Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Aug 2016, 13:28   #21
roberto_gabriell
Novice
 
roberto_gabriell
 
Join Date: Aug 2016
Posts: 1
Salut

Cum se numeste filmul din acest videoclip ?
https://vimeo.com/35906570
roberto_gabriell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2016, 16:48   #22
corina_constantin
Novice
 
corina_constantin
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Buna,caut de mult timp un film, gen drama aventura despre un cuplu si copilul lor parca, care raman captivi in munti din cauza viscolului adapostindu-se intr-o pestera,iar la final din cauza degeraturilor li se amputeaza picioarele,ultima imagine din film din cate imi aduc aminte este pe plaja ei fiind in scaune cu rotile.Chiar nu reusesc sa imi aduc aminte cum se numeste
corina_constantin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2016, 20:19   #23
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by corina_constantin:
Buna,caut de mult timp un film, gen drama aventura despre un cuplu si copilul lor parca, care raman captivi in munti din cauza viscolului adapostindu-se intr-o pestera,iar la final din cauza degeraturilor li se amputeaza picioarele,ultima imagine din film din cate imi aduc aminte este pe plaja ei fiind in scaune cu rotile.Chiar nu reusesc sa imi aduc aminte cum se numeste


Snowbound: The Jim and Jennifer Stolpa Story (1994)

http://www.cinemagia.ro/filme/snowbo...n-infern-7438/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2016, 14:05   #24
corina_constantin
Novice
 
corina_constantin
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Multumesc mult
corina_constantin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2016, 11:51   #25
constantin_geany
Novice
 
constantin_geany
 
Join Date: Sep 2016
Posts: 1
hello

caut un film vechi tare cu 2 femei cu demoni care trimite dupa ea si pana la urma o omoara pe cea rea intro pestera in pamant e 18+ si cred ca lam vazut pe kanal d va rog sa ma ajutati
constantin_geany is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2016, 17:45   #26
ContDePlicti
Novice
 
ContDePlicti
 
Join Date: Nov 2016
Posts: 1
Buna ! Va rog agutati-ma.... de mult imi doresc sa gasesc un film.. eu l.am vazut prin 2014-2015 pe Pro TV si de o luna incerc sa imi aduc aminte cum se numeste dar nu reusesc si nu mai tin minte nici multe informatii.: Este vorba despre un grup de aprox. 5-6-7 oameni( pareau de 20-25 ani) care pleaca in spatiu pe nu stiu ce planeta, deoarece au primit un semna SOS de acolo. Ei au 5 zile la dispozitie sa gaseasca omul care a trimis semnalul.Ei acolo se intalnesc cu un fel de mosnstrii robotici care mergeau pe sub pamanta si ii omorau. Ei s.au intalnit cu niste "oameni"... care defapt nu erau oameni , erau extraterestrii dinaia doar ca evoluati. In continuare nu stiu ce se intampla, dar stiu ca se tremina asa : Singura care ramane in iata este o fata care supravietuieste impreuna cu in "om" de pe planeta aia... ramane gravida cu el si cand erau in nava venind inspre Pamant el i.a dat o replica gen "Primul nostru copil.. va fi cel mai perfect"(sau ceva de genu') si i s.au marit ochii ii avea negrii si fata si.a dat seama ca e un monstru deala' si a tipat si asa s.a terminat.
VA ROG AJUTATI.MA !! A! apropo ! La sfarsit am vazut ca scria " Ati urmarit filmul Vanatoarea" plz link daca.l gasiti!! Multumesc

Last edited by ContDePlicti : 11 Nov 2016 at 17:51.
ContDePlicti is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2017, 19:00   #27
vali_mitica
Novice
 
vali_mitica
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 1
Buna !
Am vazut un film in toiul noptii,cred ca acum 3 ani despre puterea omului de a o lua de la capat ! Renunta la viata pe care o are si o ia de la capat. Parca era si un copac in scenele finale. Scuze daca nu pot fi mai explicit !
As vrea sa-l mai vad.
Multumesc !
vali_mitica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2017, 12:45   #28
Nicu.Mirea
Novice
 
Nicu.Mirea
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 12
Screamers the hunting sigur il gasesti pe google.
Nicu.Mirea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2017, 22:19   #29
cornuletz1
Novice
 
cornuletz1
 
Join Date: May 2017
Posts: 1
Cornuletz1

Originally Posted by Disclosure99:
Buna tuturor! Caut un film .Este vorba despre o fetita nebuna. Parintii ei o inchid in cuptor dar o salveaza o femeie care mai tarziu o adopta. Fetita are ceva puteri . Poate sa omoare oameni doar dand un telefon. Pana la urma femeia care o adopta isi da seama ca fetita nu e normala si vrea sa o inece. Daca aveti vreo idee cum se poate numi filmul..va rog sa imi spuneti. Multumesc!


Filmul se numeste ; Cazul 39 ;
cornuletz1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2017, 11:11   #30
cristibarbu03
Novice
 
cristibarbu03
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 1
buna

buna ziua cum as putea afla numele unui film ..,este vorba de un baiat bolnav si intilneste cu un taximetrist care ii spune ca exista o legenda despre un munte si daca urca pe el se vindeca ...mss frumosss
cristibarbu03 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2017, 18:00   #31
59fdefff89c9c
Novice
 
59fdefff89c9c
 
Join Date: Nov 2017
Posts: 1
Bună ! vreau sa ma ajutați și sa îmi spuneți titlul filmului în care pers principal este în scaun cu rotile și după multe îngrijitoare accepta o tânără care reușește sa îl scoate din starea proasta pe care o avea, însă la final el alege totuși sa plece și sa moara neputând trai cu gândul ca va fi imobilizat toată viata, laandu-i fetei o scrisoare .
59fdefff89c9c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2017, 18:34   #32
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by 59fdefff89c9c:
Bună ! vreau sa ma ajutați și sa îmi spuneți titlul filmului în care pers principal este în scaun cu rotile și după multe îngrijitoare accepta o tânără care reușește sa îl scoate din starea proasta pe care o avea, însă la final el alege totuși sa plece și sa moara neputând trai cu gândul ca va fi imobilizat toată viata, laandu-i fetei o scrisoare .

Me Before You (2016)
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2017, 10:29   #33
negoescu_ciprian
Novice
 
negoescu_ciprian
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Daca stie cineva?

Am vazut acum cativa ani un film in care jucau doar 2 actori. Toate scenele s-au petrecut doar cu ei, in timp, vreo 3 sau 4 scene. Ramaneam socat cand vedeam ca erau iarasi ei, oricum mi-a facut mintea creata. Un SF. Tot filmul 2 actori. Filmul este de prin 2011 incoace, dar nu mai mult de 4 ani in urma. As vrea sa il vad din nou ca ii tare ciudat.Daca cineva imi poate da titlul filmului as ramane indatorat. Multumesc anticipat.
negoescu_ciprian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Nov 2017, 19:27   #34
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by negoescu_ciprian:
Am vazut acum cativa ani un film in care jucau doar 2 actori. Toate scenele s-au petrecut doar cu ei, in timp, vreo 3 sau 4 scene. Ramaneam socat cand vedeam ca erau iarasi ei, oricum mi-a facut mintea creata. Un SF. Tot filmul 2 actori. Filmul este de prin 2011 incoace, dar nu mai mult de 4 ani in urma. As vrea sa il vad din nou ca ii tare ciudat.Daca cineva imi poate da titlul filmului as ramane indatorat. Multumesc anticipat.

Acesta ? The Signal (2014)
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2017, 19:16   #35
Tabin93
Novice
 
Tabin93
 
Join Date: Nov 2017
Posts: 1
Smile Un Film De Dragoste

Buna Tuturor ! caut un film de dragoste , in film este vorba despre un scriitor care in cartea sa povesteste iubirea lui fata de o fata din tinerete de care el se indragostise , scrisese aceasta carte in speranta ca ea va citi si va da de ea cumva , lucru care se intampla , fata citeste cartea si afla unde va fi scriitorul la urmatorul miting de carte , se intalnesc la acest miting ,el o invita la ocafea iar apoi la o mica plimbare prin Paris , filmul se termina cu el care pierde un avion si ramane cu ea la o sticla de vin in camera unui hotel....Dca cineva are vre-o idee despre ce film ar fi vorba ....

Last edited by Tabin93 : 15 Nov 2017 at 19:18. Reason: greseala
Tabin93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2017, 19:41   #36
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Before Sunset.
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2018, 21:40   #37
valyyc
Novice
 
valyyc
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 4
Film vechi

Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat prin anii 80 Este vorba de un pilot care a naufragiat si avea mari probleme cu un urs. Va multumesc!
valyyc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jan 2018, 23:45   #38
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by valyyc:
Buna tuturor!Caut de mult timp titlul unui film american difuzat prin anii 80 Este vorba de un pilot care a naufragiat si avea mari probleme cu un urs. Va multumesc!

https://www.cinemagia.ro/filme/the-e...fruntarea-529/ ?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2018, 22:32   #39
Erkan
Novice
 
Erkan
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 1
Buna vroiam sa aflu cum se numeste filmul unde o spioana are un accident de masina si isi pierde memoria.Dar dupa un timp isi recapata memoria in timp ce gateste incepe sa toace tot mai repede cu cutitul
Erkan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2018, 22:39   #40
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Presupun că e The Long Kiss Goodnight/Sărutul Dulce al Razbunării. Nu l-am văzut dar nu pot să îi uit reclama de pe PRO TV 8-|
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells