de Credit Card bai... ce bine ar fi daca ai citi....



La sfarsit, premiu surpriza…

Si anume? :lol: Adica... GIVE US A HINT!

ricutza
04 Mar 2004, 22:20
Frame e clubul meu preferat asa ca sigur ca voi fi acolo pe 18...sper sa va placa si voua!

ogto
04 Mar 2004, 22:30
Ah, lol, scuze... Dumb me... Emi are card dinacesta, nu Emanuel? Aduci tu :D...

Danny
05 Mar 2004, 01:47
Din cate stiu trebuie sa va faceti voi card.
Eu in principiu ma bag, cu sau fara discount.

BeNnY
05 Mar 2004, 07:51
Si eu ma bag ca eu oricum nu beau alcool :lol:

alexandru
05 Mar 2004, 09:49
Reducerea este valabila si pentru sucuri Benny :lol:

raptor
05 Mar 2004, 09:58
Ete fleoshk! :( Na,la asta nu o sa ajung...goddamnit-da vreau si eu ce o sa primitzi!Ne vedem la urmatoarea dupa asta:)
ps....o sugestie,mica-mica-poate nu ar trebui sa fie chiar asa de dese intalnirile astea,ca sa nu se duca dreku' farmecul...?

alex2
05 Mar 2004, 15:43
radu dear, nu se duce nici un farmec la dracu :D doar ca are lumea sansa sa se cunoasca mai bine...mai socializeaza, alea, alea...

pt emanuel: si, da, cei din afara Bucurestiului au dreptate: de ce joi si nu vineri?

"asteptam provincia" :D

raptor
05 Mar 2004, 15:56
radu dear, nu se duce nici un farmec la dracu :D doar ca are lumea sansa sa se cunoasca mai bine...mai socializeaza, alea, alea...

pt emanuel: si, da, cei din afara Bucurestiului au dreptate: de ce joi si nu vineri?

"asteptam provincia" :D

:lol: Fie cum zici tu.Dar dak am dreptate I'll hold you responsible! :wink:

ogto
05 Mar 2004, 17:50
What? No smokeing? Nu se face o tigara Cinemagia? Sau un desert? Doar o bautura?

BeNnY
05 Mar 2004, 17:50
Ceilalti de "pe-afara", Demona, Gandalf, voi veniti?

raptor tu de ce nu poti veni?

alexandru
05 Mar 2004, 17:57
De ce nu se poate vineri? Pentru ca barul este PLIN in weekend (vineri, sambata, duminica). Dar nu se stie niciodata..... daca vom fi asa de multi cat sa ocupam tot barul :lol: poate se vor indura

Bafta tuturor

TLD
05 Mar 2004, 19:35
Si eu militez pt intalnire in ziua de vineri... Joia am o zi foaarte stresanta... In schimb vineri e lejeritate mare, vien si weekendul, mai avantajos ar fi vinerea! Plin baru?! Intram peste si ii dam afara! Care-i problema doar vine spiritul sistemului! ;)

Leonard
05 Mar 2004, 20:53
problema e ca ei probabil nu-si mai scot banii daca ne fac noua reducere. cu acelasi numar de oameni (full) castiga mai mult daca se face consumatie fara reducere. Asa probabil joia nu e plin, iar daca venim noi, chiar consumand cu reducere, tot le convine ca au clienti mai multi.

alexandru
05 Mar 2004, 21:07
micutzilor, hai s-o facem joi... hai sa iasa bine... si apoi mai vorbim cu ei... negociem.
Eu unul ma gandeam la aceste intalniri si ca la un fel de cenaclu. Se pot propune teme... poate fi chiar interesant.
Stiu ca vineri este zi de munca, dar pentru moment e tot ce am putut obtine.

BeNnY
05 Mar 2004, 21:22
Mie Joi mi se pare foarte ...OK! E bine...! Si e misto ideea cu cenaclul...dar cine da topicurile de discutie?

raptor
06 Mar 2004, 22:56
Ceilalti de "pe-afara", Demona, Gandalf, voi veniti?

raptor tu de ce nu poti veni?

Pentru ca je e din cluj,luminatule! :D Si nu-mi pot permite chiar odata pe luna...banii ca banii dar mersul cu trenul e MOARTE!!!!!Eu va astept la TIFF,sau,dak nu apareti,o sa revin eu mai in mai in buc'reshti...

Danny
06 Mar 2004, 23:08
Se alege cocktailul ce va purta numele CineMagia.


Aaa...un lucru e cert...trebuie sa contina mult al_cool! :wink:

Danny
06 Mar 2004, 23:14
Eu in principiu ma bag, cu sau fara discount.

Am zis eu asta??? :o Cred ca eram beat! :lol:

alex2
08 Mar 2004, 11:50
subscriu la ce a zis danny mai sus :D

blitz43
08 Mar 2004, 12:42
micutzilor, hai s-o facem joi... hai sa iasa bine... si apoi mai vorbim cu ei... negociem.
Eu unul ma gandeam la aceste intalniri si ca la un fel de cenaclu. Se pot propune teme... poate fi chiar interesant.
Stiu ca vineri este zi de munca, dar pentru moment e tot ce am putut obtine.

Mai paunescule, vrei sa ne stea berea-n gât...
nu se face asta! :lol:

Semaca
08 Mar 2004, 13:59
Si eu vreau in alta zi, pt. ca mi-am dat seama ca joi am o aniversare in familie de la care clar nu pot lipsi!!

Nu se poate sambata?!

Sau macar in alta joi?!

alexandru
08 Mar 2004, 15:29
Paunescu sau nu, tre sa facem ceva sa "indulcim" atmosfera. Cine spunea insa ca subiecte de discutie la "cenaclu" nu ar putea fi..... "sanii pe pelicula" (sau pelicula pe sani - dupa caz).... sau "un fund bun intr-o pelicula de rahat" (cred ca si aici merge varianta inversa cu pelicula buna intr-un fund..... ups nu merge) :lol: :lol: :lol:
Hai ca vom gasi noi ce sa facem.

Pentru Semaca: Pentru Joia asta nu avem cum sa mutam programul. Vor mai exista si alte joi. Noi ne gandisem sa periodicizam "ingramadeala".

Stima

BeNnY
08 Mar 2004, 15:42
Eu vin orice ar fi, oricum ar fi numai sa nu ma intorc acasa vatamat corporal :lol:

alex2
08 Mar 2004, 15:53
hai, benny, ca nu te ataca nimeni :lol: te apar eu, promit, nu ziceai tu ca sunt "observator" ? 8) aparam tinerele sperante ale ...ale...
in fine, vom avea grija de tine. :wink:

alex2
08 Mar 2004, 15:55
alex, venim cu planese si afise din filme ca material demonstrativ pt ce ziceai mai sus? :lol: :lol: :P

BeNnY
08 Mar 2004, 15:55
Ok, atunci sigur vin! :lol:

Tu vii alex2 ?

alex2
08 Mar 2004, 15:58
mai ales sa te "supervizez " pe tine, benny... ca daca stau sa ma gandesc bine, nu prea am vb data trecuta :wink:

recuperam acum.

da, am ratat concertul de joi, dar acum vin...

ogto
08 Mar 2004, 17:17
Sper ca nu aveti de gand sa dati bauturi la minori... Ca m-ar bate parinti... :P

Demona
08 Mar 2004, 21:37
Intalnire CineMagia

Data: 18 martie 2004 ora 19,00.
Locatie: Barul “Frame” din Bvd. Magheru, nr. 38 B (langa KFC Piata Romana).
Subiect: Intalnirea forumistilor
Eveniment: bauta, bauta, bauta, cu 70 la suta! (30% discount pe baza cadului CineMagia).
Se alege cocktailul ce va purta numele CineMagia.

La sfarsit, premiu surpriza…

Cine se baga????

Bey deci nu-i corect! :(( Va invidiez...n-avetzi idee... :cry:

ogto
08 Mar 2004, 22:20
Demona, tu nu poti participa?

BeNnY
08 Mar 2004, 22:23
Demona e din Arad si are o slujba la care trebuie sa se duca on a daily basis...

BeNnY
09 Mar 2004, 10:49
Deci pana acum cine vine? O lista ceva?

ricutza
10 Mar 2004, 00:29
si eu vin! :D

blitz43
10 Mar 2004, 09:43
si eu vin! :D

vin, vin... da' tot berea-i la putere :lol: !
parerea mea!

ogto
10 Mar 2004, 16:09
87,6% vin... Restul poate vin...

Leonard
10 Mar 2004, 16:20
28,3% vin, restul alcool

raptor
10 Mar 2004, 16:23
atata procentati p-aici,de-o sa ajungeti la suc pana la urma.Neacidulat.

BeNnY
10 Mar 2004, 16:43
Sau si mai bine.... Nectar!

ogto
10 Mar 2004, 16:55
Propun o reteta pt. cocktailul Cinemgia: Cola, Pepsi, Pepsi Twist, Gheata, Rom, Sampanie, Vin Rosu, Nitroglicerina, inca putin Pepsi si la sfarsit o umbreluta...

BeNnY
10 Mar 2004, 16:56
Putin Propan si niste sange

alex2
10 Mar 2004, 17:33
benny, vampirelule ce esti :wink:

Danny
11 Mar 2004, 11:06
vin, vin... da' tot berea-i la putere :lol: !
parerea mea!

Sa inteleg cumva ca asta e concluzia la care ai ajuns dupa ce ai inchinat cele 40 de pahare de vin in cinstea Sfintilor Mucenici? :lol:

blitz43
11 Mar 2004, 11:21
Sa inteleg cumva ca asta e concluzia la care ai ajuns dupa ce ai inchinat cele 40 de pahare de vin in cinstea Sfintilor Mucenici? :lol:

pe dreaq... n-au fost 40 de pahare, ci numai zece...
n-au fost cu vin (toate) ci cu bere... plus vreo 2 guri de JB (da alea nici nu se pun, ca doar m-am clatit :lol: !)
Va salut, hâc!

Danny
11 Mar 2004, 11:24
pe dreaq... n-au fost 40 de pahare, ci numai zece...


Rushine frate, rushine. ;)

Sa nu respecti tu traditiile neamului... :P

blitz43
11 Mar 2004, 14:55
Rushine frate, rushine. ;)

Sa nu respecti tu traditiile neamului... :P

bey, iti vine sa crezi sau nu, n-am avut cu cine combate in continuare...
ca as mai fi stat... las' ca recuperez joia viitoare! :lol:

Danny
11 Mar 2004, 21:21
Prietene, ai fi putut sa-ti faci si tu un prieten imaginar dupa al 10-lea pahar...parerea mea! ;)

blitz43
12 Mar 2004, 11:05
Prietene, ai fi putut sa-ti faci si tu un prieten imaginar dupa al 10-lea pahar...parerea mea! ;)

Am incercat odata cu o prietena :lol: imaginara! Si m-a bagat sub masa!
Astia imaginari nu sunt de comitet; tin la bautura :x !
Parerea mea! :o

Danny
13 Mar 2004, 00:56
:lol: :lol: :lol:

Stai olecutza. Pai tu mai ai voie sa ai prietene? :o :wink:

blitz43
15 Mar 2004, 10:20
:lol: :lol: :lol:

Stai olecutza. Pai tu mai ai voie sa ai prietene? :o :wink:

Atâta timp cât EA nu stie ....
In plus, am si specificat ca era imaginara........
bey, tu vrei sa ma dau de Gaulle? :lol:
Ozzy buna!

Danny
16 Mar 2004, 10:07
Pai ma, astea imaginare sunt mai periculoase decat cele reale.
Chiar tu ai spus ca te-a bagat sub masa. Data viitoare, cine stie, poate se baga ea sub masa! :o :lol:
Ar fi trebuit sa te uiti la "Mintea unui barbat insurat", sa vezi acolo ce probleme pot aparea.

emanuel
17 Mar 2004, 13:26
Pentru mai multe detalii despre acest club inedit:
http://www.frame.ro/

Nu uitati ca va asteptam maine la ora 19,00!

Leonard
17 Mar 2004, 13:57
si cu cardul cum ramane, ca n-avem?

emanuel
17 Mar 2004, 14:03
Maine discutam... voi veniti...

blitz43
17 Mar 2004, 14:28
tantiile alea de pe site-ul frame, alea cu ombilicurile goale, sunt si ele invitate?
Parerea mea!

BeNnY
17 Mar 2004, 18:37
Foarte misto facut site-ul :)

Sa va uitati la Events :)

blitz43
18 Mar 2004, 14:29
deci....
cine semneaza condica de prezenta diseara? :o

Leonard
18 Mar 2004, 14:53
fara 'deci'!

blitz43
18 Mar 2004, 15:19
fara 'deci'!

deci.... tu chiar ai nevoie de un scaun?
in cap? :lol:

KORBEN
18 Mar 2004, 16:42
deci....
sa inteleg ca nu o sa va inghesuiti prea tare
pacat
o sa se simta singure fetele cu ombeliku gol

Mircius
18 Mar 2004, 21:34
Imi pare enorm de rau ca nu ati facut un anunt mai la vedere... abia acum am aflat de intalnire, si pe la ora 6 mai eram si pe la romana. POate data viitoare faceti si voi un anunt mai vizibil.....

BeNnY
18 Mar 2004, 21:54
Eu acum ma intalnesc de la "Marea provocare" la care de fapt nici macar n-am ales Cocktailul :o

Insa a fost misto, ogto a castigat un DVD ( :o MTF!) am facut impreuna cu ogto 100 de poze... insa din pacate o sa le vedeti abia maine datorita unei "erori"...

ogto
18 Mar 2004, 23:06
Da. A fost duper misto. Ma-m super distart! E super misto sa te intalnesti cu oameni din spatele avatar-urilor. :D Am castigat un DVD! E super tare faza. Oricum, thx you all for a great time... Sper sa mai fie. :D :D

Pink Panther
18 Mar 2004, 23:52
Ei bine..
acuma.. ca a trecut deja ziua cu pricina - adica 18.03.2004, uite ca am ajuns acasa - si ca sa vedeti ca nu sunt o panterutza neserioasa, tzin sa ii aduc multumiri in primul rand lui emanuel - pentru ca vorbisem cu el cu 2 zile mai devreme sa-mi aduca si mie revista no.1 - si a fost baiat tare de treaba, si in al doilea rand, desi am stat mai retrasa, intr-un coltzishor, mi-a placut ideea ca va intalnitzi si ca discutatzi tot felul de chestii interesante despre filme,actori, regizori si tot tacamul! - mi-a facut placere sa va cunosc si .. keep in toutch !

Panterutza Roz (alias Pink Panther :D )

BeNnY
19 Mar 2004, 09:31
Am ales 11 din cele 134 de poze facute de ogto si de mine la meeting :)

Le-am ales pe acestea pt ca am considerat ca sunt mai interesante (unele) decat celelalte... :roll:

(FOTOGRAFII STERSE DE CATRE MODERATOR)

Danny
19 Mar 2004, 14:19
Placut in Frame. Placut si in Vama Veche km. 0 (unde blitz43, daniel, leonard si danny au continuat petrecerea si au ascultat niste muzica adevarata).
Cunoscut (mai mult sau mai putin) si 2 forumisti noi care au avut "curajul" sa vina la intalnire. Pink Panther, Korben, va mai asteptam si cu alta ocazie.
Totul ar fi fost perfect, asta daca blitz43 nu m-ar fi batut cu scorul general de 6-5 beri baute. Scorul pe reprize a fost 4-3 in Frame si 2-2 in VV. Sunt sigur insa ca daca am fi mers si in "Stuf VV" l-as fi batut. Mai ales ca dadea semne mari de slabiciune :lol: Asta ca sa nu zic ca abandonase ;)

blitz43
19 Mar 2004, 15:35
Placut in Frame. Placut si in Vama Veche km. 0 (unde blitz43, daniel, leonard si danny au continuat petrecerea si au ascultat niste muzica adevarata).
Cunoscut (mai mult sau mai putin) si 2 forumisti noi care au avut "curajul" sa vina la intalnire. Pink Panther, Korben, va mai asteptam si cu alta ocazie.
Totul ar fi fost perfect, asta daca blitz43 nu m-ar fi batut cu scorul general de 6-5 beri baute. Scorul pe reprize a fost 4-3 in Frame si 2-2 in VV. Sunt sigur insa ca daca am fi mers si in "Stuf VV" l-as fi batut. Mai ales ca dadea semne mari de slabiciune :lol: Asta ca sa nu zic ca abandonase ;)

Bey, io am lasat-o mai moale ca nu mai aveam cu cine combate :lol: ; schimbasem si marca de bere :x (btw, tocmai de la tine nu ma asteptam sa-mi numeri berile, asemenea oualelor lui nastase!) si deja aveam o jena... in plus, in copilarie, io am fost si putin bolnav (deh, unii cica nici nu m-am vindecat! :cry: ).... bah, da' tu cum ai ajuns acasa? n-am inteles de ce n-ai luat si tu taxiul ala distrus, macar pâna la obor... Parerea mea!
daniel, cum ii zicea maestrul GICA? hai cu tu stiai repertoriul.... :lol:
In rest, tot respectul pentru locatie, oameni, Casablanca (btw, de ce era ecranul verde?), nea pozaru', dvd-ul pe care era sa-l câstige Ambra Blue 8) , Proooptiki, saorma aia baloasa, buda aia meseriasa din Vama Veche si restul...
(Uneori) viata bate filmul!

raptor
19 Mar 2004, 15:54
Si banuiesc k la noi restul care sufera pe baricade nu v-atzi gandit in timp ce likidatzi berile alea...alcoolul...unealta satanei.... :lol:

Pink Panther
19 Mar 2004, 16:58
Cunoscut (mai mult sau mai putin) si 2 forumisti noi care au avut "curajul" sa vina la intalnire. Pink Panther, Korben, va mai asteptam si cu alta ocazie.


Hehehe... intr-adevar - mai mult sau mai putin - panterutza e mai timidutza de felul ei - s-a bagat intr-un coltishor - dar a fost prezenta!

dar pt. cineva care a descoperit acest site - cinemagia acum vreo cateva zile.. io zic ca e ceva, nu?

v-am pupat! :P

Danny
19 Mar 2004, 23:24
Bey, io am lasat-o mai moale ca nu mai aveam cu cine combate :lol: schimbasem si marca de bere :x
bah, da' tu cum ai ajuns acasa? n-am inteles de ce n-ai luat si tu taxiul ala distrus, macar pâna la obor... Parerea mea!
daniel, cum ii zicea maestrul GICA? hai cu tu stiai repertoriul.... :lol:

Aha, am inteles, n-ai mai avut cu cine combate, te-ai resemnat, si ai lasat capul pe masa :lol:
Nu stiu de ce aveam eu impresia ca voi o luati in cu totul alta directie...asa ca am facut o mica plimbare. Numai bine cat sa ma trezesc.
Daniele, mai in_canta-ne frate... :D

Danny
19 Mar 2004, 23:32
dar pt. cineva care a descoperit acest site - cinemagia acum vreo cateva zile.. io zic ca e ceva, nu?
v-am pupat! :P

Dap, e de apreciat :)

Ambra Blu
20 Mar 2004, 09:46
dvd-ul pe care era sa-l câstige Ambra Blue 8) ,

Cum asa?

ogto
20 Mar 2004, 09:55
A scris cineva numele tau pe un bilet, astia se certau, toti ziceam ca eram siguri ca tu o sa castigi si mai bine ti-l dam direct. Dar numele tau a iesit din competitie ca nu erai prezent. Si astfel am castigat eu DVD-ul... :D I'm a lucky man!

Mala Portugal
21 Mar 2004, 14:33
Am si eu o intrebare nevinovata (promit).Verigheta de pe degetul barbatului care zambeste asa frumos e verigheta lui blitz43?

Serghei
21 Mar 2004, 15:30
Am si eu o intrebare nevinovata (promit).Verigheta de pe degetul barbatului care zambeste asa frumos e verigheta lui blitz43?

Nevinovata???Mala,Mala... :lol:


Care e Ambra?

BeNnY
21 Mar 2004, 16:06
Ambra n-a venit

ricutza
21 Mar 2004, 22:23
Am si eu o intrebare nevinovata (promit).Verigheta de pe degetul barbatului care zambeste asa frumos e verigheta lui blitz43?

pai da, mala...

blitz43
22 Mar 2004, 08:16
Am si eu o intrebare nevinovata (promit).Verigheta de pe degetul barbatului care zambeste asa frumos e verigheta lui blitz43?

ti-o trebe? :lol:

emanuel
22 Mar 2004, 13:48
Deci, pentru ca multi au intrebat daca aceste intalniri din Frame vor fi saptamanale, iata ce am hotarat:
Intalnirile OFICIALE vor fi din doua in 2 saptamani (urmatoarea deci, joi 1 aprilie -NU-I PACALEALA!-, ora 19,00).
DAR, acei forumisti care doresc sa se intalneasca in fiecare saptamana, pot sa mearga linistiti tot joia de la 19,00 unde vor beneficia pe baza cardului CineMagia de acea reducere de 30%.

Sper ca am lamurit pe toti...

Daca aveti intrebari, spuneti!

Semaca
22 Mar 2004, 14:25
La poza aia de grup, poate sa dea cineva neste egzbligatii, sa aflam si noi, astia de n-am putut sa ajungem, who's who??

BeNnY
22 Mar 2004, 17:28
Mda...

De la stanga la dreapta:

Danica
Emanuel
Scuze, nu am retinut numele corect... Lokibra parca :oops: :oops:
ricutza
Cristo (mai in fata)
KORBEN (mai in spate, imediat langa ricutza)
ogto (langa Cristo)
blitz43
Leonard
TLD (mai in fata, langa ogto)
Danny
Daniel
IceyU
Adrian (pe-acolo prin spate :) )
Alexandru

Danny
22 Mar 2004, 17:39
Deci, pentru ca multi au intrebat daca aceste intalniri din Frame vor fi saptamanale, iata ce am hotarat:
Intalnirile OFICIALE vor fi din doua in 2 saptamani (urmatoarea deci, joi 1 aprilie -NU-I PACALEALA!-, ora 19,00).
DAR, acei forumisti care doresc sa se intalneasca in fiecare saptamana, pot sa mearga linistiti tot joia de la 19,00 unde vor beneficia pe baza cardului CineMagia de acea reducere de 30%.


M-am uitat astazi la portofel si desi l-am vazut cam speriat, stresat, am indraznit si l-am intrebat daca ne permitem sa mergem in fiecare joi in Frame.
A stat putin pe ganduri, dar numai pret de cateva secunde, probabil ca sa-mi dea sperante, dupa care a sarit pe geam! :o
Am gasit mai apoi un bilet de adio: "Am dat faliment!!!" :( :cry:

emanuel
22 Mar 2004, 17:42
Tocmai am aflat 2 vesti care s-ar putea transforma in evenimente CineMagiste cu ajutorul al nostru, al tuturor...
Pe 10 aprilie este ziua prietenului nostru BeNnY, iar pe 15 este ziua prietenului sau, si el forumist indarjit, Ogto.
Ce spuneti ne intalnim in aceste zile importante pentru ei sa le uram in direct La multi ani?

blitz43
22 Mar 2004, 18:27
M-am uitat astazi la portofel si desi l-am vazut cam speriat, stresat, am indraznit si l-am intrebat daca ne permitem sa mergem in fiecare joi in Frame.
A stat putin pe ganduri, dar numai pret de cateva secunde, probabil ca sa-mi dea sperante, dupa care a sarit pe geam! :o
Am gasit mai apoi un bilet de adio: "Am dat faliment!!!" :( :cry:

mah danny, tu citesti prea mult o. bufnila! :lol:
parerea mea!

blitz43
22 Mar 2004, 18:32
Tocmai am aflat 2 vesti care s-ar putea transforma in evenimente CineMagiste cu ajutorul al nostru, al tuturor...
Pe 10 aprilie este ziua prietenului nostru BeNnY, iar pe 15 este ziua prietenului sau, si el forumist indarjit, Ogto.
Ce spuneti ne intalnim in aceste zile importante pentru ei sa le uram in direct La multi ani?

:o mai stiu eu ziua unui forumist in aprilie... :lol:

IceyU
22 Mar 2004, 18:34
Tocmai am aflat 2 vesti care s-ar putea transforma in evenimente CineMagiste cu ajutorul al nostru, al tuturor...
Pe 10 aprilie este ziua prietenului nostru BeNnY, iar pe 15 este ziua prietenului sau, si el forumist indarjit, Ogto.
Ce spuneti ne intalnim in aceste zile importante pentru ei sa le uram in direct La multi ani?

Pai din moment ce 10 cade sambata iar 15 cade joi pe ogto lam rezolvat usor, acu mai ramane benny , care cine stie poate se rezolva cu un mic filmulet care-i place lui ca de cade sambata.(Just an ideea don`t kill me billy).

IceyU
22 Mar 2004, 18:40
:o mai stiu eu ziua unui forumist in aprilie... :lol:
Blitz43
Oare a ta ?? :wink:

blitz43
22 Mar 2004, 18:44
:o mai stiu eu ziua unui forumist in aprilie... :lol:
Blitz43
Oare a ta ?? :wink:

nope, as vrea io...
daca tipu' nu vrea sa-si dezvaluie zodia, io nu pot sa ma bag asa.... in seama :x

BeNnY
22 Mar 2004, 18:46
Pai ar fi misto sa mergem cu totii la un film.... insa trebuie sa vreti voi..

ogto
22 Mar 2004, 21:48
Propun ceva, sa sarbatorim ziua mea si al lui Benny in aceeasi zi. Sa mergem la film ar fi o optiune si poate dupa film sa mergem la un
bar... :D A cui ziua de nastere mai e in aprilie? Spunene, nu ne tine in suspans!

P.S. Cum s-a aflat ziua mea de nastere?

Danny
22 Mar 2004, 21:50
mah danny, tu citesti prea mult o. bufnila! :lol:
parerea mea!

Mah pe buf_nila nu l-am citit ca scrie prea mult si nu am rabdare. Da sa stii ca portofelul a facut buf! :lol:

Eu zic ca putem discuta pe 1 aprilie, la o bere, ce facem pe 10 sau 15.
"Parerea mea!" :wink:

Ambra Blu
23 Mar 2004, 10:19
nope, as vrea io...
daca tipu' nu vrea sa-si dezvaluie zodia, io nu pot sa ma bag asa.... in seama :x

ziua lui blitz e toamna. in aprilie e a lui leonard?

raptor
23 Mar 2004, 11:10
Hmmm....ce e pe 11 aprilie...hmmm...hmmm....???
Eu zic pe 15.Si poate apar si je p-acolo...

BeNnY
23 Mar 2004, 18:49
Ce e pe 11 aprilie? Nimic!

Pe 1 e meeting oficial, pe 10 ziua mea, pe 15 ziua lui ogto

Danny
23 Mar 2004, 21:21
Ce e pe 11 aprilie? Nimic!
Pe 1 e meeting oficial, pe 10 ziua mea, pe 15 ziua lui ogto

Pe 15 ar cadea urmatorul meeting oficial...asa ca putem sarbatori acolo...

Demona
23 Mar 2004, 21:32
Ambra n-a venit

Star-ul Ambra n-a venit iar. Asta face ca DMX la premile MTV! ;)

ogto
23 Mar 2004, 22:23
Ce e pe 11 aprilie? Nimic!
Pe 1 e meeting oficial, pe 10 ziua mea, pe 15 ziua lui ogto

Pe 15 ar cadea urmatorul meeting oficial...asa ca putem sarbatori acolo...

Lol, misto, meetingul cade de ziua mea, fix... Nu tratez pe nimeni cu nimic si nu ma astept la cadouri. :P :D :wink:

Mala Portugal
23 Mar 2004, 22:56
ti-o trebe? :lol:
:oops: ... merci , pas pour moi .Ma feresc de chestiile astea din haur hadevarat ca nu pot sa le asortez la nimic :lol:

crydead
23 Mar 2004, 23:19
Ce vorbesti tu, ai vazut cat de bine da c-o dantura de aoleu?!

---------------------------
Viitorul suna ocupat.

Leonard
24 Mar 2004, 01:28
nope, as vrea io...
daca tipu' nu vrea sa-si dezvaluie zodia, io nu pot sa ma bag asa.... in seama :x

ziua lui blitz e toamna. in aprilie e a lui leonard?

avem si o fata care-si sarbatoreste ziua in aprilie. a chid de fapt.

Ambra Blu
24 Mar 2004, 09:28
Star-ul Ambra n-a venit iar. Asta face ca DMX la premile MTV! ;)

Ca Eminem mai degraba. Da' lasa ca ne intilnim noi in virtual, si iti arat acolo cite focuri de artificii pot sa fac. O sa iti dau si luna de pe cer, ca sa faca lumina noaptea, sa ma feresc de my worst nitemare.

Demona
24 Mar 2004, 13:30
Ca Eminem mai degraba. Da' lasa ca ne intilnim noi in virtual, si iti arat acolo cite focuri de artificii pot sa fac. O sa iti dau si luna de pe cer, ca sa faca lumina noaptea, sa ma feresc de my worst nitemare.

Nu mai, DMX. Ca Emiem aparea la premii. DMX din partzi. :D Da` de promisiunea de mai sus...pastreaza luna tu. Mie mi-e de-ajuns Saturn shi Neptun. ;)

BeNnY
24 Mar 2004, 18:55
Asa...

Cine vine maine la 19:00 in Frame? La meeting-ul neoficial?

Danica
24 Mar 2004, 19:18
Asa...

Cine vine maine la 19:00 in Frame? La meeting-ul neoficial?

E meeting neoficial maine in frame??hm...chiar asha cine vrea sa vina?(adik vine cineva?)

TLD
24 Mar 2004, 20:23
Hmmm.. tare ma tem ca o sa lipsesc la utrmatoarele meetinguri fie ca-s oficiale neoficiale... Adik urmatoru meeting e pe 9-10 in perioada aia! :P

Demona
24 Mar 2004, 21:33
Adica voi nu va datzi seama ce norocoshi suntetzi ca statzi acolo. Cursesssssssssss!!! :evil:

BeNnY
24 Mar 2004, 21:39
TLD ma dezamagesti profund daca nu vii...

TLD
24 Mar 2004, 21:40
TLD ma dezamagesti profund daca nu vii...
Ehh inc aunul pe lista dezamagitilor! Scuzele vin alta data! :P Pe 10-15 dupa cum am spus! ;)

ricutza
24 Mar 2004, 23:08
nici eu nu pot ajunge maine...imi pare rau!

Danny
25 Mar 2004, 01:13
Nici eu nu pot veni. In cazul in care se duce cineva...distractie placuta.

emanuel
25 Mar 2004, 12:22
Nici de la noi nu cred ca poate ajunge cineva..
Cel mai bine ne intalnim saptamana viitoare, pe 1 aprilie.

Numai bine!

Demona
26 Mar 2004, 14:31
Nici de la noi nu cred ca poate ajunge cineva..
Cel mai bine ne intalnim saptamana viitoare, pe 1 aprilie.

Numai bine!

Asta e tzapa de 1 aprilie? ;)

Danica
26 Mar 2004, 21:26
Asta e tzapa de 1 aprilie? ;)


will you darken us with your evil presence?

Demona
26 Mar 2004, 21:34
In mai o sa va darken...pana atunci ii darken pe ashtia de la job... :cry:

Serghei
29 Mar 2004, 16:52
Cinefeli amatori rezidenti in Iasi aratati-va!!!

Care e din Iasi si vrea filme sa-mi lase un mp si poate eventual ne intalnim la o bere si o sticla de vodka.

P.S.Bogie,am sa scriu lista in seara asta si ti-o trimit pe mail.

Ilila
29 Mar 2004, 16:58
Cinefeli amatori rezidenti in Iasi aratati-va!!!
Care e din Iasi si vrea filme sa-mi lase un mp si poate eventual ne intalnim la o bere si o sticla de vodka.
Trebuie sa arat buletinu'? :D

Serghei
29 Mar 2004, 17:05
Nu neaparat,daca esti la fel de draguta ca in avatar nu e nici o problema!

Numai ca daca nu stai in Iasi e cam greu sa ajungi la o astfel intalnire,eu am aceeasi problema cu intalnirile din Frame.

Ilila
29 Mar 2004, 17:12
Nu neaparat, daca esti la fel de draguta ca in avatar nu e nici o problema!
Numai ca daca nu stai in Iasi e cam greu sa ajungi la o astfel intalnire,eu am aceeasi problema cu intalnirile din Frame.
Stai linistit, chiar daca sunt in Iasi, deocamdata nu ma tenteaza nici o intilnire ...

BeNnY
29 Mar 2004, 18:36
Stai linistit, chiar daca sunt in Iasi, deocamdata nu ma tenteaza nici o intilnire ...

Mai ales cu tine
:)

emanuel
29 Mar 2004, 18:41
Joia asta ne vedem in Frame, da?
Cine vine?

BeNnY
29 Mar 2004, 19:06
Eu voi fi prezent sigur 8)

Danica
29 Mar 2004, 19:27
Cred ca vin shi eu .......sa va darken !!!

Bogie
29 Mar 2004, 19:59
Cinefeli amatori rezidenti in Iasi aratati-va!!!

Care e din Iasi si vrea filme sa-mi lase un mp si poate eventual ne intalnim la o bere si o sticla de vodka.

P.S.Bogie,am sa scriu lista in seara asta si ti-o trimit pe mail.

Ok.

Chiar asa, ieseni din toate colturile Cinemagiei, aratati-va!

Ambra Blu
30 Mar 2004, 08:34
De data asta vin si eu in 'Frame'. Soto.

BeNnY
30 Mar 2004, 09:29
De data asta vin si eu in 'Frame'. Soto.

...Ce onoare! :D

blitz43
30 Mar 2004, 11:31
Pâna la urma face cineva cinste? :o

Leonard
30 Mar 2004, 12:58
De data asta vin si eu in 'Frame'. Soto.

wow. rupere!
m-am hotarat sa vin si eu macar la inceput

Ambra Blu
30 Mar 2004, 14:36
Deci se va bea, ok? Dupa cum vedeti, am revenit la lookul care m-a consacrat.

alex2
30 Mar 2004, 15:54
ambra blu ne va onora cu prezenta?
sa o vdm si pe asta.

si se lasa cu bautã? serioasã? si pe asta vreau s-o vãd...

Serghei
30 Mar 2004, 16:09
si se lasa cu bautã? serioasã? si pe asta vreau s-o vãd...

:cry: :cry: :cry:

Luati cu voi un webcamera sa vad live spectacolul!

Poate aterizez si o eu la o intalnire prin mai.
Vin sa va drunken.

Leonard
31 Mar 2004, 01:20
am o intrebare: la ce ora e intalnirea?
Benny parca scria ceva de 19, dar nedumerirea e: 19 dupa orarul de vara sau 19 dupa orarul cinemagia (adica 18)?

jona
31 Mar 2004, 08:45
si pentru cei care stau dupa gard si se uita la bucuresteni cum se distreaza? we're here, man. what about us? :evil:

Danica
31 Mar 2004, 09:29
si pentru cei care stau dupa gard si se uita la bucuresteni cum se distreaza? we're here, man. what about us? :evil:


pai veniti shi voi...exista forumishti care vin din Cluj,Arad,Constanta etc.....va ashteptam!

Danny
31 Mar 2004, 11:30
De data asta vin si eu in 'Frame'. Soto.

Ma tu mereu zici ca vii si pana la urma te dai lovit. Vrei sa fii crezut chiar de 1 aprilie?

Danny
31 Mar 2004, 11:33
Pâna la urma face cineva cinste? :o

bah, eu in tine imi puneam sperantele... :lol:

blitz43
31 Mar 2004, 11:37
Pâna la urma face cineva cinste? :o

bah, eu in tine imi puneam sperantele... :lol:

bey, sperantele ca sperantele... ok! :P
da' finantele??? :roll:

si in plus eu sunt scorpion, nu BERBEC! 8)

Danny
31 Mar 2004, 11:48
si in plus eu sunt scorpion, nu BERBEC! 8)

Si se pare ca nici zevzec :lol:
Dar vezi ca te tin minte. In toamna dai de baut. :wink:

raptor
31 Mar 2004, 12:32
Da.Nashpa.Nu am bani.Naaashpa....

Poate o sa dau un telefon.

blitz43
31 Mar 2004, 13:36
si in plus eu sunt scorpion, nu BERBEC! 8)

Si se pare ca nici zevzec :lol:
Dar vezi ca te tin minte. In toamna dai de baut. :wink:

se zice zevzeg :lol: :lol: :lol:
sa nu mai spui la nimeni ca in toamna e ziua mea! 8)

Danny
31 Mar 2004, 17:03
Hmm..am verificat in DEX-ul meu de 150 de lei din '75 si cica se scrie zevzec.
Problema e ca eu cam tot atatia bani am si acum...si ma tem ca nu pot sa-mi iau nici macar o bere. :lol:

Ambra Blu
31 Mar 2004, 18:44
Sloboz roz. Ma dau lovit si de data asta. Nu pot sa vin, si nici sa bere. Asa ca o lasam pe data viitoare cu autogravurile (adica sa ma trag si eu in poza, nu altfel; oricum, eu am tot timpul fata de 'tras').

blitz43
01 Apr 2004, 08:22
Hmm..am verificat in DEX-ul meu de 150 de lei din '75 si cica se scrie zevzec.
Problema e ca eu cam tot atatia bani am si acum...si ma tem ca nu pot sa-mi iau nici macar o bere. :lol:

era o faza acum vreo 2 saptamâni pe site vis-a-vis de zevzeg-zevzec... :lol:
oricum, perspectiva e sumbra si la mine; un pensionar care sta un etaj mai sus m-a inundat, asa ca s-ar putea sa-i tin companie instalatorului diseara... mai vorbim noi! :x

Danny
01 Apr 2004, 12:39
un pensionar care sta un etaj mai sus m-a inundat, asa ca s-ar putea sa-i tin companie instalatorului diseara... mai vorbim noi! :x

Eu astazi nu mai cred pe nimeni si nimic. Asa ca ramane cum am stabilit. Ne vedem in Frame! :x

Nightwane
01 Apr 2004, 15:16
se pare ca vin si eu azi...asa ca pregatiti covoru' rosu si berea :roll:

BeNnY
01 Apr 2004, 21:58
Eu am ajuns in Frame la 19... pana la 19:15 nu a aparut nimeni si deja incepusem sa cred "WHAT THE FUCK?! Poate e o pacaleala :x " insa a aparut Danica dintr-un autobuz si a salvat ziua dupa care a venit si ricutza si deja totul era mai clar... Bineinteles ca domnii administratori au aparut mai ultimii ei ajungand pe la 20...

Insa surpriza serii a fost Lady_S care a aparut pe neasteptate :o O sa vedeti destule poze cu Nightwane si Lady_S pe forum :D

De data asta intentionez sa le pun pe toate (vreo 70) 8)

Nightwane
01 Apr 2004, 22:50
n-ai zis k ai castigat shapca :D

overall..it was fun :D

si pune pozele alea mai repede :D

BeNnY
01 Apr 2004, 23:00
A, da! Am castigat o sapca Cinemagia 8) De fapt 3 am castigat sepci... Eu, ricutza si Danica :D Avem si poze cu ele ... Pozele pe maine... IT'S SEINFELD TIME! 8)

Nightwane
02 Apr 2004, 13:53
vrem pozele!!! :)

BeNnY
02 Apr 2004, 23:02
Am fost rugat de foarte multe ori sa pun pozele, in consecinta le voi pune pe TOATE. La fiecare o sa fie un mic comentariu pe care daca apasati (surpriza http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons/11.gif ) se deschide poza! As the song says: Vizionare placfuta:

(FOTOGRAFII STERSE DE CATRE MODERATOR)

Nightwane
02 Apr 2004, 23:29
in sfarsit... :D

BeNnY
02 Apr 2004, 23:42
Pretul mesajului de mai sus a fost ca dupa ce am scris ala am ametit foarte rau si inca ma doare capul...

marcu
03 Apr 2004, 00:26
Vazut fotografiile. Prin postari sunteti mai interesanti, dar poate ca e de vina aparatu' lui BeNny, care v-a facut la toti ochii rosi. M-a descurajat ambianta - pereti de camera de tortura. Ma copii, alta data va invita mosu intr-un local mult mai bun. Pe cheltuiala mea...
BeNny are o privire de tip inteligent, curios, care observa... Intelege mai mult decat lasa sa se citeasca...
Atat. Altfel ma apuc sa comentez ca la film...

BeNnY
03 Apr 2004, 09:55
Lumina era foarte slaba acolo... si de-asta unele poze au iesit mai proaste :roll:

Ilila
03 Apr 2004, 11:38
Asta este o poza buna! :wink:

Nightwane
03 Apr 2004, 11:52
Asta este o poza (http://www.cinepoze.mxhost.net/04_04_01_sanyo/SANY0031.JPG) buna! :wink:


:oops: :oops:

Lady_Skar
03 Apr 2004, 12:00
That is the UGLIEST damn couple I have ever seen.
:o

Ilila
03 Apr 2004, 13:42
That is the UGLIEST damn couple I have ever seen.
:o
lasa lady ca sunteti amindoi frumosi... pozele nu reflecta realitatea

Ambra Blu
03 Apr 2004, 15:43
Toni, cu camasa aia neagra, in poza aia pe canapea cu ricuta zici ca esti guru din secta lui Bivolaru pornit sa ii spurci pe-astia mici de pe cinemagia.

crydead
03 Apr 2004, 20:07
Fir-ai a dracu' da pocnitoare, iar ti-ai tras avataru asta sa strici casele la oameni? :evil:

------------------------
Viitorul suna ocupat

ogto
04 Apr 2004, 06:38
Vazut fotografiile. Prin postari sunteti mai interesanti, dar poate ca e de vina aparatu' lui BeNny, care v-a facut la toti ochii rosi.

marcu, protestez!!! :x

In primul rand este aparatul meu, duh... (asta e mai putin important)

Si in al doilea ranaparatul nu are nici o vina. Era intuneric, pozele au iesit neclare ca lumea se misca si nu era destula lumina etc. Iar la ochii rosii li s-a spus lumii sa nu se uite in blitz ca sa nu iasa ochii rosii, dar lumea fix in el s-a uitat.

In concluzie aparatul meu rules... :D

Ambra Blu
04 Apr 2004, 08:53
Fir-ai a dracu' da pocnitoare, iar ti-ai tras avataru asta sa strici casele la oameni? :evil:

------------------------
Viitorul suna ocupat

o petarda adevarata nu renunta la ambalaj niciodata. si daca ai sti in cite bombe s-ar arde pocnitoarea asta daca ar avea voce si corp.

Gaandalf
04 Apr 2004, 11:33
I hate u guys .. vreau shi io sa vin la intalnirile astea ... :cry: u lucky bastards ... dk ma apuc de munca akuma nici ca mai apuc sa va mai vad ... :(

marcu
04 Apr 2004, 11:47
marcu, protestez!!! :x

In primul rand este aparatul meu, duh... (asta e mai putin important)

Si in al doilea ranaparatul nu are nici o vina. Era intuneric, pozele au iesit neclare ca lumea se misca si nu era destula lumina etc. Iar la ochii rosii li s-a spus lumii sa nu se uite in blitz ca sa nu iasa ochii rosii, dar lumea fix in el s-a uitat.

In concluzie aparatul meu rules... :D

Nu e nici o tragedie cu fotografiile. E OK. E chiar interesant sa vezi imaginea celor care posteaza de zori aici. Ochii rosii ma face sa va numesc - nu va suparati, e un compliment - filmo-vampiri. Waw, abia astept sa vin si eu!

crydead
04 Apr 2004, 12:02
in cite bombe s-ar arde pocnitoarea asta daca ar avea voce si corp.

Fara voce ar fi nevasta perfecta. :wink:

--------------------------------
Viitorul suna ocupat.

Gaandalf
04 Apr 2004, 12:04
Nu e nici o tragedie cu fotografiile. E OK. E chiar interesant sa vezi imaginea celor care posteaza de zori aici. Ochii rosii ma face sa va numesc - nu va suparati, e un compliment - filmo-vampiri. Waw, abia astept sa vin si eu!
io knd am fost la lansare la revista in toate pozele kred k am ieshit cu ochii roshii ...

BeNnY
04 Apr 2004, 12:54
Pai daca te uiti in blitz... :D

Anyway... m-am jucat un pic cu poza lui cristo si asta a iesit :D

Ilila
04 Apr 2004, 13:02
:) noul atlant (of course, the lost empire)

BeNnY
04 Apr 2004, 13:02
Si dupa aia asta 8)

Nightwane
04 Apr 2004, 13:17
ce bine ii sta lu' Christo cu RUJ :D the real "Mulan Ruj" in da house 8)

BeNnY
04 Apr 2004, 15:34
Jucandu-ma in continuare am ajuns la forma asta.

emanuel
05 Apr 2004, 10:48
Eu zic sa te pazesti, cand te va vedea Cristo... :D

toni
05 Apr 2004, 17:52
Toni, cu camasa aia neagra, in poza aia pe canapea cu ricuta zici ca esti guru din secta lui Bivolaru pornit sa ii spurci pe-astia mici de pe cinemagia.
da fa, bine ca vii canci....asa e curvele astea, stie sa dea din fleanca...

apreciez si eu revenirea la avatarul care te-a consacrat, as propune sa nu mai poata fi luat si de altcineva.

Nightwane
05 Apr 2004, 18:51
NOTE TO SELF: data viitoare sa nu mai vin cu tigari pt. k mi le fumeaza Toni.

BeNnY
06 Apr 2004, 00:16
Pe 10 ce facem? Sper ca veniti cat mai multi :D
Eu ma gandeam sa mergem la un film si dupa aia la un bar ceva, a zis Emi azi de un bar la care ati mai fost cu mese lungi... nu mai stiu cum se numea ... "Hanul..." cuiva :roll: So...? Ce parere aveti?

Danny
06 Apr 2004, 00:56
NOTE TO SELF: data viitoare sa nu mai vin cu tigari pt. k mi le fumeaza Toni.

Sau fumeaza si tu ca sharpele pana vine. El oricum intarzie ca vine cu trotineta la intalniri :D

Danny
06 Apr 2004, 02:39
Pe 10 ce facem? Sper ca veniti cat mai multi :D
Eu ma gandeam sa mergem la un film si dupa aia la un bar ceva, a zis Emi azi de un bar la care ati mai fost cu mese lungi... nu mai stiu cum se numea ... "Hanul..." cuiva :roll: So...? Ce parere aveti?

Nu stiu ce faceti voi pe 10. Eu stiu doar ca o sa am multa treaba, iar seara ca o sa ma duc la Slujba de Inviere. Asa ca va urez de pe acum Paste Fericit!

Ilila
06 Apr 2004, 08:23
Si din partea mea Paste Fericit! http://www.clopotel.ro/albumfoto/ai6766n90351.jpg

Ambra Blu
06 Apr 2004, 10:33
da fa, bine ca vii canci....asa e curvele astea, stie sa dea din fleanca...

apreciez si eu revenirea la avatarul care te-a consacrat, as propune sa nu mai poata fi luat si de altcineva.

ba, deci vin si eu la alte intilniri (nu pe 10) 10 DACA e in 'frame'. mie nu imi place hanu' lu manuc. sa vii sa iti arat in ce ghetou stau acuma. bine, acolo stau cu fata aia din avatar ;)

Danica
06 Apr 2004, 11:59
deci pana la urma intanirea este pe 10 ?eu shtiam ca e pe 9...in orice caz pe 9 e mai bine decat pe 10 ..pt ca chiar nu shtiu cine ar veni pe 10

ricutza
06 Apr 2004, 23:58
si stii pe cineva care ar putea veni pe 9?

Leonard
07 Apr 2004, 01:37
eu as veni pe 9 sau pe 10 daca ar veni mai multi ca daca ma trezesc acolo doar cu benny si ogto nu vin, doar n-o sa beau cico cu ei. un daniel, un danny, o ambra, un toni macar... (ca blitz nu vine sigur), o danica (ca si ea bea bere)

Danica
07 Apr 2004, 16:14
so pana la urma vine cineva?Sau sa ashteptam pana dupa Pashti?daca ar ramane pe 9 cine vine??

Danica
08 Apr 2004, 15:10
Deci maine venim sau nu???

emanuel
08 Apr 2004, 16:01
Ieri scrisesem mesajul pe forum, dar am avut probleme cu netul si acum vad ca nu a aparut.

Scrisesem ca nu ne mai intalnim pe 10, din diverse motive, mai ales ca multi nu mai sunt in Bucuresti, inclusiv subsemnatul...
Am amanat pentru 15 in Frame unde ii vom serba pe ce doi "impricinati"...

Paste Fericit la toti forumistii si sa ne vedem cu bine pe 15.
Pentru ca nu mai intru pana marti, va urez de acum:

Hristos a inviat!

toni
08 Apr 2004, 17:46
da' unde pleci draga?
si cu cine?

raptor
08 Apr 2004, 18:57
da' unde pleci draga?
si cu cine?

Eh...barfe despre forumishti...

Demona
08 Apr 2004, 21:06
Jucandu-ma in continuare am ajuns la forma asta

Oh! You are so freakin` dead Bennito! Ce naiba mey, l-ai echipat deja de Halloween? :roll:

Danny
08 Apr 2004, 22:38
un daniel, un danny, o ambra, un toni macar... (ca blitz nu vine sigur), o danica (ca si ea bea bere)

astia cine sunt ma? alcoolicii cinemagiei? :roll:
multumim leonard... :P

WraIth
10 Apr 2004, 19:32
Am cautat peste tot......shi nu am gasit un loc mai bun pentru a va ura la toti un Paste Fericit!! Hristos a inviat !!
Mi-au placut felicitarile astea scrat (http://uk.send.greetings.yahoo.com/greet/send?.id=350054180&.catu=/browse/Holidays/Easter/) shi din nou scrat (http://uk.send.greetings.yahoo.com/greet/send?.id=350054181&.catu=/browse/Holidays/Easter/)
Hope u like them too........ :D

Ilila
11 Apr 2004, 11:48
:) Mi-a dat cineva doua filmulete facute de Pixar: "Gone Nutty" si "The Birds"... aviz amatorilor

WraIth
11 Apr 2004, 11:54
:) Mi-a dat cineva doua filmulete facute de Pixar: "Gone Nutty" si "The Birds"... aviz amatorilor
Le-am vazut shi eu...........nu ti-au placut??

Sm�agol-Gollum
13 Apr 2004, 13:02
sunt belea filmele alea doua!! am ras de am pocnit!!

Pink Panther
13 Apr 2004, 18:58
Gone Nutty am vazut shi io.. tot asa.. eram pe jos de ras.. aia cu the Birds n-am vazut... e tot cu veveritzoiul ala din ice age? vreau si io !

BeNnY
13 Apr 2004, 19:28
The Birds nu e cu Scrat :)

Cine vine joi la 19:00 in frame? Eu vin.

Ambra Blu
13 Apr 2004, 19:38
Eu bere. Si apoi vin.

BeNnY
13 Apr 2004, 19:56
Eu Cola de fapt. Dar pe bune, de data asta CHIAR VII?

Ambra Blu
13 Apr 2004, 19:57
oui.

WraIth
13 Apr 2004, 20:10
Gone Nutty am vazut shi io.. tot asa.. eram pe jos de ras.. aia cu the Birds n-am vazut... e tot cu veveritzoiul ala din ice age? vreau si io !
Ii cu niste pasari;nu vorbesc dar fac cateva faze klumea,pe un fir de telegraf :D

Leonard
13 Apr 2004, 21:32
hai sa punem pariu daca vine ambra sau nu. eu zic ca nu.

BeNnY
13 Apr 2004, 22:23
Si eu zic tot ca nu

Nightwane
13 Apr 2004, 22:43
nu po' sa vin..sorry...ata ete... "la multi ani!" lu' Ogto...or something...

raptor
13 Apr 2004, 23:11
BURSA DE PARIURI
merge sau nu AmbraBlu la reuniune/
Castiguri grase!!!!!!!(intrarea e 40.000,cine cistiga isi ia banii inapoi)

BeNnY
13 Apr 2004, 23:50
Eu zic asa: eu fac pariu cu Leonard si oricine a castiga, banii ii da Nightwane. Ce ziceti?

Ambra Blu
14 Apr 2004, 09:03
Ma bag si eu la pariu.

Nightwane
14 Apr 2004, 09:31
Eu zic asa: eu fac pariu cu Leonard si oricine a castiga, banii ii da Nightwane. Ce ziceti?

eh sa te ia dracu'...naiba mai sta sa-ti povesteasca filme :P

BeNnY
14 Apr 2004, 11:10
Eh... am zis asta inainte sa-mi povestesti alea 7 filme... still... THE BET IS ON! :D

ogto
14 Apr 2004, 19:00
nu po' sa vin..sorry...ata ete... "la multi ani!" lu' Ogto...or something...

Mersi! Apreciez... Pacat ca nu poti veni... Iti faceam poze :D

Eu bere. Si apoi vin.

OMG! Vine Ambra Blu? Sunt in soc! :o

KORBEN
14 Apr 2004, 19:41
. Pacat ca nu poti veni... Iti faceam poze :D

OMG! Vine Ambra Blu? Sunt in soc! :o

1 daka e ku fakut poze nu mai vin
2 voiai sa zici OMV... ne vedem in benzinarie??? :lol:
3 daca vine ambra io voi fi in salcam!

Danny
14 Apr 2004, 23:07
Vine sau nu vine Ambra la intalnire, aceasta este intrebarea...

Eu unul nu cred ca vin maine seara asa ca va urez destrabalare placuta :wink:
Era sa uit..."La Multi Ani" ogto.

Danny
14 Apr 2004, 23:10
daca vine ambra io voi fi in salcam!

Culegand dude...nu? :lol:

blitz43
15 Apr 2004, 18:37
bah, iar beti? :x

Sm�agol-Gollum
15 Apr 2004, 21:13
bah, iar beti? :x

da ce ai cu saracii oameni.....shi ce daca beau?

BeNnY
15 Apr 2004, 22:27
Ambra Blu, The Man Himself, The Legend, si-a facut aparitia la marele meeting! :) "Omul serii" a fost Lady_S care a fost mai tot timpul in centrul atentiei (cel putin mai pe sfarsitul meeting-ului) explicandu-ne teoria "Bugs Bunny e Homosexual", momentul culminant al demonstrarii teoriei fiind momentul in care Lady_S a spus cand eram siguri cu totii ca si-a irosit argumentele: "Aa.... si de ce credeti ca are tot timpul morcovul ala dupa el?" :) She's the man (woman)!

Eu m-am intors acasa cu un tricou Cinemagia pe care scria Benny pe fata si www.cinemagia.ro (bastards va faceti reclama prin mine :lol: :P )!!! E foarte misto tricoul!!! MULTUMESC FOARTE MULT STAFF-ului CINEMAGIA CAT SI LUI DANICA SI NAITUEIN! In the words of the imortal Jack Black: Gratie! (nu stiu cum se scrie dar asa se pronunta :P )

Meeting-ul a fost foarte HOT in toate felurile posibile (we had candles) ... you will see

Lady_Skar
16 Apr 2004, 08:20
Pai daca Benny crede ca I'm the man... then it must be true.
da, a fost frumos, entertaining. Cred ca am cam intrecut nitel masura cu glumele legate de preferintele desenelor animate, dar bine macar ca ma aflam intre prieteni. ;)
I just wanna say ca daca am zis sau am facut ceva care io stiu, a ranit sentimentele cuiva sau a fost mai rautacios, imi cer scuze. I get carried away cand sunt ahem "in centrul atentiei".
Benny si Ogto : Sa ne traiti si sa va purtati tricourile sanatosi. 8)


PS: 14 ianuarie, tine bine minte! Notati in agende. I want my T shirt . :D

BeNnY
16 Apr 2004, 10:47
We'll give you a wet t-shirt

ogto
16 Apr 2004, 12:27
Vreau sa multumesc tuturor pt. meeting-ul de ieri. A fost super tare, una din cele mai memorabile mele zile de nastere :D. Sa iau pe rand oamenii care trebuie sa le multumesc: Benny, Emi, Cristo, Lady_S, ricutza, Danika, Mircius, Ambra, Korben, Nightwane (pe care l-am barfit si ne-a bucurat intotdeauna), Leonard, Daniel si Demona (who lives on in our spirites)... Again, thank you for the wikked nice T-shirts :D

Mircius
16 Apr 2004, 14:02
Salutare.... am spart si eu in sfarshit gheatza, si m-am aratat printre voi, ieri seara. A fost mishto si imi pare bine ca v-am cunoscut, partea naspa a fost ca nu prea a fost lumina, asha ca daca trec pe langa voi (ziua - prin metrou etc...) sa nu-mi sariti in cap apoi. 8)
Vreau sa le mai urez inca o data celor 2 sarbatoriti de ieri un calduros "LA MULTI ANI" (ogto si Benny), sa ne traiti si sa fiti iubiti.... va priveshte de catre cine....... :lol:
Am aflat si eu aseara cea mai tare kestie ..... Bugs Bunny e gay.... niciodata nu mi-a trecut prin minte asha ceva..... incerc sa caut acel forum pe care a fost publicat acel top ten...
Lady_S daca iti mai aduci aminte, te rog sa-l postezi...
Bye

Lady_Skar
16 Apr 2004, 15:01
here ya go mircius:

http://www.faans.com/10-gay-toons.html

Mircius
16 Apr 2004, 15:04
10x a lot.....

Mircius
16 Apr 2004, 16:25
Am inaintat si eu in Grad..... sunt VETERAN... Cinste la toata lumea !!!!!

Pink Panther
16 Apr 2004, 23:55
Cu o mica intarziere, ce-i drept, vreau sa urez si eu sarbatoritzilor de la ultima intalnire "La Multzi Ani!"... si tot ce isi doresc ei ! (*)

Demona
17 Apr 2004, 15:01
Vreau sa multumesc tuturor pt. meeting-ul de ieri. A fost super tare, una din cele mai memorabile mele zile de nastere :D. Sa iau pe rand oamenii care trebuie sa le multumesc: Benny, Emi, Cristo, Lady_S, ricutza, Danika, Mircius, Ambra, Korben, Nightwane (pe care l-am barfit si ne-a bucurat intotdeauna), Leonard, Daniel si Demona (who lives on in our spirites)... Again, thank you for the wikked nice T-shirts :D

La multzi ani ogto, inca o data! Deci sa intzeleg ca ai primit mesajul...:)

Leonard
17 Apr 2004, 18:33
benny, mai bagi pozele de la intalnirea asta sau nu prea au iesit ca era intuneric?

marcu
17 Apr 2004, 20:00
Mai Leonard, esti un fel de Stephen Hendry al Cinemagiei. Ce-mi place mie snookerul!!!
Bun avatar. Esti obligar sa fii campion. Hendry este de 7 ori campion mondial!!!

BeNnY
17 Apr 2004, 20:19
Au iesit cam aiurea din cauza luminii... dar o sa pun cateva

BeNnY
17 Apr 2004, 21:02
12 poze sunt... care mi s-au parut cele mai interesante :)

(FOTOGRAFII STERSE DE CATRE MODERATOR)

(la meeting Ambra Blu i-a daruit lui toni un cadou si anume cel din poza :) )

Ilila
17 Apr 2004, 22:40
se cunoaste influenta Digitalworld-ului

Gaandalf
18 Apr 2004, 03:20
Bai dk avetzi tricouri cu Cinemagia vreau shi io' nu conteaza cat costa ... trimitetzi-mi shi mie unul.

Leonard
18 Apr 2004, 04:43
Mai Leonard, esti un fel de Stephen Hendry al Cinemagiei. Ce-mi place mie snookerul!!!
Bun avatar. Esti obligar sa fii campion. Hendry este de 7 ori campion mondial!!!

thx. sper sa ajunga macar in semifinale la camp mondial. a propos, daca zici ca-ti place, nu esti cumva si pe forumul de snooker?

Lady_Skar
18 Apr 2004, 07:04
Koombaya my lord, koombayaaaaaa :lol:

Serghei
18 Apr 2004, 08:14
Si Kestia aia rosie din colt ce e?

In alta ordine de idei,aseara a avut loc prima intalnire cinemagia-iasi.
Initiala pe ordinea de zi era vizionarea peliculei Passion of the Christ,insa cum traim in Romania si filmul n-a ajuns la Iasi s-a ajuns la o conferinta underground la Clubul Presei stropita din belsug cu bere si ganduri cinematografice.

Va asteptam mai multi data viitoare!

TLD
18 Apr 2004, 08:19
Bai dk avetzi tricouri cu Cinemagia vreau shi io' nu conteaza cat costa ... trimitetzi-mi shi mie unul.
Da ce mah numai tu vrei... Mai puneti unu pe lista si pt mine... Pt personalizare o sa vb cu stafful sa vedem ce o sa iasa...:roll:

Danica
18 Apr 2004, 08:42
sorry guy 4 the t-shirts you 'll have to wait untill your birthdays!!

WraIth
18 Apr 2004, 09:19
Si Kestia aia rosie din colt ce e?

In alta ordine de idei,aseara a avut loc prima intalnire cinemagia-iasi.
Initiala pe ordinea de zi era vizionarea peliculei Passion of the Christ,insa cum traim in Romania si filmul n-a ajuns la Iasi s-a ajuns la o conferinta underground la Clubul Presei stropita din belsug cu bere si ganduri cinematografice.

Va asteptam mai multi data viitoare!

Cuma adik.............a fost o intalnire la iasi?? :o :o
Cum de nu am auzit?? :-? :roll:

TLD
18 Apr 2004, 09:26
sorry guy 4 the t-shirts you 'll have to wait untill your birthdays!!

Aha si o sa vina ca surprize nu...? :P Ei bine o sa ma prefac surprins ca stiu sa joc teatru bine! ;)

Danica
18 Apr 2004, 09:38
sorry guy 4 the t-shirts you 'll have to wait untill your birthdays!!

Aha si o sa vina ca surprize nu...? :P Ei bine o sa ma prefac surprins ca stiu sa joc teatru bine! ;)


Vezi ca o sa fim cu ochii pe tine ..poate te alegi cu un Oscar... :wink:

BeNnY
18 Apr 2004, 09:51
In alta ordine de idei,aseara a avut loc prima intalnire cinemagia-iasi.
Initiala pe ordinea de zi era vizionarea peliculei Passion of the Christ,insa cum traim in Romania si filmul n-a ajuns la Iasi s-a ajuns la o conferinta underground la Clubul Presei stropita din belsug cu bere si ganduri cinematografice.

Va asteptam mai multi data viitoare!

Si cine a venit la meeting?

Ilila
18 Apr 2004, 10:55
In alta ordine de idei,aseara a avut loc prima intalnire cinemagia-iasi.
Pe unde vine Clubul Presei?

WraIth
18 Apr 2004, 12:13
Si Kestia aia rosie din colt ce e?


Dupa mine ashi spune ca ii ruj ............ :roll: but i could be mistaking