Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Jul 2006, 14:28   #21
sandokan
Veteran
 
sandokan
 
Join Date: Jul 2005
Location: barlad
Posts: 248
Crek........

Da se poate Cinemania, insa in filmul SWAT Colin s-a descurcat excelent pe platourile de filmare intrand cu mult in pielea personajului pozitiv.
sandokan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2006, 14:31   #22
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
a intrat through the back door :happy:
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2006, 19:09   #23
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
da' uitati-va la 'the new world' si gata
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2006, 10:29   #24
sandokan
Veteran
 
sandokan
 
Join Date: Jul 2005
Location: barlad
Posts: 248
Multumim pentru sfat jeleu!!!
sandokan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jul 2006, 12:47   #25
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Citind cartea American Psycho, eram enervata de Bateman cu gandirea lui detaliata, dar Bale i-a moderat-o interpretand cum nu se poate mai bine. Ma gandeam cum ar fi aratat Colin in locul lui si nu imi puteau aparea in minte alte arme decat pistoalele in momentul crimelor. Sau pe Bale intr-o cabina telefonica cu o tunsoare in trend.. Hm.. se potrivesc bine in rolurile lor, dar parca Bale transmite mai multe.
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2006, 08:36   #26
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Sunt sigur ca sunt 2 actori care promit shi imi pare rau ca n-am vazut decat doar doua filme cu ei in distributzie shi mia-u facut o parere placuta , mai ales Bale in Batman (oricum acl a avut e unde invatza fiind actori de prima maca ca Liam Nesson , Tom Wilkinson sau Ken Watanabe) , iar pe Colin Farell l-am vazut in Alexander shi pot sa zic ca mi-a placut chiar daca am citit multe pareri contradictorii shi chiar o nominalizare la zmeurica
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jul 2006, 16:04   #27
sandokan
Veteran
 
sandokan
 
Join Date: Jul 2005
Location: barlad
Posts: 248
Colin transmite aroganta, inteligenta, duritate si stapanire pe situatii catastrofale sau critice.
sandokan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2006, 01:26   #28
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Amandoi sunt actori valorosi!Acum depinde de norocul fiecaruia pe ce roluri pun mana.E vorba si de putin noroc sa ti se ofere un rol care in cele din urma sa ti se potriveasca ca o manusa.Tocmai din acest motiv un actor creste in ochii cinefililor.Christian Bale a jucat bine in Batman Begins cat si in Equilibrium si este un actor care promite multe in viitor.Collin Farrell a fost pur si simplu genial in Tigerland si reusit aproape aceeasi performanta si in Phone Booth.Din punct de vedere al vietii private si comportament l-as prefera pe Christian Bale pentru ca este mai low profile fata de Collin care este mai agresiv si iese prea mult in evidenta.Dar vorbind din punct de vedere profesional sunt amandoi actori buni.Cum am spus depinde si de rolurile care le-au jucat si care le vor mai juca de acum incolo.Cu cat vor juca roluri mai grele si mai provocatoare vom vedea care dintre ei este mai bun.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2006, 14:28   #29
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Christian Bale a jucat bine in Batman Begins cat si in Equilibrium si este un actor care promite multe in viitor....Cum am spus depinde si de rolurile care le-au jucat si care le vor mai juca de acum incolo.Cu cat vor juca roluri mai grele si mai provocatoare vom vedea care dintre ei este mai bun.

cu alte cuvinte ai vazut Masinistul sau nu?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2006, 20:37   #30
KillHannah
Novice
 
KillHannah
 
Join Date: Feb 2005
Location: Pandemonium
Posts: 6
Bale, Bale si iarasi Bale. Prima data l-am vazut in Velvet Goldmine si am fost hooked de-atunci, ia dupa The Machinist, tot respectul pentru el.


Colin Farrell este actor? :shock:
KillHannah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2006, 06:10   #31
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Hmmm.....
1.Mi`a placut Collin Farrell in :"The Recruit" - cat de bine joaca alaturi de Bridget Moynahan si Al Pacino(Pot zice k il eclipseaza pe Al Pacino),joaca ft ft bine!!!"Alexander The Great" - un rol mare pentru un actor mare ca dansul, face o echipa buna cu Angelina Jolie)!"The New World" - sincer nu mi`a placut filmul...nu trebuia sa accepte un asa rol insa el nu are nici o vina! "Daredavil" - Dak juca in rolul principal sigur avea mai mult succes filmul + k punea mana si pe Jennifer Garner
2.Joaca mult mai bine decat Christian Bale.Sincer.
3.Cine arata mai bine?Ha ha ha...normal...Collin Farrell, multi critici au spus`o(faptul k arata bine nu k arata mai bine decat C.B) si a prins si un loc in top 20 dak nu ma insel!
1. Christian Bale mi`a placut foarte mult in "Eqilibrium" - insa,sincer, filmul a fost frumos dar m`am uitat la el de park actiunea se petrecea intr`o singura incapere si te mai lua si cu friguri de la culorile alea "moarte", el de altfel a jucat ft bine, bv lui!"American Psyho" - faza cand il injunghie pe bietul cersetor nu am inteles`o si mi se pare banala...dereglat dereglat dar nu si nesimtit...Un rol mai serios si foarte bine jucat la avut in "Batman Begins" - foarte bun nu am ce zice 10!
2.Faptul k imi place mai mult cum joaca C.F nu ma determina sa zic k joaca prost sau nu imi place...imi place insa mai are de invatat multe...el nu a jucat cu AL Pacino, Angelina Jolie, Jamie Foxx si care mai sunt...Get Real mai Christian Bale
3.Stiu cum sa apreciez o femeie dar stiu cum sa apreciez si un barbat!Simpatic, arata bine, bun...dar nu poate concura cu naturaletea lui C.F...Nu prea stiu dak are pereche insa stiu despre C.F k de fiecare data cand il vezi....il vezi cu altcineva de brat...
In Concluzie...Collin Farrell Kicks Christian`s Bale Ass At Anything!!!
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2006, 20:49   #32
Dea_Tofog
Senior
 
Dea_Tofog
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 97
care arata mai bine? nu pot sa spun colin - cu toate ca e super sexy - pt ca imi vin in minte flashuri cu abdomenul lui christian in american psycho...

la talent nu cred ca se pot compara. aici sunt pt bale all the way; the machinist, equilibrium, velvet goldmine... toate mi-au placut.

da, si colin a fost bun in phone booth, dar in rest nu prea face mare lucru.. are ochii mari si dulci, un aer de bad boy si ceva carisma, but that's all to it.

p.s: astept cu mare nerabdare The Prestige.
__________________
Daca iti place Russell Crowe http://groups.yahoo.com/group/go_russ_go
Dea_Tofog is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2018, 10:23   #33
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Doi actori minunati, Christian Bale si Colin Farrel, dar favoritul meu este cel de-al doilea, la toate capitolele.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells