Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 May 2009, 12:06   #81
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Mistah J:
... precum şi altele, care au fost şterse, precum cel al Helebardului, care afirma într-un mesaj că se cacă pe tot forumul. Ce e mai grav: să afirmi că te caci pe tot forumul sau să faci o glumă caustică despre o secţiune a forumului? Ei bine...?! Ia ziceţi, asta e dreptate!?.

Nu stiu ce ai facut tu si daca meriti bann, n-am urmarit conflictul, dar pe mine ma citezi gresit.
In primul rand, helebardul in loc de halebardul, in toate postarile. Misteh J iti convine? Sau Mestah J? Ma rog, nu are importanta.
N-am zis asa, denaturezi. Era pe topicul "Cafeneaua - pro sau contra" in care eu incercam sa discut despre cafenea - deci on-topic. Pit si illo navaleau cu mesaje in care pit ii explica lui illo cum se face un poll - deci total off-topic. La un moment dat eram in minoritate acolo cu mesajele mele, ba chiar am fost si mustrat: halebardule, tu n-ai ce face cu cafeneaua ta. Drept urmare mi-a sarit tandara (care va sa zica deranjam cu mesajele mele on-topic o discutie care putea avea loc oriunde altundeva, chiar si in particular) si am zis ca ba da, ma cac pe ea. Deci, daca am zis undeva ceva in sensul spus de tine, a fost ceva scris la nervi si nu se referea la tot forumul, ci doar la cafenea. Pentru conformitate, iata linkul: http://www.cinemagia.ro/forum/showth...75#post1451475
Dar daca merit bann, please do!

BTW, ce ai facut? Ca probabil s-au sters acele mesaje.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 12:24   #82
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
pai tu-l intrebi pe el ce-a facut (si eventual daca a facut ceva rau)?

o sa spuna ca n-a facut nimic ca sunt restul nebuni
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 12:29   #83
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
mistah j, nu te mai chinui cu valuri de contestatii, ca nu obtii nimic

esti exact cum erai atunci cand ai fost bannat permanent, singura diferenta e ca acum postezi mai rar, iar agresivitatea ta molatica, hiper-pasiva, nu este la fel de suparatoare ca in trecut. nu trebuie sa ma justific pentru fiecare avertisment pe care ti-l dau. tine minte: ca "gratiat", fiecare tampenie pe care o faci are circumstante agravante.

concluzie: fii la fel ca pana acum si banarea urmatoare sigur o sa tina ceva mai mult
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 12:57   #84
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Stefan, eu zic totusi ca inafara de faptul ca a postat un post foarte ironic la adresa atelierului, intr-un spatiu de offtopicuri, Mistah nu a declansat nici o tragedie.....mai sunt si altii care sunt ironici, sau vbesc urat, sau agresivi.....

Pitbull mi se pare cam radical cu Mistah.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 13:03   #85
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
mistah j, in cazul tau si-al altor cativa indezirabili de pe forum, democratia este o idee proasta
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 13:42   #86
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by StefanDo:
Originally Posted by Mistah J:
Foarte frumos si foarte responsabil din partea ta, StefanDo, pentru realizarea / plasarea pe forum a acestui regulament. Dar cum ramane cu faptul ca un anumit numar de utilizatori au fost banati pe motiv ca incalca aceste reguli pana ca regulamentul sa existe (si sa fie liber citirii de catre toti utilizatorii)?

Puiule, ai fost avertizat de cateva ori, prin urmare nu te da pe dupa plop ca nu stiai regulile. E ca in circulatie: ai indicatorul permanent si indicatorul temporar, care are putere mai mare decat cel permanent. Daca eu (si nu numai) ti-am zis ca ai facut-o lata, las-o asa si nu te mai da mare, chiar daca nu stiai regulamentul pe de rost. Si regulile pe care le vezi mai sus, modificate putin de mine, se aflau intr-un sticky chiar aici, in cafenea, intr-un subiect numit "reguli si nereguli", opera lui Daniel.

Repet, nu te-am bannat tocmai pentru ca imi doresc sa purtam o discutie constructiva. Acum stii regulile, conformeaza-te!

Este ultimul raspuns pe care ti-l dau in aceasta privinta si ultima justificare.

l.e. discutia citata este din 2006 !!!!!!!!!!



incredibil, aceeasi discutie se ducea si acum 3 ani, intre StefaDo, Pitbull si Mistah

domnule, dar noi nu mai evoluam, am ramas incremeniti in proiect, ca fluturii in chihlimbare?

Last edited by illotempore2002 : 06 May 2009 at 13:45.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 13:53   #87
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
bine ca mi-ai reamintit
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 18:09   #88
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Sunt de parere ca Regulamentul este necesar, insa nu este o tema de discutie.Este regulament si punct. Nu este un subiect pe baza caruia fiecare sa isi zica parerea ci sa se conformeze.De aici lucrurile pot degenera si se poate ajunge pana la nerespectarea sa.Apelez la valori totalitariste cand vine vorba de reguli insa e vorba de impunere si respectare.
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 21:41   #89
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
O atitudine de maxim bun-simt.
Mai pragmatic: cine pläteste site-ul, face si regulamentul. Când noi, userii, vom pläti la rându-ne ceva (taxe, impozite, sau alte echivalente - ca-n societate), sigur cä va fi normal sä existe o "democratie virtualä" - dar pânä atunci, noi propunem, si administratia dispune!
(Cam aici s-a limita "tema de discutie" despre regulament.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2010, 11:15   #90
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Hop si eu cu o sugestie... ca ma cam "roade" de ceva vreme.
Sa nu se mai dea quote la poze/imagini pentru ca se incarca pagina mai greu si devine agasant sa vezi aceeasi imagine de vreo cinci ori in ultimele pagini.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2010, 11:18   #91
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
aici moderatorii pot interveni
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2010, 11:22   #92
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Ah da? Ca sa vezi!

P.S. Mersi de promptitudine.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2018, 09:50   #93
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Daca s-ar tine cont de toate aceste prevederi ar fi extraordinar!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells