Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Noutati

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Jan 2003, 17:26   #1
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Upgrade de forum

Dupa cum am promis, iata noul forum Cinemagia!

Forumul este inca in perioada de testari, de aceea va rugam sa ne transmiteti sugestiile si eventualele disfunctionalitati constatate pe adresa contact@cinemagia.ro.

Va multumim!
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 17:44   #2
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
NoOne vine primu'

Se pare ca sunt primul bagacios in acest subiect... Ar fi shi culmea sa nu fi observat schimbarea. Eram on line shi de-odata... PUF !!!! nu ma mai simtzeam ca acasa. E ca atunci cand mergi in vizita. In primele minute tre' sa stai linishtit sa vezi ce se intampla.

De-abia dupa aia tzi-o iei in cap :wink:

P.S. Am mai scris eu un mesaj referitor la upgrade. Bagacios cum sunt nu l-am vazut pe-asta.


Shi o intrebare : "Daca bifez aici jos... - inainte de a trimite mesajul - "Anuntza-ma cand apare un raspuns" unde voi fi anuntzat ? Pe adresa mesajelor personale de pe cinemagia sau pe adresa mea particulara trecuta la profil ???"
Multzam.

P.S. 2 Sper sa va aprecieze ashtia munca [sau macar efortul]
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 18:08   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Ce sa zic...nu am fost dat pe spate de noul design, dar orice necesita timp pentru a se impune...inclusiv un design de forum
Voi vedea cu timpul ce e bun si ce e rau. :wink:
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 18:45   #4
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Ei asa da, am intrat in era moderna...felicitari pentru upgrade, inclusiv stilul de phpBB se imbina foarte bine cu restul site-ului. Good work!
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 18:51   #5
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
A, as avea totusi o intrebare: nu se poate activa optiunea pentru avatar (imagine personala) extern, adica altul decat cei oferiti?
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 19:05   #6
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
Sugestie

As avea cateva sugestii acum, la cald:

1. Numele utilizatorilor sa aiba un font mai mare
2. Sa mutati optiunea "Sus" din thread-uri din stanga jos

Cele doua sugestii sunt combinate pentru ca in forma actuala pe toata lumea ii cheama "Sus" la prima vedere.... singurul lucru important din thread, in afara de textul mesajului efectiv este numele utilizatorului, iar asa cum apar ele acum asta e prea mic... etc...
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 19:38   #7
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Da, sunt si eu de acord cu tine in ceea ce priveste link-ul "Sus" (pe care oricum nu l-am folosit niciodata, prefer tasta "Home"), drept pentru care out cu el!
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2003, 21:05   #8
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by lecter:
A, as avea totusi o intrebare: nu se poate activa optiunea pentru avatar (imagine personala) extern, adica altul decat cei oferiti?

Same question here.
(de la baiatul din fundul clasei).
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 02:29   #9
eliza
Senior
 
eliza
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 100
da... chestia asta cu avatarurile personale nu mai merge in general? mai sunt pe un forum si tot asa, nu poti sa-ti alegi decat din imaginile lor. eh, nu conteaza cu adevarat, bineinteles, vroiam doar sa-mi pun o poza cu florin piersic jr.
__________________
oamenii vii oricat se spala put
eliza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 04:48   #10
Blizz
Veteran
 
Blizz
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 150
Optiunea de stergere?

Felicitari pentru mult asteptata schimbare de grafica si multumesc pentru luarea in consideratie a sugestiei privitoare la link-ul ala inutil cu Sus...

Inteleg ca avem dreptul sa stergem propriile mesaje din anumite thread-uri... chestie anuntata pe fiecare pagina in dreapta jos... personal nu am gasit optiunea respectiva. Stiu ca in formatul precedent al forumului optiunea era dezactivata. In concluzie, cum stergem un mesaj (fara sa apelam la editare/curatare...
Blizz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 10:59   #11
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Pentru stergere foloseste butonelul ala cu "X" din coltul dreapta-sus al mesajului.
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 11:01   #12
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
In legatura cu avatarurile uploadabile - deocamdata nu

Dar mai bagam galerii cu avataruri, nu va speriati, asa ca o sa aveti de unde alege.
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 15:15   #13
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
Pai nu e musai sa fie uploadat avatarul, macar sa putem pune link la el si sa apara....
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 17:21   #14
eliza
Senior
 
eliza
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 100
Originally Posted by forumadmin:
In legatura cu avatarurile uploadabile - deocamdata nu

Dar mai bagam galerii cu avataruri, nu va speriati, asa ca o sa aveti de unde alege.

ok, sa puneti cu florin piersic jr :wink:
__________________
oamenii vii oricat se spala put
eliza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2003, 23:02   #15
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
upgrade de forum

dupa o lunga serie de incercari, pot spera ca in sfarsit sa mi se afiseze un mesaj in aceasta seara?
sunt bulversata de aceasta noua imagine...mi se pare incredibil...lipsesc o saptamana de acasa deci de la cinemagia, si cand ma intorc, gasesc aceasta mare schimbare...
o sa-mi ia cred vreo doua luni sa ma obisnuiesc cu noua imagine...sunt multe optiuni noi care mi se par interesante si cu toate astea, datorita numeroaselor modificari (si a spiritului meu usor conservator), nu pot spune ca ma incanta...nu prea pot sa inteleg nici schimbarea brusca (cred ca era mai bine sa se faca treptat!) si nici momentul ales (ar fi fost mult mai bine sa se faca toate modificarile in vacanta cand majoritatea userilor erau plecati...sau in orice caz nu acum cand lumea se intoarce la serviciu si deci pe cinemagia)...
am vazut ca apare si optiunea de schimbare a culorii scrisului, dar dupa toate protestele pe care le-am auzit ma voi abtine...
n-am inteles nici de ce ati renuntat la anumite denumiri...momentan nu fac diferenta intre inregistrare si intrare...nu stiu care este corespondentul lui login! si nici ce se intampla la grupuri de utilizatori nu-mi e prea clar....
motivul pentru care nu testez aceste optiuni este ca imi apar nenumarate erori!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 14:08   #16
bog_tom
Novice
 
bog_tom
 
Join Date: Sep 2001
Location: Timiºoara
Posts: 15
Send a message via ICQ to bog_tom Send a message via AIM to bog_tom Send a message via MSN to bog_tom Send a message via Yahoo to bog_tom
raspunsuri

Originally Posted by NoOne:
Shi o intrebare : "Daca bifez aici jos... - inainte de a trimite mesajul - "Anuntza-ma cand apare un raspuns" unde voi fi anuntzat ? Pe adresa mesajelor personale de pe cinemagia sau pe adresa mea particulara trecuta la profil ???"
Veti fi anuntat pe adresa de mail definita in profil - deci cea particulara ! Puteti sa fiti anuntati si la primirea unui mail nou (MP-mesaj personal pe adresa de mail daca specificati acest lucru in Profil

Originally Posted by ricutza:
n-am inteles nici de ce ati renuntat la anumite denumiri...momentan nu fac diferenta intre inregistrare si intrare...nu stiu care este corespondentul lui login! si nici ce se intampla la grupuri de utilizatori nu-mi e prea clar....
nu s-a renuntat la denumiri... au fost traduse... Inregistrare este folosit pt. un user nou iar Intrare pt. un user care deja e inregistrat si trebuie sa se autentifice...
__________________

well done...

Bogdan Toma
Romanian phpBB online community site
bog_tom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 15:35   #17
lecter
Veteran
 
lecter
 
Join Date: Jun 2002
Location: Bangkok
Posts: 171
Send a message via MSN to lecter
A, si mai e o chestie: nu-mi merge sistemul de login cu cookie-uri, tot trebuie sa ma autentific de fiecare data cand intru pe forum...e o problema la mine sau o mai aveti si altii?
lecter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2003, 15:54   #18
bog_tom
Novice
 
bog_tom
 
Join Date: Sep 2001
Location: Timiºoara
Posts: 15
Send a message via ICQ to bog_tom Send a message via AIM to bog_tom Send a message via MSN to bog_tom Send a message via Yahoo to bog_tom
mda...

Am folosit si eu bifa Autentificã-mã automat la fiecare vizitã din sectiunea de Intrare din pagina principala a forumului dar vad ca nu merge nici la mine pe forumul asta ... dar pe alte forumuri phpBB merge ....
deci probabil trebuia specificate corect setarile pt cookie de catre administratorul forumului in Panoul Administratorului->Administrare generala->Configurare generala->Configurarile pentru cookie setarile:
- Domeniul pentru cookie
- Numele pentru cookie
- Calea pentru cookie

Poate ne aude :wink: si rezolva problema !

Toate cele bune !
__________________

well done...

Bogdan Toma
Romanian phpBB online community site
bog_tom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 11:46   #19
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Multzam mult bog_tom pentru raspuns. Parca tu te-ai ocupa de pagina asta... [hi! hi!]
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2003, 12:30   #20
bog_tom
Novice
 
bog_tom
 
Join Date: Sep 2001
Location: Timiºoara
Posts: 15
Send a message via ICQ to bog_tom Send a message via AIM to bog_tom Send a message via MSN to bog_tom Send a message via Yahoo to bog_tom
hmm...

placerea e de partea mea :wink: .... numai sa fie inteles forumul bine !
__________________

well done...

Bogdan Toma
Romanian phpBB online community site
bog_tom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells