Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Noutati

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 May 2009, 17:35   #1
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Comunitate

S-a lansat "zona" de comunitate (sau club) pe Cinemagia. Aşteptăm aici sugestiile şi observaţiile voastre
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2009, 18:30   #2
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
StefanDo, de ce mi-ai sters mesajul?
Am zis ca nu vreau sa fac parte din comunitate, nu e o jignire, nici sfidare, incerc sa evit pe cat pot ORICE comunitate virtuala. Nu am nimic cu prezentele din real life ale anumitor forumisti, am ce am cu alti forumisti care au impanzit forumul asta si i-au dat o nuanta de bascalie.
I-am trimis un mesaj privat Gloriei exprimamdu-mi nemultumirea referitor la aparitia in vazul tuturor a datelor mele personale (nu toate, slava Domnului!). Sa afle Djinjis si Costorocus ori Judex unde locui eu sa vina sa-mi dea un topor in cap, cat de infiorator! nu vreau sa mor! cel putin nu in felul asta!
Okay, mai multi forumisti au dat de inteles ca se retrag: Keepwalking, Mistah J (mie pe privat, si oricum se vede si a si spus-o pe forum), Illotempore2002, samd. Nici eu nu mai bag in seama forumul cu exceptia Atelierului, caci timpul meu este f pretios iar energia mea nu e nelimitata.
Cu 100 roni / luna sa scrii cateva cronici la filme (Acum pe ecrane) s-ar mai rezolva din emigratul valorilor, dar aroganta vine din partea dvs., draga Conducator - nu ma refer la tine Steffy, stiu ca ai un magnat in spate ce trage acum insetat din trabuc. Tot timpul mi-au produs greata mafiotii! TOT TIMPUL! Si rog ca acest mesaj sa ramana!
In curand am sa-mi scriu si eu mesajul de plecare! Nu mai e mult, 3 luni maxim, i-am spus si lui Pitbull. Raman la nivel de atelier. Cat pt postarea anumitor scenarii, publicarea lor inainte de a fi turnate, in mod normal ar trebui sa fim platiti cu cel putin 50 roni, nu? Nu e lucru usor sa scrii 20 de pagini si sa le rescrii pana nu mai poti ca apoi sa fii luat la injuraturi de tocmai cei care te invidiaza si ar da orice sa-ti modifice opera pe placul lor! Nu ma refer la oamenii in care am incredere, se stiu ei chiar daca au ezitari!
Acum plec in parc caci e mult mai interesant sa te plimbi in natura decat sa stai in fata calculatorului intr-o camaruta nespatioasa!
@ Pitbull, Sir, don't like that thing! Yes, Sir!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2009, 18:47   #3
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
mesajul tau era off-topic, nu continea nicio sugestie si nicio observatie

poti sa-ti "confidentializezi" datele personale si inceteaza sa mai faci pe diva: singura data personala publica e varsta, ma indoiesc ca poate cineva sa-ti dea in cap cu ea
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2009, 20:43   #4
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Wink

hm.... merge, adicătelea vb singură, pentru că nimeni nu vrea să fie prietenul meu! oare ar tb să mă îngrijorez?!

oricum seamănă cu bălăria aia de buddy list pe care tocmai ce mă pregătesc să o dezinstalez din varii motive.
---
faza cu datele personale e de-a dreptul hilară, io una aşa-mi doresc să dau ochi în ochi cu toţi ginganţii din spatele monitorului, pentru că nu ştiu de ce mi se pare că aci e mai mereu vb de pisoiaşi care se văd lei în oglindă.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2009, 12:56   #5
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Mi se pare mie sau dupa ce intri in user profile etc te intorci mai greu la Forum?
Singura cale pe care am gasit-o a fost sa intru iar in Home si apoi in Forum.
Eu stiu, mai multe hituri, mai multe sanse de castig, dar...

Si nu s-a rezolvat cu logarea direct din Post Reply / Quote si nici cu butonul de Private Message la fiecare postare (care, repet, ar scuti multe off-topicuri si certuri)

a bon entendeur, salut!

Last edited by halebardul : 16 May 2009 at 13:16.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2009, 16:12   #6
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
am intrebat si eu asta la .....nu mai stiu ce topic.....mi s-a raspuns ca-s chioara
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2009, 16:36   #7
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
informaţia costă, scoate 2 lei-ul ăla şi poate-mi fac milă de tine.

(PS: nu orbirea ta fizică e cea care mă îngrijorează. )
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2009, 23:42   #8
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Nu imi prea place ideea asta de hi5-izare a cinemagiei...
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2009, 23:30   #9
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
Originally Posted by Neuptolem:
StefanDo, de ce mi-ai sters mesajul?
Am zis ca nu vreau sa fac parte din comunitate, nu e o jignire, nici sfidare, incerc sa evit pe cat pot ORICE comunitate virtuala. Nu am nimic cu prezentele din real life ale anumitor forumisti, am ce am cu alti forumisti care au impanzit forumul asta si i-au dat o nuanta de bascalie.
I-am trimis un mesaj privat Gloriei exprimamdu-mi nemultumirea referitor la aparitia in vazul tuturor a datelor mele personale (nu toate, slava Domnului!). Sa afle Djinjis si Costorocus ori Judex unde locui eu sa vina sa-mi dea un topor in cap, cat de infiorator! nu vreau sa mor! cel putin nu in felul asta!
Okay, mai multi forumisti au dat de inteles ca se retrag: Keepwalking, Mistah J (mie pe privat, si oricum se vede si a si spus-o pe forum), Illotempore2002, samd. Nici eu nu mai bag in seama forumul cu exceptia Atelierului, caci timpul meu este f pretios iar energia mea nu e nelimitata.
Cu 100 roni / luna sa scrii cateva cronici la filme (Acum pe ecrane) s-ar mai rezolva din emigratul valorilor, dar aroganta vine din partea dvs., draga Conducator - nu ma refer la tine Steffy, stiu ca ai un magnat in spate ce trage acum insetat din trabuc. Tot timpul mi-au produs greata mafiotii! TOT TIMPUL! Si rog ca acest mesaj sa ramana!
In curand am sa-mi scriu si eu mesajul de plecare! Nu mai e mult, 3 luni maxim, i-am spus si lui Pitbull. Raman la nivel de atelier. Cat pt postarea anumitor scenarii, publicarea lor inainte de a fi turnate, in mod normal ar trebui sa fim platiti cu cel putin 50 roni, nu? Nu e lucru usor sa scrii 20 de pagini si sa le rescrii pana nu mai poti ca apoi sa fii luat la injuraturi de tocmai cei care te invidiaza si ar da orice sa-ti modifice opera pe placul lor! Nu ma refer la oamenii in care am incredere, se stiu ei chiar daca au ezitari!
Acum plec in parc caci e mult mai interesant sa te plimbi in natura decat sa stai in fata calculatorului intr-o camaruta nespatioasa!
@ Pitbull, Sir, don't like that thing! Yes, Sir!

tot cretin ai ramas..
__________________
Atentie! "Deja devine subiect public cä mint cum respir, si [] n-am nimic sfânt []."
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2009, 21:40   #10
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by costobocus:
Originally Posted by Neuptolem:
Am zis ca nu vreau sa fac parte din comunitate, nu e o jignire, nici sfidare, incerc sa evit pe cat pot ORICE comunitate virtuala. (...) Acum plec in parc caci e mult mai interesant sa te plimbi in natura decat sa stai in fata calculatorului intr-o camaruta nespatioasa!

tot cretin ai ramas..
Yap! Tot cretin am ramas! Vad ca nici tu nu te-ai schimbat.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 00:11   #11
coopervaugh
Novice
 
coopervaugh
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 2
O idee buna, felicitari.
coopervaugh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2018, 09:47   #12
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Este de apreciat acest lucru, mai ales pentru ca se simtea nevoia unei maimari deschideri catre publicul amator.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells