Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > FotoMagia

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jun 2013, 14:25   #41
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by anaemona:
Nu mai stiu unde sa pun poza asta. Nu-i poza artistica, nici la mincare n-as pune-o

Daca inca va indoiti ca extraterestrii sint printre noi, uitati-va la capsuna asta. Normal ca n-as fi cumparat-o daca nu se ascundea, asa cum si extraterestrii se ascund printre noi


Produs bio - din solul hranitor de la Cernobîl
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2013, 23:34   #42
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Creatura e vie si uneori extrem de poznasa.
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2013, 23:26   #43
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Am ramas azi pironita in fata unei vitrine (fashion BSB) decorata cu ....un set complet de razatoare de bucatarie.De-acelea pe care radem morcovii....

sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2013, 23:31   #44
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Dupa aceea am vazut ca ....razatoarea e un accesoriu ....in trend,adica era si pe manechin:

sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2013, 15:48   #45
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656


aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2013, 18:04   #46
varu
Guru
 
varu
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 808
Which reminds me of...

varu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2013, 19:23   #47
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
L-am ingropat zilele astea impreuna cu un coleg . Daduse o masina peste el.

bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2013, 14:57   #48
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 17:10   #49
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Cineva e tare suparat:

aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 18:04   #50
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Nu mai stiu unde am citit despre o cafenea, la nemti, unde patronul a pus clar anunt ca nu au voie mamele cu bebelusi si cu caruturi in cafenea si i-a sarit tot orasul in cap. Dar el nu a cedat, a spus ca sint zeci de cafenele unde se pot duce, ca locul lui e facut pentru adulti, pentru fini cunoscatori, pentru ca fiecare cafea dura nu stiu cit sa fie facuta, de la risnit individual, pentru fiecare ceasca, fiarta individual pe nu stiu ce sobe, nu la gramada intr-o carafa de 2 litri. Omul statuse vreo 6 luni prin Guatemala si zicea ca n-are nici in clin nici in mineca o cafea adevarata cu ce se bea in mod normal pe post de cafea.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 20:06   #51
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Originally Posted by anaemona:
ca locul lui e facut pentru adulti, pentru fini cunoscatori, pentru ca fiecare cafea dura nu stiu cit sa fie facuta, de la risnit individual, pentru fiecare ceasca, fiarta individual pe nu stiu ce sobe, nu la gramada intr-o carafa de 2 litri. Omul statuse vreo 6 luni prin Guatemala si zicea ca n-are nici in clin nici in mineca o cafea adevarata cu ce se bea in mod normal pe post de cafea.

anaemona,mi-am pus cafeneaua asta pe lista aceea gen "X locuri in care sa ajungi inainte sa mori "/ cred ca pentru mine a fost facuta
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 20:36   #52
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
sigalia, eu il inteleg perfect pe neamt Citeodata beau cafea la o cafenea din apropiere. Cafeaua e buna, primesc cel putin saptaminal boabe prajite proaspat (asta e o afacere destul de infloritoare pe-aici pe unde stau eu), dar ma omoara ca nu se poate sa nu fie macar un carucior inauntru si cel putin 3-4 puradei care alearga si fac galagie. Si e o mare pierdere, pentru ca muzica e intotdeauna de calitate, atmosfera ar fi extraordina fara "perturbatorii" respectivi Iar in alte parti unde nu sint copii cafeaua e mizerabila. De fapt in momentul in care-i intreb pe vinzatori daca stiu cind a fost prajita cafeaua, de unde e primita, etc, cei mai multi se uita la mine de parca i-am atacat la colt de strada, si stiu ca n-am ce cauta in locul ala.

Daca dau peste link-ul cu pricina ti-l trimit.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2013, 21:39   #53
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Originally Posted by anaemona:
De fapt in momentul in care-i intreb pe vinzatori daca stiu cind a fost prajita cafeaua, de unde e primita, etc, cei mai multi se uita la mine de parca i-am atacat la colt de strada, si stiu ca n-am ce cauta in locul ala.

Daca dau peste link-ul cu pricina ti-l trimit.

Sa stii ca si eu am impulsuri de acest gen,imi place sa interactionez,sa prind atmosfera ,sa integrez viata in gustul din ceasca,asta face parte din tabiet,nu ?Ca doar nu bem cafea de sete,si-atunci mai punem putin paharul pe masa si privim in jur.
Multumesc de ideea cu link-ul .
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells