View Single Post
Old 28 Aug 2010, 12:20   #139
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
„Fiți mai umani cu angajații! / Statorniciți în fermă / un post anume de hingher!”

Nu, drăguță, n-am nevoie. Eu sunt creator, nu sunt vătaf!

Mă deranjează, ce-i drept, că se scriu unele chestii de genul ăsta într-un forum civilizat. Am greșit că m-am exprimat în repetate rânduri, riscând batjocura multora, pentru respectarea demnității femeii, de exemplu? Oricine vrea, știe că eu i-am apărat pe Pitbull (suspendat arbitrar, ca să poată fi alungat și antagonistul lui de atunci), pe RomaniaMare (suspendat după ce unul Șerban l-a denunțat drept extremist pentru așa ceva), pe Dragomara (pe care am încercat în zadar s-o determin să-i ceară scuze unui administrator, pe care îl insultase), pe Judex (suspendat 7 zile pentru insultarea unui arbitru de la CM de fotbal din Africa de Sud!).
Cine citește, ca tine, că sunt numit „iehovist”, ar putea crede să sunt un fanatic religios. Eu am cerut numai respect pentru semenii noștri care nu se pot apăra singuri. Chiar discuția publică pe care am înițiat-o a arătat că peste o treime dintre forumiștii care s-au exprimat acolo sunt pentru eliminarea obscenităților din forum; eu am acceptat opinia majorității, dar trebuie știut că între cei care s-au pronunțat împotriva măsurii propuse de mine există multe persoane multiplu- sau definitiv-suspendate, clone ilicite etc.

Colegul pe care în discuțiile cu prietenii îl numesc Fachitol are un comportament agresiv, de golan. Îmi reproșează că n-am băut cupa umilinței până la drojdie, singura situație în care el ar fi fost satisfăcut. Practic, la comanda și în urma unui singur denunț din partea lui, o întreagă rubrică a mea a fost deportată în GULAG-ul forumului. Între oameni nu se procedează așa...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif