Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > TIFF

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 May 2010, 21:16   #1
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
2010 [28 mai - 6 iunie]

În primul rând, spotul.

În al doilea rând, invitatul special este Wim Wenders.

În al treilea rând, vor fi proiecţii în aer liber în Piaţa Unirii.

În al patrulea rând, 13 Most Beautiful Songs... a Soundtrack for Andy Warhol’s Screen Tests.

În al cincilea rând, premiul de excelenţă îi revine lui Liviu Ciulei.

În al şaselea rând, Sibiul se implică din nou.

În al şaptelea rând, opt producţii în regia lui Michael Haneke [19-23 mai].

În al optulea rând, selecţie de 240 de filme.

În al nouălea rând, festivalul se închide cu Auotbiografia lui Nicolae Ceauşescu.

.... şi multe altele la cea de-a noua ediţie.

P.S. Nu neapărat în ordinea asta.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.

Last edited by vave : 20 May 2010 at 21:19.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2010, 21:29   #2
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Se extinde până la Bonţida. Vor fi proiecţii la castelul Banffy, cu acompaniament live şi... în Piaţa Unirii, în care va avea loc deschiderea. Dacă tot şi-au bătut joc nenea Boc şi nenea Apostu de Piaţa Unirii şi au pietruit-o toată, eliminând orice urmă de verdeaţă, măcar să folosească la ceva, să vadă şi Matty [Corvin] un film bun.

Vor fi evenimente speciale (proiecţia METROPOLIS, de neratat, sambata, la Republica) şi aniversări...

Proiecţii aniversare la a noua ediţie

De la ora 21.15, sala UBB Auditorium va găzdui o proiecţie aniversară cu totul şi cu totul specială: 40 de ani de la lansarea unui film românesc care şi-a pus amprenta asupra cinematografiei autohtone: Reconstituirea, în regia lui Lucian Pintilie. Publicul TIFF va avea plăcerea să urmărească filmul în prezenţa câtorva membrii ai echipei prezenţi la TIFF 2010.

Cea mai nouă locaţie open-air de la TIFF 2010, Ursus Open-Air din Piaţa Unirii, va fi şi ea gazda unei proiecţii eveniment aniversare: vineri, 4 iunie, de la ora 21.45, publicul va celebra 25 de ani de la lansarea filmului Declaraţie de dragoste, de Nicolae Corjos. Un love story de neuitat ce îi are ca protagonişti pe Adrian Păduraru şi Teodora Mareş. Ion Caramitru şi Tamara Buciuceanu - Botez fac două roluri de neuitat in ipostaza faimoşilor profesori Socrate, respectiv Isoscel, iar publicul îi va putea întâlni la Cluj pe cei doi mari actori români, în seara acestei proiecţii.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2010, 07:49   #3
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Bai, eu ma opresc aici.
http://www.ende.hu/video/fc61b3076c74d8925128
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 13:58   #4
lhada
Junior
 
lhada
 
Join Date: Sep 2004
Location: Cluj-Napoca
Posts: 59
Send a message via Yahoo to lhada
in al zecelea rand lipsa abonamentelor din anii anteriori, cu exceptia celor cateva "carduri TIFF" pt cei in concediu
lhada is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2010, 08:20   #5
lhada
Junior
 
lhada
 
Join Date: Sep 2004
Location: Cluj-Napoca
Posts: 59
Send a message via Yahoo to lhada
Azi dimineata la Guerrilla la stiri am auzit ca pot fi vazute filmele din competitie online. Poate ma insel si am auzit total aiurea, dar daca e adevarat, stie careva site-ul?
lhada is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2010, 11:40   #6
euroFilm
Novice
 
euroFilm
 
Join Date: May 2004
Posts: 6
aici -> http://mubi.com/festivals/transilvania
din pacate nimic nu e "vizionabil" pentru romania ..succes in continuare TIFF
euroFilm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2010, 17:08   #7
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by lhada:
Azi dimineata la Guerrilla la stiri am auzit ca pot fi vazute filmele din competitie online. Poate ma insel si am auzit total aiurea, dar daca e adevarat, stie careva site-ul?

Site-ul dat de euroFilm e bun. However...
Originally Posted by TIFF:
şapte din filmele din Competitia TIFF 2010 vor putea fi urmărite gratuit online pe perioada festivalului, imediat după prima proiecţie a fiecăruia în cadrul TIFF.
[...]
Filmele pot fi urmărite gratuit, în limita a 300 de vizitatori pentru fiecare dintre pelicule.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2010, 01:14   #8
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Am vazut Mother de Bong Joon-ho, despre o mama dispusa la orice din prea multa dragoste pentru fiul ei retardat. Vad ca pe Joon-ho il preocupa relatiile familiale, ca si in The Host, de data aceasta axandu-se pe relatia mama-fiu, in special pe dragostea materna, impresionanta, chiar cutremuratoare.
Desi azi a fost vremea mai capricioasa la Cluj, spre seara s-a inseninat si s-a facut frumos, asa ca deschiderea a avut loc in Piata Unirii, cum se planificase. A fost frumos momentul omagial Jean Constantin & Ron Holloway, dar e de neiertat faptul ca au "uitat" de Gheorghe Dinica...
Filmul de deschidere a fost Soul Kitchen de Fatih Akin, o comedioara usurica, dar simpatica.

Mi se pare un fapt rusinos pentru cinemagia sa il banneze pe ALS chiar in perioada festivalurilor Cannes si TIFF. Evident, nu cred ca ar mai scrie ceva pe forum despre TIFF in conditiile in care ar fi debannat, avand in vedere "tratamentul" aplicat. Rusine!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2010, 00:44   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Scria el despre TIFF si Cannes, cum scriam eu despre ciclul menstrual al ornitorincuzdelor din Florida! I se rupe si de festivaluri, si de noi. Get a life, Cori, and stop beating fields!

Uite aici o treabä mult mai importantä:

La gala de premiere TIFF s-a adoptat Proclamatia de la Cluj care coalizeaza lumea filmului impotriva lui Sergiu Nicolaescu

de Iulia Blaga
HotNews.ro


Cel mai important moment al ceremoniei de decernare a premiilor Festivalului International de Film Transilvania nu a fost nici premierea lui Liviu Ciulei, nici cea a lui Wim Wenders, Dorina Lazar, Ozana Oancea sau Victor Rebengiuc, ci lansarea Proclamatiei de la Cluj, ca reactie la incercarea legislativa a senatorului Sergiu Nicolaescu de a modifica concursul de proiecte cinematografice. Proclamatia a fost deja semnata de toti cineastii romani de la Cluj, dar e sustinuta si de Wim Wenders.

Tudor Giurgiu, directorul festivalului, a spus pe scena Teatrului National din Cluj-Napoca, gazda ceremoniei, ca Proclamatia de la Cluj e sustinuta si de Centrul National al Cinematografiei, precum si de Ministerul Culturii si Patrimoniului National. Despre ce e vorba? Despre incercarea de a bloca votarea unui act normativ initiat de Sergiu Nicolaescu pentru a modifica OG 39/2005, act normativ votat deja in Senat la data de 17 mai 2010, prin care cinematografia risca sa revina la un "sistem centralizat si depasit", prin "evaluarea discretionara a proiectelor dupa modelul admis/respins".

Respectivul proiect urmeaza sa fie discutat saptamana viitoare in Comisia de Cultura a Camerei Deputatilor, urmand sa fie pe urma supus votului in plen.

Proclamatia de la Cluj, care a fost citita de Victor Rebengiuc, e semnata de toti cineastii romani de la TIFF, printre care de Radu Muntean, Cristi Puiu, Corneliu Porumboiu, Catalin Mitulescu, Calin Peter Netzer, Tudor Giurgiu, Andrei Ujica, Radu Gabrea, Razvan Radulescu, Alexandru Solomon, precum si de actori (Victor Rebengiuc, Maria Popistasu), scenaristi (Alexandru Baciu), directori de imagine (Vivi Dragan Vasile, Liviu Marghidan, Tudor Lucaciu), producatori (Ada Solomon, Oana Giurgiu, Anca Puiu).

Au fost pe urma invitati pe scena semnatarii proclamatiei, dar si cei care sunt de acord cu ea. Scena nu s-a umplut ochi, asa cum s-a dorit, dar momentul a fost cel mai aplaudat moment al serii. Insusi Wim Wenders a urcat pe scena pentru a-si sustine noii prieteni romani alaturi de care a petrecut o saptamana care, asa cum spusese cand a primit Premiul pentru intreaga activitate, l-a facut sa creada in cinematograful romanesc mai mult ca inainte.

Tudor Giurgiu le-a spus strainilor ca li se va deschide o lista de semnaturi si pentru ei, daca vor sa semneze, adaugand ca "politicienii se tem mai mult de Europa decat de noi".

Cand a inmanat putin mai tarziu Trofeul Transilvania, Kelemen Hunor, ministrul Culturii si Patrimoniului National, n-a facut nicio referire la proclamatie si la eventualul sprijin al institutiei pe care o conduce, dar a promis ca ministerul va sprijini la anul Festivalul Transilvania cu la fel de multa generozitate cu cata sustine festivalurile de teatru de la Sibiu si Craiova.

Proclamatia de la Cluj a fost cel mai intens moment al galei care nu a beneficiat din pacate de prezenta lui Liviu Ciulei - care s-a adresat spectatorilor dintr-un mesaj video si a carui omagiere cu Premiul de Excelenta a fost prefatata de cuvintele frumoase ale actritei Irina Petrescu, lansata de el in "Valurile Dunarii", si de Klaus Eder, presedintele Federatiei Internationale a Criticilor de Film, care a spus ca Liviu Ciulei este regizorul care l-a impresionat cel mai mult la TIFF si ca doreste ca cele trei filme ale sale sa fie prezentate si la alte festivaluri europene.

Un alt moment omagial a fost cel in care Dorina Lazar a primit Premiul pentru intreaga cariera. Actrita i-a rugat pe spectatori sa nu aplaude prea mult pentru ca va plange, dar a spus ca doreste ca la editiile urmatoare sa ia un premiu de interpretare pentru un film pe care il va face sub directia unui tanar regizor roman.

Cele doua filme romanesti din competitie s-au regasit in palmares, desi Trofeul Transilvania va pleca in Thailanda, la Anocha Suwichakornpong, autoarea filmului "Mundane Story"/"Poveste anodina". Regizoarea s-a aflat la Cluj si a venit personal sa-si ridice premiul. Calin Peter Netzer a luat Premiul de regie pentru "Medalia de onoare", ceea ce l-a facut sa impartaseasca publicului bucuria ca ia pentru prima oara un premiu de regie chiar in orasul natal. Protagonistul filmului sau, Victor Rebengiuc, a fost distins cu Premiul de interpretare masculina. "E al patrulea premiu pe care il primesc pentru acest film care mi-a adus cele mai multe premii din cariera mea", a spus Victor Rebengiuc in momentul primirii distinctiei.

"Felicia, inainte de toate", debutul Melissei de Raaf si al lui Razvan Radulescu, a primit Premiul pentru scenariu si Premiul de interpretare feminina - Ozana Oancea. Remarcabila debutanta intr-un rol principal in cinema, remarcata si de Wim Wenders, Ozana Oancea a primit si Premiul de debut oferit de un alt juriu pentru o performanta din programul Zilele Filmului Romanesc. Daca Razvan Radulescu a povestit reveria pe care o avea inainte de a face film ca va lua la un moment dat un premiu pentru cel mai bun film, reverie din care se trezea spunandu-si ca nu va reusi decat sa ia un premiu pentru scenariu, Ozana Oancea a fost atat de emotionata incat a multumit in vreo trei reprize, ultima oara baiatului sau, Barbu.

"Coborand de la etaj mi-am adus aminte ca purtam aceeasi camasa si la Berlinala", a spus Florin Serban, care a luat Premiul pentru cel mai bun lungmetraj din programul Zilele Filmului Romanesc, cu "Eu cand vreau sa fluier, fluier". In schimb, Adrian Sitaru, autorul filmului "Colivia", plecase de doua ore din Cluj spre Bucuresti (via Sibiu), asa ca a ratat primirea Premiului pentru scurtmetraj din Zilele Filmului Romanesc.

http://www.hotnews.ro/stiri-film-737...nicolaescu.htm
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2010, 00:53   #10
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Iata mai jos palmaresul TIFF 2010:

* Trofeul Transilvania - "Poveste anodina"/"Mundane Story" de Anocha Suwichakornpong (Thailanda)
* Premiul Special al Juriului - "Ultima conversatie"/ "Last Conversation" de Noud Heerkens (Olanda)
* Premiul de regie - Calin Peter Netzer pentru "Medalia de onoare"
* Premiul de scenariu - Razvan Radulescu si Melissa de Raaf pentru "Felicia, inainte de toate"
* Premiul de intepretare feminina - Ozana Oancea pentru "Felicia, inainte de toate"
* Premiul de interpretare masculina - Victor Rebengiuc pentru "Medalia de onoare"
* Premiul de imagine - "R" (Danemarca)
* Premiul ZFR pentru lungmetraj - "Eu cand vreau sa fluier, fluier" de Florin Serban
* Premiul ZFR pentru scurtmetraj - "Colivia" de Adrian Sitaru
* Premiul de debut din ZFR - Ozana Oancea ("Felicia, inainte de toate")
* Premiul de Excelenta - Liviu Ciulei
* Premiul pentru intreaga cariera - Dorina Lazar
* Premiul pentru intreaga cariera unei personalitati din cinematografia europeana - Wim Wenders
* Premiul Publicului - "Grasii"/"Gordos" de Daniel Sanchez Arevalo (Spania)
* Premiul pentru scurtmetraj din sectiunea Umbre - "The Twin Girls Of Sunset Street" de Marc Riba si Anna Solanas (Spania)
* Premiul FIPRESCI - "Christmas Navidad" de Sebastian Lelio (Chile)
* Premiul cititorilor "Adevarul de seara" editia de Cluj-Napoca pentru Cel mai bun film romanesc - "Marti, dupa Craciun" de Radu Muntean
* Premiul HBO de scenariu pentru documentar - Pavel Cuzuioc pentru "Doina groparilor"
* Premiul HBO de scenariu pentru scurtmetraj - Veronica Niculescu pentru "Curierul"
* Premiul HBO de scenariu pentru lungmetraj - Lucian Tion pentru "Ronaldo si Iuliana"

Sursä:
http://www.hotnews.ro/stiri-film-737...nicolaescu.htm
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2010, 09:44   #11
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
A semnat proclamația și prietenul tău, „vânătorul de mituri”? Ha, ha, ha, ha!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2010, 10:12   #12
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by corinka:
(a scris despre filmele văzute de ea la FIFT)

Ha, ha! Pelicula încununată cu premiul juriului la Veneția pare „ușurică” pentru că nu are veleitățile și afectarea unor producții supra-apreciate, ca de pildă „rudimentarul” câștigător al premiului omolog de la Berlin.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2010, 16:58   #13
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Cred că am ratat eu ceva la Povestea anodină, chiar nu mi s-a părut așa de bun. În primul rând a fost prea multă suferință pe acel tip, nu-i ieșea nimic, nici măcar să se masturbeze, deși a încercat săracu timp de o scenă cam lungă părerea mea. Apoi a venit ceva speranță cu ceva din cosmos, care nu prea am înțeles și o naștere și aia cu mult sânge. Dar nu prea m-a impresionat.
Mai mult m-a impresionat cum ne zicea ea la final despre cât de greu a fost să facă filmul sau de ce cenzură a avut parte și cu mall-ul care a luat foc, etc.

Favoritul meu din competiție și de altfel nu numai a fost Felicia, înainte de toate. De altfel cred că va fi în top 5 al meu pe anul acesta. Măcar a luat premiul pentru scenariu și interpretare, deci tot e bine. De fapt cred că nu i-au dat premiu că atunci ar fi fost prea multe premii pentru cele 2 filme românești.
Alte filme bune după părerea mea au fost Medalia de onoare, O soluție rațională, Grașii, La Bel Age, Filme bunicele Altiplano, Poveste anodină, Invers, Orașul diavolului. Proaste R și Ultima conversație. La ultimul ăsta așa m-a apucat somnul că a fost un chin doar să stau treaz. Vreo 10 minute nu se întâmplă nimic, doar se filmează o mașină pe drum, apoi ne este arătată o actriță care merge cu mașina timp de o oră, ea conducând și vorbind la telefon. Iar singurele cadre au fost cu ea și cu drumul. Și finalul a fost iarăși sec. (Nimic Personal n-am văzut. )

Altfel majoritatea filmelor văzute de mine mi-au plăcut. În special m-am cam dus pe la secțiunea supernova. Am mai fost și pe la câteva filme românești. Aurora și Marți după Crăciun foarte bune, dar vreau să le mai văd o dată poate pe la un mall să se audă mai bine, Caravana cinematografică și Medalia de onoare 2 comedii bune. Plus preferatul meu Felicia, înainte de toate, mai adăugăm și cel cu fluieratul și zic că iese cel mai bun an al cinematografiei române. Și mai sunt destule filme care vor fi lansate pe care nu le-am văzut la TIFF.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2010, 14:34   #14
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Quote:

Luiza VASILIU

08 Iunie 2010

Clujul ar trebui să fie mai TIFF-friendly. Scurt interviu cu Alex. Leo ȘERBAN



Vii la TIFF încă de la prima ediție. Ce a fost diferit anul ăsta față de anii trecuți? S-a făcut TIFF-ul prea mare?

Oboseala. După o săptămînă de dormit, în medie, 4 ore/noapte, mă simt la fel de obosit ca după Cannes – ceea ce nu e în regulă, pentru că anul ăsta am sărit Cannes-ul fix din acest motiv... Da, TIFF-ul a devenit prea mare, ceea ce se pare că este o fatalitate pentru orice festival care ajunge important. Dar pentru mine era important și cînd era mic – abordabil, relaxat, prietenos. Small is beautiful

Care sunt cele mai bune cinci filme pe care le-ai vazut anul ăsta? Ce a fost de neratat?

Metropolis (sună comic, dar experiența revederii acestui clasic din 1927 cu acompaniamentul electro-hipnotic din 2010 a fost un fel de transă din care nu mi-am revenit de tot...), Autobiografia lui Nicolae Ceaușescu (aici trișez un pic, pentru că l-am văzut mult înainte de Cannes...), Marți, după Crăciun (splendidul al patrulea lungmetraj al lui Radu Muntean, cel mai împlinit film al lui), Hiroshima (al uruguayanului Pablo Stoll; știu că ție nu ți-a plăcut, dar eu am jubilat la el) și Felicia, înainte de toate, debutul ca regizori al lui Răzvan Rădulescu și al Melissei de Raaf. Cel mai așteptat: fără doar și poate, Aurora lui Cristi Puiu – care mi s-a părut irezistibil de comic pe alocuri, iar Viorel (personajul jucat chiar de Puiu) un fel de Malec cu pușcă. Care, da, ucide patru oameni, dar asta nu-l face mai puțin comic, pentru că Viorel e genul de “tipicar” obsesional care, în clipa în care se uită în cătare și dă să apese pe trăgaci, observă o pată pe catul puștii, așa că o șterge tacticos... (Mă grăbesc că adaug că asta nu vezi în film, e doar încercarea mea de a sintetiza tipul ăsta de personaj.)

Ai plecat de la vreun film înainte de final?
Nu.

Ai vreun regret legat de faptul că n-ai reușit să ajungi la un film pe care îți doreai să-l vezi?

Evident, Café noir – filmul de 3 ore 17 min. al acelui critic sud-coreean, recomandat de Chirilov în Aperitiff, anulat/amînat și apoi reprogramat într-o zi și la o oră la care mi-a fost imposibil să ajung.

Ce-ar trebui sa se întîmple pînă la anul pentru că TIFF-ul să nu se mute, așa cum a amenințat Tudor Giurgiu, la Budapesta?

Să fim serioși, cu toții știm că asta a fost o glumă. Ce nu e glumă, însă, e faptul că, dacă TIFF-ul nu primește un sprijin mai substanțial din partea autorităților locale - și, neapărat, niște facilități din partea hotelierilor/proprietarilor de restaurante -, Clujul nu-l mai merită. Este inadmisibil să nu mai găsești restaurante deschise după 11 noaptea, în timpul unui festival ! (Cînd mi-a povestit asta, încă din prima seară, Marina Sturdza, am crezut că exagerează...) Cred că “lentoarea” (proverbială) a ardelenilor ar trebui să se plieze pe necesitățile străinilor care vin la TIFF, nu invers. Dacă tot e un fel de “Mardi gras”, toată nebunia asta care ține 10 zile, atunci măcar să-și dea seama că e în interesul lor (inclusiv financiar) să facă orașul mai “TIFF-friendly”.

http://www.dilemaveche.ro/sectiune/d...cu-alex-leo-se
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2010, 10:23   #15
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
multumesc, corinka & redmen; pt voi, aceasta poza - nostima, zic eu (k si persoana care mi-a trimis-o):

http://www.facebook.com/#!/photo.php...d=344764753746

ps 'rusine' - corinka, eu crek astepti prea mult de la niste robotei slava domnului k, in contextul scaderii interesului meu pt film, dk kiar imi vine, am unde sa scriu, n-am nevoie de cinemagia pt a-mi face publice opiniile - mai un interviu in dilema, mai o rubrik din hbo, mai o scrisoare pe liternet
iar de la tiff am twiterit constiincios... (stii adresa mea de twitter - nu o dau aici pt k nu e pt toata lumea )
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2010, 21:01   #16
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
^Poza <- - - Why so serious?
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 02:59   #17
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Din pacate nu am cont pe facebook si nu pot vedea poza.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 03:16   #18
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Na ma, redmene, de-aici:



Nici eu n-am cont pe feisbuc, urasc retelele de socializare. Si sunt atat de bine securizate...
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 21:14   #19
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Cine este domnul care sta intre Corneliu Porumboiu si Cristi Puiu?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2010, 21:25   #20
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
radu muntean
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells