View Single Post
Old 08 Jul 2010, 16:27   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
D-ale lu' Sherlock Holmes:
http://www.cinemagia.ro/stiri/prima-...-holmes-14370/

cristibox pe 30 decembrie 2009 10:52
Ati desfiintat filmul acesta,iar cinematografele din intreaga lume sunt pline(in ciuda cronicii dumneavostra).M-ati convins sa vad acest film,deoarece nu iubesc filmele `` de fesitval`` pe care criticii le ridica in slavi.Suntem un grup de prieteni ,``devoratori`` de filme;le dam note dupa vizionare,iar la sfarsitul anului facem un top.Astea sunt parerile care conteaza,ale celor care vizionam filmele fara sa fim influentati de cronici stufoase,scrise de vesnic nemultumiti.

George pe 30 decembrie 2009 12:12
majoritatea filmelor care vin la cinema sunt pentru public ca si acesta filmele care sunt adulate de critici sunt acele filme care sunt difuzate numai la festivalui si care nu are niciun succes si sunt regizori care fac fime pentru public si regizori pentru critici si pentru premii eu cred ca mai inportanti sunt oameni care vin sal vada decat niste critici

valy13iony pe 30 decembrie 2009 13:23
daca toti am asculta de critici, am ajunge sa citim numai ce ne recomanda ei si sa urmarim numai ce filme vor ei! slava Domnului ca ne-a facut pe toti diferiti si ca suntem liberi sa avem propriile gusturi! abia astept sa vad acest film, cu toate ca d-l critic l-a desfiintat complet!

Lucian pe 30 decembrie 2009 13:28
Cred ca sunt 100 de filme Sherlock Holmes, iar daca as vrea neaparat sa vad un film care sa respecte cartea as avea de unde alege. Nu am vazut ultimul film, insa din trailer mi se pare destul de interesant si dinamic. Mai mult, citind aceasta cronica penibila ma face sa doresc sa vad mai mult acest film.... daca ar trebui sa ne luam dupa cronici nush daca am mai avea voie sa ne uitam la filme in ziua de astazi.... dumneavoastra ramaneti cu cronica si cu vesnice nemultumiri, insa nu ne luati noua bucuria de a vedea si aprecia filme... doar pentru spuneti dumneavoastra care e bun si care nu...

vorba lunga saracie pe 30 decembrie 2009 14:58
filmu e acceptabil, si nu voi citi aceasta cronica dezlanata, nicio cronica nu poate influenta pe nimeni, mai intai vezi filmul si pe urma citesti cronici, dar serioase, nu saracii.

TycheroS pe 30 decembrie 2009 15:30
E o vorba geniala ca suna ceva de genul: GUSTURILE NU SE DISCUTA!!!
Ma asteptam la o parere cat de cat impartiala, dar ca de obicei "expertii" de la cinemagia o dau in bara lamentabil.
Spre exemplu nu inteleg ce relevanta au expresii de genul: "Nici nu-i de mirare c-a rezistat opt ani pe post de Mr. Madonna." sau "Nu putem ignora nici genericul (grupat integral în final) care, la fel ca la "300" de Zack Snyder, constituie categoric cea mai bună secvenţă din tot filmul."
Vorbe de genul denota o MITOCANIE crasa din partea domnului Mihnea Columbeanu, iar eu nu intru pe acest site ca sa vad mitocanii in actiune... asa ca va rog, macar putin respect...

iuliatrifan4 pe 30 decembrie 2009 23:29
Draga Mihnea Columbeanu! iti inteleg frustrarea fata de "americanisme" si chiar fata de Nicolaescu dar... caci este un DAR...ei fac filme la care se duce lumea ca la Maglavit. Iar noi facem unele de pleaca lumea din sala. Lasa premiile la Cannes si altele, ca la alea ne venise rindul ca am fost cuminti si am intrat in NATO si UE! Dar lumea nu se duce la ele ci la "prostiile" americane! Asta e! Cind o sa facem si noi filme fara expresia "lasa ca merge si asa" o sa le poti critica si pe ele linistit si salile o sa fie pline! La multi Ani!

sabyy pe 31 decembrie 2009 01:47
Ce e mah, mori de ciuda ca James cameron si Guy Richie bat recorduri la Box-office ?!
Nu mor caii cand ejaculeaza mihnea.

stenci pe 31 decembrie 2009 11:18
Filmul este realizat dupa o serie de benzi desenate, nu romanele originale. Intreaga frustrare exprimata in cronica este canalizata prost, ca sa zic asa. Incearca-le pe cele mai vechi, care au la baza literatura originala.

jingsaw112 pe 31 decembrie 2009 15:38
Sunt multi aici care distrug tot farmecul unui film. Daca as citi autopsiile pe care le fac, in special moderatorii acestui site, as renunta sa ma mai uit vreodata la vreun film. Altii sunt si mai penibili, iti dezvaluie sfarsitul filmului si daca tu inca nu l-ai vazut, iti va lasa un gust amar. De ce mai pun astia trailere cand tot ei ti-l detaliaza in cuvinte. Sa revin la subiect: eu urmaresc trailerul si nu ascult parerea unui imbecil(a) care se crede deasupra tuturor.

mihaela pe 31 decembrie 2009 18:41
Eu cred ca trebuie de ocolit facutul filmelor dupa carti, caci filmele nu vor ajunge niciodata la asteptarile oamenilor care au citit cartea XD

Si... favoritele mele;


un tata revoltat pe 30 decembrie 2009 15:02
mah copii, nu va lasati influentati de niste randuri ganduri ale unuia care nu stie sa scrie o cronica k lumea. cronicile trebuie sa fie impartiale, nu pline de chestii sufocante care n-au legatura cu filmul, n-am inteles mai nimic din ea. si daca ar fi un film slab, k divertisment e ok.
rusine acestui site ca influenteaza copiii sa nu vada filme! rusine celor care scriu cronici fara pregatire !

John pe 2 ianuarie 2010 23:34
Un film bun (de vazut la cinema in w\e), si nu comparati ca cartile, este o fictiune la fictiune (personaje poveste ... tot). Si domnul critic hai sa injuram si Shrek sau late filme de gen care ne-au distorsionat imaginea care am acumulato in copilarie. (un critic ar trebui sa fie mai `open minded) RUSINE DOMNUL CRITIC PENTRU COMENTARIUL VULDAR. Ramai la Palm D`or si lasa comercialului ce e al comercialului !!

...Bine cä nu "VULVAR"!

Last edited by Pitbull : 08 Jul 2010 at 16:30.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif