Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > cineclub@cinemateca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Nov 2014, 13:05   #1
Iulidesprefilme
Junior
 
Iulidesprefilme
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 44
Propunere

Propun moderatorilor să adauge Topului UTILIZATORILOR şi un TOP al CONTRIBUTORILOR ! Ar fi deosebit de benefic, stimulator, obiectiv, pentru acest site, pentru CINEMAGIA ! Nu rataţi ideea mea ! E loc de mai bine ! Ce zic moderatorii...? Au vreun argument contra ? Eu aş avea destule argumente să-i determin să accepte PROPUNEREA mea ! O. K .? În speranţa că va citi totuşi cineva...succes ! IULI
Iulidesprefilme is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2015, 19:00   #2
nebunic56
Novice
 
nebunic56
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 2
Un mesaj pt administratorii acestui site, ma pis pe acest site si pe reclamele voastre agresive. La fiecare 5 sec tre sa inchid o fereastra, inteleg ca aveti nevoie de finantare, dar ce se intampla e foarte deranjant pentru 95o/o dintre vizitatori, cred
p.s
Scuze nebunic56
nebunic56 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2015, 19:00   #3
nebunic56
Novice
 
nebunic56
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 2
Un mesaj pt administratorii acestui site, ma pis pe acest site si pe reclamele voastre agresive. La fiecare 5 sec tre sa inchid o fereastra, inteleg ca aveti nevoie de finantare, dar ce se intampla e foarte deranjant pentru 95o/o dintre vizitatori, cred
p.s
Scuze nebunic56


si ce legatura am eu de ma bagi in discutia asta?

Last edited by nebunic56 : 07 Jul 2015 at 00:47.
nebunic56 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2015, 21:53   #4
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by Iulidesprefilme:
Propun moderatorilor să adauge Topului UTILIZATORILOR şi un TOP al CONTRIBUTORILOR ! Ar fi deosebit de benefic, stimulator, obiectiv, pentru acest site, pentru CINEMAGIA ! Nu rataţi ideea mea ! E loc de mai bine ! Ce zic moderatorii...? Au vreun argument contra ? Eu aş avea destule argumente să-i determin să accepte PROPUNEREA mea ! O. K .? În speranţa că va citi totuşi cineva...succes ! IULI


Topul contributorilor exista , el este Puncte DVD-uri
..
Oricum acest top nu mai e mult stimulativ , avand in vedere ca in ultima vreme doar eu si inca vreo 3 mai facem puncte in acest top.Eu total dezinteresat , nu m intereseaza DVD -urile oferite ca premii , pt ca filmele oferite (scuze pt repetitie ) nu fac parte din sfera mea de interes, Acum singurele contributii care se mai aproba sunt poze cu actori.si postere de filme Cu toate astea eu trimit in continuare si poze din filme , si ploturi , si distributii si biografii , genyri , lucruri pe care staful bineinteles ca nici nu le baga in seama.Am ramas asa de putini contributori din cauza , ca pt DVD trebuie sa astepti vreo 4 ani pana iti vine , , plus ca daca nu se mai aproba decat poze cu actori , la ce naiba sa mai contribuie lumea ?Cu ce scop? Sa isi bata joc moderatorii de timpul pierdut pentru contributii.Eu continui sa contribui , tocmai in ciuda lor , sa vada ca pe mine nu ma descurajeaza nimic.

Last edited by cosmin742000 : 24 Nov 2015 at 22:07.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2016, 15:07   #5
spiritul
Novice
 
spiritul
 
Join Date: Oct 2013
Location: Bucuresti
Posts: 10
Are dreptate "Iulidesprefilme", trebuie o metoda ca sa stimuleze utilizatorii si sa se implice mai mult. Poate daca asta cu punctele nu merge, sa incerce altceva moderatorii. Ar mai trebui si un fel de chat (cu cine e on si cine nu, prin dreapta jos) ca sa comunicam mai usor, ca trimisul de mesaje incetineste comunicarea.
Cosmin, e bine ca esti ambitios si eu mai contribui din cand in cand cu cate ceva, dar nu toate sinopsisurile si pozele mi le aproba...
Apropo, reclamele eu le blochez cu Adblock din extensiile browserului.

Last edited by spiritul : 12 Dec 2016 at 19:49.
spiritul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2017, 13:06   #6
victor_homescu
Guru
 
victor_homescu
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 631
Propunere

Vad ca lucrurile/problemele- fie,in parte s-au rezolvat,fie se incearca a fi rezolvate.
Reclamele nu mai invadeaaza site-ul,asa ca se poate lucra calm si relativ usor.
Iuli a emis o opinie iar Cosmin a raspuns.Ambii vad ca lucrati/construiti/scrieti iar munca se vede/evident pentru cine are aplecare sa citeasca si vrea mai mult decat sa apese pe o tasta,sa dea o nota (de multe ori copiata dupa IMDB sau Cinemagia).E hilar sa vezi/ora si minutul sunt retinute si afisate/cum un user vrea sa vada,a vazut,a notat un film,totul concomitent.Se cauta puncte/sa-i zicem-goana dupa puncte/si iar puncte.Corect,unuia dintre useri,la o intrebare in genul,cum fac si eu sa primesc puncte,Cosmin a raspuns,prin alta intrebare -si la ce-ti ajuta sa faci puncte?
Personal si eu scriu biografii,contribui,pe ici,pe colo,la golurile din detalii,editez cate un sinopsis.Nu intotdeauna sunt aprobate,dar continui.
Comunicarea se poate realiza fie public,pe site,fie privat/mesagerie.Poate si pe mail,intre prieteni.
La fel aici,pe forum,dar trebuie oarece experienta.
Important e ce si cum scrii/aplicat/informat/cunoscator despre un film sau persoana.Si asta presupune sa citesti.

PS
Randurile,gandurile de mai sus,sunt pentru cei nou veniti in club.
Ca veterani - Cosmin si Iuli,va pot da si ei sfaturi,va pot indruma in a deveni un mai bun cunoscator in ale filmului.
victor_homescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2018, 12:10   #7
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Parerea mea este ca trebuie sa luam acest cite ca pe un lucru bun si folositor si chiar daca nu suntem intotdeauna de acord, sa lasam participantii sa se exprime liber, asa cum stiu si cum pot.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells