PDA

View Full Version : No Good Deed


PoliFanAthic
29 Dec 2003, 15:30
Uneori unele filme este mai bine sa ramana nevazute, cum ar fi urmarile Matrix(nu fac nici o aluzie). Cel mai frustrant este cand ai un script de rahat, dialoguri care cad in context ca nuca in perete si cand incerci sa dai gata publicul, care a rezistat eroic nspe minute de tembelism, cu o scena "socanta" la sfarsit. Sunt convins ca erau doar cele mai bune intentii, dar cand nu-ti iese, e nasol. Cu aceasta ocazie ma simt obligat sa accept faptul ca Milla si Doug nu sunt actori de valoare. Mai traiam cu aceasta iluzie, dupa alte prestatii "excepti(e)onale"

Dan Gerose
29 Dec 2003, 15:36
Intr-adevar, acest film e cam ciudat. Inca nu-mi dau seama ce nu mi-a placut la el, desi avea toate circumstantele sa nu fie rau (Regia: Bob Rafelson, cu Milla Yovovich si Samuel L.Jackson), cu personaje bolnave... Pacat ! Nu i-a iesit !

Ping
29 Dec 2003, 16:35
Am ezitat sa scriu ceva despre acest film desi l-am vazut de ceva timp. Ar fi trebuit sa incep topicul cu critici. Vad insa ca nu prea poate scrie cineva de bine.

Nici nu cred ca ai cum. M-am plictisit in sala si nici nu stiu de ce nu am plecat. In ultima vreme vad tot mai multe scenarii care nu au nimic comun cu realitatea sau bunul simt. Suntem bombardati cu rasturnari de situatie si rezolvari imposibile numai pentru a ne atrage atentia probabil.

Pacat de Samuel Jackson care aud ca mai joaca intr-o tampenie, S.W.A.T.

Vad ca Hollywood se lucreaza la norma, iar unii actori isi realizeaza norma in patru ani si jumatate in loc de cinci.

Alex Leo Serban
30 Dec 2003, 06:34
mie mi-a placut.