Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Mar 2011, 22:40   #321
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
ca aşa-in tenis !!!

Huh?
Aici e chiar ceva ciudat la mijloc. Mi se pare foarte suspect sa apara din neant un fan atat de mare de-al lui Sergiu. In fine...never mind, fapta e consumata...cred ca toti 4 care au avut acelasi punctaj merita felicitati, DVD-urile au fost rodurile inspiratiei, dar din pacate castigarea laptopului s-a dovedit a fi o chestie de noroc. Oricum nasol sa stii cat de aproape ai fost de el...21/24 si nu ar mai fi fost nicio tragere la sorti.

PS: Tranquilo se scrie cu un singur "l" . Nu incerc sa fac pe grammar police, dar ca iubitoare a limbii spaniole ce sunt, imi place sa vad cuvintele scrise corect .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2011, 10:37   #322
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Eu zic sa va apucati de pe-acum de predictiile pt la anu ! Ati vazut ca baiatu ala de-a castigat, cum il chema ... fratele mai mic a lui Paula Seling, ce harnic era ! Lucra in fiecare zi la predictii, nu ca voi leneshilor si nesimtzitzilor care stati si asteptati numai sa va pice laptopuri in gura !

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/archives/20283/
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2011, 10:45   #323
IntegerMD
Novice
 
IntegerMD
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 2
:slap: , ca sa prezici trebuie sa te uiti la filmele cu IMDb inalt si deacum tu sa apreciezi , sa te pui in locul lor ) , si ai sa vezi cati iese ) , ce stiti voi..
IntegerMD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2011, 11:16   #324
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
da tre sa ai aichiuul jos casa vezi imedebeu sus. Unii nare. Ce stii tu...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2011, 13:26   #325
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Chambord:
Eu zic sa va apucati de pe-acum de predictiile pt la anu ! Ati vazut ca baiatu ala de-a castigat, cum il chema ... fratele mai mic a lui Paula Seling, ce harnic era ! Lucra in fiecare zi la predictii, nu ca voi leneshilor si nesimtzitzilor care stati si asteptati numai sa va pice laptopuri in gura !

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/archives/20283/

chambord, oftica ta de curtea scolii e savuroasa anyway insa: nu numai ca sergiu are o activitate pe forum care in cel mai sever caz poate fi etichetata ca cel putin decenta, dar concursul a fost pe prima pagina a saitului nu pe forum ca anul trecut! asa ca nu vad de ce ar merita forumistii sa fie mai cu mot decat ceilalti. poate doar cu unul mic de tot.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2011, 16:41   #326
Sibelius
Novice
 
Sibelius
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 3
Vaaai cata polemica pe marginea concursului....daca nu as fi participat as crede ca s-a facut pe bani inscrierea Multa suspiciune si teorii conspirationiste cat cuprinde. Cred ca inainte de a face pe "grammar police" in spaniola, engleza sau chineza mandarina ar fi preferabil sa incepem prin a corecta greselile de limba romana.
Sibelius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2011, 09:26   #327
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Ca sa inchei discutia asta inutila ...
Pentru "stangistii" care se cred repere morale:

Eu tin cu Steaua. E ridicol din partea voastra sa imi spuneti: "Vai ! Nu-i corect ! Trebuie sa tii si cu Sportul Studentesc ! Ce ? Nu-i si ea echipa ? Faceti-va atunci un campionat numai cu Steaua si Dinamo si Rapid si jucati intre voi !"
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2011, 12:36   #328
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
si eu spun ca discutia se poate incheia. sau pot s-o inchei eu!

ma nedumereste faptul ca useri cu una-doua postari pe forum tocmai aici si-au gasit sa-si inceapa "relatia" cu Cinemagia...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 00:35   #329
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by Liviu-:
Mda, cum ma temeam, DVD-ul la alegere de pe cineshop e la alegere din ce vor ei. Procedura, in caz ca nu te-ai uitat intre timp, o gasesti la concursuri/Oscar.

Mda, printre capodopere ca 2012, Losers sau Killers s-a strecurat si un Boogie Nights, pe care l-am si ales, iar ca rezerva, in caz ca nu-l mai au p-asta, am optat pentru Legend of the Guardians. Iar tu visai la Andrey Rublyov
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 09:37   #330
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by omudindulap:
Mda, printre capodopere ca 2012, Losers sau Killers s-a strecurat si un Boogie Nights, pe care l-am si ales, iar ca rezerva, in caz ca nu-l mai au p-asta, am optat pentru Legend of the Guardians. Iar tu visai la Andrey Rublyov

Nemultumitului i se ia darul!!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 13:06   #331
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Ete scart. Ce dar, ca doar nu l-am primit de pomana?! Am depus ceva efort, minim, ce-i drept, dar totusi...Intelepciunea populara nu-si are rostul in cazul de fata.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 13:29   #332
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Really??No shit!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 14:15   #333
omserios
Veteran
 
omserios
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 186
Stresata mai e lumea de pe-aici...
omserios is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 19:01   #334
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by omudindulap:

Mda, printre capodopere ca 2012, Losers sau Killers s-a strecurat si un Boogie Nights, pe care l-am si ales, iar ca rezerva, in caz ca nu-l mai au p-asta, am optat pentru Legend of the Guardians. Iar tu visai la Andrey Rublyov

Da... ce vise pe capul meu Eu am ales Seven cu rezerva TSN, iar pe langa ele singurul care merita cu adevarat era Boogie Nights, poate How to train your dragon. Primele doua le-as vrea mai mult pe DVD, au imagine mai misto si merg foarte bine pe un televizor mai maricel. Plus ca-s ceva mai comerciale si merg scoase rapid de pe raft cand mai apare cineva pe la mine
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2011, 19:07   #335
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Sergiule e waterproof laptopul?? Poate că lacrimile cinemagicienilor pot sa-l strice .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2011, 19:24   #336
Sibelius
Novice
 
Sibelius
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 3
Originally Posted by StefanDo:
si eu spun ca discutia se poate incheia. sau pot s-o inchei eu!

ma nedumereste faptul ca useri cu una-doua postari pe forum tocmai aici si-au gasit sa-si inceapa "relatia" cu Cinemagia...

Hmmm, probabil nu am fost eu atent si exista anumite topicuri pe care se poate incepe "relatia" cu cinemagia...sau aici e evul mediu timpuriu si e nevoie de omagiu ligiu care seniori.
Sibelius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2011, 22:59   #337
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
daca chiar nu te privea, o lasai sa treaca, iti zic eu

a te baga ca musca-n lapte intr-un conflict pe un forum, de la prima postare, e egal din punct de vedere psihologic si social cu a te amesteca in cearta parintilor unui coleg de scoala la prima vizita la el acasa.

nimeni n-o face daca n-are o agenda ascunsa, asa ca move on
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2011, 19:14   #338
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Am primit asta acum cateva zile , abia astazi am observat
Your cinephile status is proven—you have successfully outguessed critic Roger Ebert in The Great Oscar® Challenge!

Your prize is a free 3-month subscription to MUBI's video streaming service for the best independent, international and classic cinema. Use it to enjoy any of the films we have available to watch in your area.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2011, 21:04   #339
Sibelius
Novice
 
Sibelius
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 3
Originally Posted by StefanDo:
daca chiar nu te privea, o lasai sa treaca, iti zic eu

a te baga ca musca-n lapte intr-un conflict pe un forum, de la prima postare, e egal din punct de vedere psihologic si social cu a te amesteca in cearta parintilor unui coleg de scoala la prima vizita la el acasa.

nimeni n-o face daca n-are o agenda ascunsa, asa ca move on

Nu stiu daca psihologia pe care o etalezi ai "invatat-o" la scoala sau dintr-o carte de self-help. Unii oameni sufera de mania persecutiei, altii sunt bolnavi daca nu gasesc emit o teorie a conspiratiei la fiecare zece secunde. M-am prins, faci parte din a doua categorie si in lipsa de altceva confuzi forumul cu "familia, casa, onoarea".
Pupat piata Endependentii.
Sibelius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 11:35   #340
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
bine, man, hai fie ca tine: tu cavaler fara prihana, eu bolnav de teoria conspiratiilor
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells