Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Oct 2010, 10:40   #1
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Mad Men

Any fans?
De fiecare data cand vad un episod, simt nevoia a doua zi de a ma imbraca la patru ace pentru job.
Don Draper a devenit un fel de pop-icon, pe filonul James Bond. Deja e folosit ca referinta in alte show-uri.

Fun fact: In 2009, Don Draper a fost votat cel mai influent om din lume de Ask Men, inainte lui Obama si a lui Phelps.
__________________
Always look on the bright side of life!

Last edited by marius_em : 04 Oct 2010 at 10:46.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2010, 10:51   #2
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Right here. E printre cele mai bune, daca nu cel mai bun, out there.
Eu unul sunt uimit ca nu exista deja un topic dedicat acestui serial.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2010, 16:51   #3
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Am inceput sa ma uit de cateva saptamani and I can't get over its brilliance. 'The Suitcase', episodul 7 din sezonul 4 m-a convins... pentru totdeauna, nu ca nu mi-ar fi placut la nebunie si inainte Si am impresia ca e singurul show de la momentul asta in care TOATE personajele feminine sunt scrise bine.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2010, 18:17   #4
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by miercuri:
Am inceput sa ma uit de cateva saptamani and I can't get over its brilliance. 'The Suitcase', episodul 7 din sezonul 4 m-a convins... pentru totdeauna, nu ca nu mi-ar fi placut la nebunie si inainte Si am impresia ca e singurul show de la momentul asta in care TOATE personajele feminine sunt scrise bine.
Pentru mine The Suitcase e film de sine statator. A fost cel mai bun episod din intreaga serie Mad Men and that's saying something! Iar scenele metaforice din finalul fiecarui episod, mai ales din acest ultim sezon, sunt extraordinare si sunt printre motivele pentru care acest show merita toate laudele si premiile pe crare le primeste. Asa se scrie, regizeaza si produce un tv-show de calitate intr-o tara care e bombardata de seriale mediocre.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2011, 11:06   #5
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Chiar daca unele episoade sunt mai slabute finalul fiecarui episod face toti banii.Mereu ramine o unda sau mai bine zis o dira de indoiala ,de echivoc. Ceva amarui se prelinge din finalurile astea si nu te lasa sa te bucuri de viata.Parca ai plecat la mare dar te bintuie gindul ca ai uitat un robinet deschis sau un aragaz cu ceva la foc.
Robinetul deschis din ''Mad Men ''
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2011, 10:50   #6
SimonAdebisi
Novice
 
SimonAdebisi
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4
Am terminat de vazut Mad Men acum 2-3 saptamani,primele 2 sezoane au fost foarte frumoase,apoi celelalte 2 au fost catastrofale parerea mea...cel putin ultimul sezon,nu a mai avut legatura cu Advertesing-ul s-au blocat pe personajul principal(Don Draper)si finalul sezonului e prea ieftin,trebuiau sa faca doar 3 sezoane si era mai bine dar l-au tras de urechi.parerea mea.
SimonAdebisi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2018, 09:33   #7
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Este un serial foarte bun, si ar merita mai multa atentie...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells