Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Jan 2008, 20:15   #21
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by Proletar:
am mai vazut undeva avatarul lui Mel, dar nu stiu la cine.
tot la cineva de pe Cinemagia...
La asta ma si refeream.
Si dupa o investigatie sofisticata, am ajuns la concluzia ca e qwerty.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 17:04   #22
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Avand in vedere ca e un site/forum respectabil despre filme si tot ce tine de filme consider ca ar trebuie interzis sa se deschida topicuri cu filme care nu au aparut inca la cinema.Si userii ar trebui sanctionati.

P.S. Cu ocazia asta reinviez si topicul asta,pentru ca cinemagicienii care vor veni sa citeasca regulile
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 17:10   #23
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Eu zic ca se poate vorbi despre filme care nu au aparut inca in cinema-urile de la noi, atata timp cat nu exista spoilere. Discutiile despre filme se pot face si inainte, nu numai dupa sau in timp ce ruleaza. Cu atat mai mult, lumea care intra pe forum va vedea ca filmul este asteptat de altii cu interes si se vor interesa si ei de acel film.
Banuiesc ca te referi la topicul "Acum pe ecrane". Ei bine, topicul nu zice care ecrane, deci daca ruleaza undeva, atunci putem vorbi in cadrul acestui topic.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 19:32   #24
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
@redmen

nu sunt de acord...sau te referi la CAM-uri si alte rip-uri neoficiale?...ca asta e alta discutie...o sectiune gen 'in curand' e necesara
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 19:41   #25
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Discutii despre opiniile despre cum ai vrea sa fie un film,ce astepti de la un film sunt binevenite,dar mi se pare aiurea sa afirmi in gura mare ca tocmai ai downloadat un film in mod ilegal dupa net si sa iti spui parerea despre el in cel mai senin mod,cand filmul urmeaza sa apara abia peste 2 3 luni in cinematografele romanesti.Raman la parerea ca fiind un forum respectabil ar trebui sa se faca si putina educatie in privinta asta.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 20:38   #26
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by redmen:
Discutii despre opiniile despre cum ai vrea sa fie un film,ce astepti de la un film sunt binevenite,dar mi se pare aiurea sa afirmi in gura mare ca tocmai ai downloadat un film in mod ilegal dupa net si sa iti spui parerea despre el in cel mai senin mod,cand filmul urmeaza sa apara abia peste 2 3 luni in cinematografele romanesti.Raman la parerea ca fiind un forum respectabil ar trebui sa se faca si putina educatie in privinta asta.

dap...asta se pliaza pe ce am spus eu mai sus legat de rip-uri...si sunt 100% de acord cu tine
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 20:47   #27
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by redmen:
Discutii despre opiniile despre cum ai vrea sa fie un film,ce astepti de la un film sunt binevenite,dar mi se pare aiurea sa afirmi in gura mare ca tocmai ai downloadat un film in mod ilegal dupa net si sa iti spui parerea despre el in cel mai senin mod,cand filmul urmeaza sa apara abia peste 2 3 luni in cinematografele romanesti.Raman la parerea ca fiind un forum respectabil ar trebui sa se faca si putina educatie in privinta asta.

dap...asta se pliaza pe ce am spus eu mai sus legat de rip-uri...si sunt 100% de acord cu tine

Dap...asta se pliaza si pe ceea ce am spus eu mai sus...intr-un fel...si sunt 99,99% de acord cu tine...voi.
__________________
This is blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2008, 21:55   #28
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
deci suntem 3 :lol:
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2008, 23:15   #29
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
4 cu mine.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2009, 23:07   #30
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Can I keep my avatar?Please please?
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:12   #31
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
e deranjat vizual, ca ºi la alt user, mirodoni (motiv pentru care am ocolit un topic pe care scrie, deºi mã interesa subiectul). nu mai poþi citi atent ce apare scris în mesaj pentru cã ochiul focuseazã involuntar pe imaginea în miºcare din stînga :( cel puþin la mine. sorry
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:20   #32
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Singurele motive pentru limitarea mobilitätii avatarurilor trebuie sä fie consumul de resurse ale computerului si rezultatele lui: îngreunare a deschiderii paginii, risc de freezing, de crash, etc. Din fericire, creierul nostru are incomparabil mai multe resurse. As zice cä orice om cu o coordonare psiho-motor-vizual-concentrationarä... ästa, -concentrationistä normalä poate face un minim efort ca sä ignore ispita avatoricesc-motrice în timpul lecturii - dacä-l intereseazä realmente subiectul. Prea vrem sä fim tratati cu mänusi de toatä lumea, si riscäm sä ne frägezim pânä sub limita vulnerabilitätii.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:40   #33
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
buticut, utilizatorilor din provincie sau celor cu dial up avatar-ul tau o sa le faca probleme, mai ales ca tu scrii foarte des nu vrei sa te multumesti cu un johnny depp cu pusca in mana?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:41   #34
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Pai ori la toti,ori la nimeni,avatare animate.Si eu pusesem Edward-mains d'argent taind tufisurile.Am o groaza de avatare animate.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:43   #35
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by StefanDo:
nu vrei sa te multumesti cu un johnny depp cu pusca in mana?
Cu briciu', man, cu briciu'... :sleep:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:46   #36
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Cel mai misto avatar animat il avea Se7enMiscator,de-a dreptul
Pitbull:lasa-l pe Leonard in peace,e so cute. :oops:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:51   #37
Led-Ze-Pencil
Banned
 
Led-Ze-Pencil
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 988
banuiesc ca depinde de marimea gif-ului.
Al buticutului are 188 kb, deci daca posteaza de zece ori s-a facut cu 1 Mb si ceva topicul, numai de la ea.

daca insa pui asta:


care are numai 20 kb, la 10 postari ai facut 200 kb si nu-i asa bai mare, cred.

Nu faptul ca e animat ci marimea, right?
Led-Ze-Pencil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 11:55   #38
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pauline Kael:
Pitbull:lasa-l pe Leonard in peace,e so cute. :oops:
Ce-i drept, e drept - da' prea-i chichiricios si când îl apucä, îi impulsionez deschichiriciosificarea.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 12:08   #39
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
daca pui, pui sa fie
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2009, 12:25   #40
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by Pitbull:
Din fericire, creierul nostru are incomparabil mai multe resurse. As zice cä orice om cu o coordonare psiho-motor-vizual-concentrationarä... ästa, -concentrationistä normalä poate face un minim efort ca sä ignore ispita avatoricesc-motrice în timpul lecturii - dacä-l intereseazä realmente subiectul. Prea vrem sä fim tratati cu mänusi de toatä lumea, si riscäm sä ne frägezim pânä sub limita vulnerabilitätii.
atunci de ce þi-ai dezactivat reclamele ºi bannerele cu multã animaþie (flash) de pe forum dacã nu te enervau ºi tu oricum te poþi concentra doar pe ce scrie?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells