Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Mar 2012, 19:26   #21
kosmyn02
Novice
 
kosmyn02
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Caut si eu un film

Caut si eu un film dar nu stiu cum se numeste. Problema e ca l-am vazut demult acum vreo 4-5 ani,si nu mai tin minte prea multe detalii.Imi amintesc ca era de groaza,iar o secventa ar fi ca niste tinerii raman blocati pe o cale ferata,apropiindu-se trenul,geamurile fiind aburite apar urme de maini,si masina incepe sa se miste.De fapt ei sunt salvati de niste copii fantoma care au fost lasati sa moara in autobuz de sofer pe acea cale ferata.Intre timp unul din acei tineri incepe sa banuie pe cineva,cerceteaza mai cu amanunt,incepe sa vada un copil-fantoma pe langa calea ferata,da peste mai multe indicii si pana l urma descopera cine este...cam atat imi amintesc.Ma poate ajuta cineva?Stie cum se numeste filmul?
kosmyn02 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2012, 01:21   #22
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Fingerprints?
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2012, 15:15   #23
kosmyn02
Novice
 
kosmyn02
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Asta e.Mersi fain!
kosmyn02 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2012, 21:38   #24
memex
Novice
 
memex
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Caut un film pe care l-am vazut cu cel putin 5 ani in urma si care m-a facut sa ma gandesc tot timpul la el.... dar fara sa-l mai vad! Nu mai tin minte detalii dar sper ca cineva sa-l fi vazut si sa-i stie numele.
Mai toata actiunea se petrece pe un submarin, care din cand in cand mai iese la suprafata in diferite locuri din lume, unde le confirma faptul ca omenirea este moarta (aici nu mai stiu detaliu ce s-a intamplat), iar ca acel fenomen avanseaza si se v-a raspandi pe tot globul, iar dupa calculele lor ultimul loc este Australia (PARCA). Ajung in Australia unde un soldat se duce acasa la familie, cu doi copii parca, (si aici urmeaza faza care mi-a ramas intiparita in minte) si ca sa nu moara in chinuri (nu mai stiu cauza) le da acestora niste pastile, la fel si el cu sotia, dupa care mor.... fiind ultimii....

Multumesc anticipat!!!
memex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2012, 21:45   #25
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
@memex filmul pe care il cauti e On the Beach
http://www.cinemagia.ro/filme/on-the...mul-tarm-7700/
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2012, 23:18   #26
memex
Novice
 
memex
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Multumesc de raspuns!!!
Sincer nu ma asteptam Abia astept sa-l mai revad odata...
memex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2012, 00:04   #27
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Vizionare placuta!
Da e fain filmul si eu vreau sa il revad.Cred ca e printre putinele filme la care mi-au dat lacrimile.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2012, 18:44   #28
mihaella04
Novice
 
mihaella04
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
buna

caut de foarte mult timp un film, dar din pacate l-am vazut acum mult timp si nu mai tin bine minte toate detaliile. stiu ca era vorba de o femeie care avea doi baieti. stiu ca s-a casatorit cel mic si aceasta femeie i-a facut viata un iad nurorii ei..apoi, dupa casatoria celui mare au aparut certuri. la un moment dat femeia angajeaza doi tipi sa o urmareasca pe cea de-a doua nora(sotia fiului mai mare) si aceasta isi semneaza pe o foaie numarul masinii care o urmarea..punctul culminant e atunci cand nora se duce sa ia copilul de la scoala si este impuscata...apoi in ultima scena apare soacra cu cei doi indivizi intr-o inchisoare, ii ia de mana si le spune ceva de genul "acum voi sunteti familia mea"..foarte frumos filmul, chiar imi doresc sa il mai pot revedea..v-as ruga sa imi raspundeti daca aveti idee...multumesc frumos !!!
mihaella04 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2012, 01:10   #29
pedersen72
Novice
 
pedersen72
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 1
cum se numeste filmul indian intre lege si destin

Va rog sa imi spuneti cum se numeste in original filmul indian "intre lege si destin" lam vazut prin 97 sau 98 la cinema.
Parca incepe cu niste tiruri care se prabusesc pe un deal explodeaza apoi cineva opreste un tir si o fata vrea sa ieie un fruct din spatele tirului si gaseste in el drog. Este si un tip care in film se bate cu mai multi si o protejaza pe fata. tipul asta parca omoara pe cineva cu un cosor un fel de cutit mare si apoi ese chemat la politie sa declare ce s-a intamplat el povesteste ce s-a intamplat dar politia il inregistreaza pe un casetofon ascuns si tipu merge la inchisoare dar cred ca dupa multi ani iasa.

Last edited by pedersen72 : 01 Apr 2012 at 01:40.
pedersen72 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2012, 16:07   #30
ovilivia
Novice
 
ovilivia
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 2
Anonimul venezian-cine mä ajutä sä-l väd?ß

Vä rog sä mä ajutati sä procur Filmul" Anonimul venezian"

Vä multumesc anticipat
ovilivia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Sep 2012, 02:19   #31
rap1k
Novice
 
rap1k
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 4
Cum se numea filmu!plzz

Deci am vazut un film mai de mult, si am uitat numele insa imi aduc aminte partial cum era "The hint first love backup" sau " A first love hint backup" era cu un baiat care a intrat la liceu si i placea mult de o fata care era mai mare ca el. iar acea fata avea un frate care era prieten cu el!. Si mai e o faza, in prima zi de liceu pustiu tranteste niste biciclete in fata liceului. SI mai stiu cum era coperta, era o fata si o tarantula cred si era si baiatu pe coperta. sper sa imi raspundeti va rog

Last edited by rap1k : 08 Sep 2012 at 02:24.
rap1k is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2013, 12:10   #32
George1000
Junior
 
George1000
 
Join Date: Nov 2007
Location: Braila
Posts: 48
Imi amintesc ca acum cativa ani nu mai stiu exact perioada cand dar stiu sigur ca intervalul ar putea fi incepand cu 25 decembrie 1997 pana in intervalul ianuarie 2012 stiu ca filmul a fost difuzat sigur in perioada sarbatorilor de iarna 18 decembrie-8 ianuarie, intr-o zi la 6.00 sau 7.00 dimineata de TVR 2
Era vorba despre un copil care isi dorea foarte mult un caine dar parintii nu il lasau sa aiba un caine. El in ajunul Craciunului si-a pus o dorinta la Steaua Dorintelor vrand sa aiba un caine dar fie de eotie fie de nu mai stiu ce cauza isi gresise dorinta si in dimineata de Craciun se trezise transformat intr-un caine lup si de aici incepe aventura. Dar am uitat cum se numea acel film. Poate ma poate ajuta cineva dintre voi.
Isi mai aminteste careva ceva? Desigur daca a-ti vazut. Nu stiu care din voi a fost asa matinal ca mine

Am gasit http://www.cinemagia.ro/filme/a-dogs-tale-285990/

Dar va rog frumos daca se poate sa ma ajutati cu un link sa vad online. Il difuzeaza Filmbox Family zilele astea si din pacate eu nu il prind. Desi am posibilitatea mama mea nu a vrut sa plateasca pentru pachetele suplimentare ale UPC-ului sa prind toate posturile

Last edited by George1000 : 07 Jan 2013 at 20:59.
George1000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2013, 13:54   #33
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
rap1k, cred că acesta este filmul despre care vorbești: "Love at first hiccup 2009"

Last edited by v3nom : 19 Jun 2020 at 15:51.
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2013, 08:39   #34
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Originally Posted by sabinus:
Am vazut demult ( acum vreo 25 de ani cred) un film sf comedie, in care doi tipi care fusesera conservati in stare vie, sunt treziti undeva in viitor , intr-o epoca in care toti barbatii disparusera de pe pamant in urma unei boli contagioase incurabile, iar femeile locuiau intr-un oras subteran datorita faptului ca la suprafata pamantului se credea ca atmosfera este irespirabila. Societatea era organizata sub reguli stricte , femeile erau fertilizate artificial si nasteau numai fete. Se petrec tot felul de intamplari datorita aparitiei calor doi barbati intamplari care culmineaza la sfarsit cu nasterea primului baietel. De fapt asa se si termina filmul. Poate ma ajutati sa aflu cum se numeste.
Sexmission (1984)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2013, 21:51   #35
N_razvan
Novice
 
N_razvan
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
film

stie cineva cum se numeste filmu acela, in care un baiat si familia lui avea diferite blesteme dar al lui era acela ca atunci cand se enerva sa omoare tot in juru lui si cand se indragostea inflorea totul in jurul lui . si se refugiaza in padure timp de 10 ani intr` o cabana si il gaseste o fata bolnava de cancer care mai avea de trait o sapt si se indragostesc unu de altu iar la sfarsit el moare inecat , dar in schimb o vindeca pe ea.
N_razvan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2013, 22:36   #36
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by N_razvan:
stie cineva cum se numeste filmu acela, in care un baiat si familia lui avea diferite blesteme dar al lui era acela ca atunci cand se enerva sa omoare tot in juru lui si cand se indragostea inflorea totul in jurul lui . si se refugiaza in padure timp de 10 ani intr` o cabana si il gaseste o fata bolnava de cancer care mai avea de trait o sapt si se indragostesc unu de altu iar la sfarsit el moare inecat , dar in schimb o vindeca pe ea.

http://www.cinemagia.ro/filme/hideaways-561210/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2013, 12:40   #37
onishk
Novice
 
onishk
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 1
era un film in care o famile sau un cuplu era prins intr-o camera de unde acestia au mereu impresia ca deabia au ajuns chiar daca ei locuiau acolo de cateva zile,cabana sau camera ce era ea era izolata pe un drum .aceasta famile sau cuplu aveau mereu impreia ca afara era noapte.pana la urma unul dintre ei refuza sa manance si isi da seama ca sunt acolo de mai multe zile.cum se numeste ??
onishk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2013, 21:04   #38
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
a fost postată cu ceva vreme în urmă aici pe forum o poză dintr-un film. nu l-am văzut, nu i-am reţinut titlul iar acum mi-am amintit de el şi vreau să-l văd.

filmul era din anii 50, cred că era sârb şi în poză apărea o fată care levita întinsă pe spate. aceeaşi scenă apărea şi pe posterul filmului. dacă nu mă înşel, "acţiunea" pozei avea loc într-o grădină.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2013, 23:27   #39
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by chuckyfan:
a fost postată cu ceva vreme în urmă aici pe forum o poză dintr-un film. nu l-am văzut, nu i-am reţinut titlul iar acum mi-am amintit de el şi vreau să-l văd.

filmul era din anii 50, cred că era sârb şi în poză apărea o fată care levita întinsă pe spate. aceeaşi scenă apărea şi pe posterul filmului. dacă nu mă înşel, "acţiunea" pozei avea loc într-o grădină.


Pare a fi Zahrada din descriere. Singura diferenta e ca filmul a aparut in '95.
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2013, 12:53   #40
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
ăsta e, mulţumesc mult

nu ştiu de ce credeam că e din anii '50.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells