Cinemagia Forum

Cinemagia Forum (https://www.cinemagia.ro/forum/index.php)
-   Vreau sa stiu (https://www.cinemagia.ro/forum/forumdisplay.php?f=225)
-   -   Vreau sa aflu titlul unui film! (https://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=98842)

roberto_gabriell 11 Aug 2016 13:28

Salut
 
Cum se numeste filmul din acest videoclip ?
https://vimeo.com/35906570

corina_constantin 12 Aug 2016 16:48

Buna,caut de mult timp un film, gen drama aventura despre un cuplu si copilul lor parca, care raman captivi in munti din cauza viscolului adapostindu-se intr-o pestera,iar la final din cauza degeraturilor li se amputeaza picioarele,ultima imagine din film din cate imi aduc aminte este pe plaja ei fiind in scaune cu rotile.Chiar nu reusesc sa imi aduc aminte cum se numeste:(:-/ :-?

margott 12 Aug 2016 20:19

Originally Posted by corina_constantin:

Buna,caut de mult timp un film, gen drama aventura despre un cuplu si copilul lor parca, care raman captivi in munti din cauza viscolului adapostindu-se intr-o pestera,iar la final din cauza degeraturilor li se amputeaza picioarele,ultima imagine din film din cate imi aduc aminte este pe plaja ei fiind in scaune cu rotile.Chiar nu reusesc sa imi aduc aminte cum se numeste:(:-/ :-?



Snowbound: The Jim and Jennifer Stolpa Story (1994)

http://www.cinemagia.ro/filme/snowbo...n-infern-7438/

corina_constantin 13 Aug 2016 14:05

Multumesc mult:) :)

constantin_geany 07 Sep 2016 11:51

hello
 
caut un film vechi tare cu 2 femei cu demoni care trimite dupa ea si pana la urma o omoara pe cea rea intro pestera in pamant e 18+ si cred ca lam vazut pe kanal d va rog sa ma ajutati

ContDePlicti 11 Nov 2016 17:45

Buna ! Va rog agutati-ma.... de mult imi doresc sa gasesc un film.. eu l.am vazut prin 2014-2015 pe Pro TV si de o luna incerc sa imi aduc aminte cum se numeste dar nu reusesc si nu mai tin minte nici multe informatii.: Este vorba despre un grup de aprox. 5-6-7 oameni( pareau de 20-25 ani) care pleaca in spatiu pe nu stiu ce planeta, deoarece au primit un semna SOS de acolo. Ei au 5 zile la dispozitie sa gaseasca omul care a trimis semnalul.Ei acolo se intalnesc cu un fel de mosnstrii robotici care mergeau pe sub pamanta si ii omorau. Ei s.au intalnit cu niste "oameni"... care defapt nu erau oameni , erau extraterestrii dinaia doar ca evoluati. In continuare nu stiu ce se intampla, dar stiu ca se tremina asa : Singura care ramane in iata este o fata care supravietuieste impreuna cu in "om" de pe planeta aia... ramane gravida cu el si cand erau in nava venind inspre Pamant el i.a dat o replica gen "Primul nostru copil.. va fi cel mai perfect"(sau ceva de genu') si i s.au marit ochii ii avea negrii si fata si.a dat seama ca e un monstru deala' si a tipat si asa s.a terminat.
VA ROG AJUTATI.MA !!:(( A! apropo ! La sfarsit am vazut ca scria " Ati urmarit filmul Vanatoarea" plz link daca.l gasiti!! Multumesc

vali_mitica 26 Feb 2017 19:00

Buna !
Am vazut un film in toiul noptii,cred ca acum 3 ani despre puterea omului de a o lua de la capat ! Renunta la viata pe care o are si o ia de la capat. Parca era si un copac in scenele finale. Scuze daca nu pot fi mai explicit !
As vrea sa-l mai vad.
Multumesc !

Nicu.Mirea 23 Apr 2017 12:45

Screamers the hunting sigur il gasesti pe google.

cornuletz1 03 May 2017 22:19

Cornuletz1
 
Originally Posted by Disclosure99:

Buna tuturor! Caut un film .Este vorba despre o fetita nebuna. Parintii ei o inchid in cuptor dar o salveaza o femeie care mai tarziu o adopta. Fetita are ceva puteri . Poate sa omoare oameni doar dand un telefon. Pana la urma femeia care o adopta isi da seama ca fetita nu e normala si vrea sa o inece. Daca aveti vreo idee cum se poate numi filmul..va rog sa imi spuneti. Multumesc! ;)



Filmul se numeste ; Cazul 39 ;

cristibarbu03 28 Oct 2017 11:11

buna
 
buna ziua cum as putea afla numele unui film ..,este vorba de un baiat bolnav si intilneste cu un taximetrist care ii spune ca exista o legenda despre un munte si daca urca pe el se vindeca ...mss frumosss

59fdefff89c9c 04 Nov 2017 18:00

Bună ! vreau sa ma ajutați și sa îmi spuneți titlul filmului în care pers principal este în scaun cu rotile și după multe îngrijitoare accepta o tânără care reușește sa îl scoate din starea proasta pe care o avea, însă la final el alege totuși sa plece și sa moara neputând trai cu gândul ca va fi imobilizat toată viata, laandu-i fetei o scrisoare .

Cretzulynne 04 Nov 2017 18:34

Originally Posted by 59fdefff89c9c:

Bună ! vreau sa ma ajutați și sa îmi spuneți titlul filmului în care pers principal este în scaun cu rotile și după multe îngrijitoare accepta o tânără care reușește sa îl scoate din starea proasta pe care o avea, însă la final el alege totuși sa plece și sa moara neputând trai cu gândul ca va fi imobilizat toată viata, laandu-i fetei o scrisoare .


Me Before You (2016)

negoescu_ciprian 14 Nov 2017 10:29

Daca stie cineva?
 
Am vazut acum cativa ani un film in care jucau doar 2 actori. Toate scenele s-au petrecut doar cu ei, in timp, vreo 3 sau 4 scene. Ramaneam socat cand vedeam ca erau iarasi ei, oricum mi-a facut mintea creata. Un SF. Tot filmul 2 actori. Filmul este de prin 2011 incoace, dar nu mai mult de 4 ani in urma. As vrea sa il vad din nou ca ii tare ciudat.Daca cineva imi poate da titlul filmului as ramane indatorat. Multumesc anticipat.

Cretzulynne 14 Nov 2017 19:27

Originally Posted by negoescu_ciprian:

Am vazut acum cativa ani un film in care jucau doar 2 actori. Toate scenele s-au petrecut doar cu ei, in timp, vreo 3 sau 4 scene. Ramaneam socat cand vedeam ca erau iarasi ei, oricum mi-a facut mintea creata. Un SF. Tot filmul 2 actori. Filmul este de prin 2011 incoace, dar nu mai mult de 4 ani in urma. As vrea sa il vad din nou ca ii tare ciudat.Daca cineva imi poate da titlul filmului as ramane indatorat. Multumesc anticipat.


Acesta ? The Signal (2014)

Tabin93 15 Nov 2017 19:16

Un Film De Dragoste
 
Buna Tuturor ! caut un film de dragoste , in film este vorba despre un scriitor care in cartea sa povesteste iubirea lui fata de o fata din tinerete de care el se indragostise , scrisese aceasta carte in speranta ca ea va citi si va da de ea cumva , lucru care se intampla , fata citeste cartea si afla unde va fi scriitorul la urmatorul miting de carte , se intalnesc la acest miting ,el o invita la ocafea iar apoi la o mica plimbare prin Paris , filmul se termina cu el care pierde un avion si ramane cu ea la o sticla de vin in camera unui hotel....Dca cineva are vre-o idee despre ce film ar fi vorba ....

White1 15 Nov 2017 19:41

Before Sunset.

valyyc 25 Jan 2018 21:40

Film vechi
 
Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat prin anii 80 Este vorba de un pilot care a naufragiat si avea mari probleme cu un urs. Va multumesc!

fresie 25 Jan 2018 23:45

Originally Posted by valyyc:

Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat prin anii 80 Este vorba de un pilot care a naufragiat si avea mari probleme cu un urs. Va multumesc!


https://www.cinemagia.ro/filme/the-e...fruntarea-529/ ?

Erkan 28 Jan 2018 22:32

Buna vroiam sa aflu cum se numeste filmul unde o spioana are un accident de masina si isi pierde memoria.Dar dupa un timp isi recapata memoria in timp ce gateste incepe sa toace tot mai repede cu cutitul

White1 28 Jan 2018 22:39

Presupun că e The Long Kiss Goodnight/Sărutul Dulce al Razbunării. Nu l-am văzut dar nu pot să îi uit reclama de pe PRO TV 8-|


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.