Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Mar 2012, 19:47   #241
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579

Si mie mi-a placut de Plummer. Unul din putinele momente in care nu mi-am zis 'de ce dracu mai casc io gura la agaricii astia anodini si nu ma culc already?' Faza cu circu a fost ok in sine dar in contextul evenimentului a fost ridicola transparenta cu care a evidentiat patetismul eforturilor organizatorilor de a-si tine publicul interesat. Cred ca asta-i ce numesc americanii 'a sari rechinul' nu?
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 11:46   #242
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
Cel mai mare furt mi s-a parut anul acesta la "Best Supporting Actor", faptul ca Nolte n-a castigat, mi se pare ceva....iesit din comun. Plummer a fost bun, insa performanta lui Nolte a fost epica, ceva ce nu vedem in fiecare an. Pacat.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 12:15   #243
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by JohnnyAddams:
Cel mai mare furt mi s-a parut anul acesta la "Best Supporting Actor", faptul ca Nolte n-a castigat, mi se pare ceva....iesit din comun. Plummer a fost bun, insa performanta lui Nolte a fost epica, ceva ce nu vedem in fiecare an. Pacat.

Exagerezi,Nolte s-a jucat pe el insusi intr-o anumita masura pentru ca a fost alcoolic si-n realitate,probabil de aia te-a impresionat asa de tare.
Rolul a fost scris pentru el,asta e clar.
A:Who are we gonna pick to play the former alcoholic father?
B:That's easy dude,Nick Nolte!
A:Right,that makes sense!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 12:22   #244
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
Nu ma intereseaza ca s-a jucat pe sine, pentru ca nu prea conteaza asta, pe mine ma intereseaza ca a fost perfect in rolul ala. Deci nu exagerez deloc. Acum sa-i nu-i dam oscarul pentru ca este chiar alcoolic in viata reala, ce conteaza asta daca omul a jucat perfect si emotionant, eu excluzandu-i personalitatea reala, pentru ca nu conteaza asta intr-un film.

Iti dau un exemplu, acum sa spunem ca daca Heath Ledger era psihopat in viata de zi cu zi, trebuia sa nu primeasca oscarul pentru "Joker" in "The Dark Knight" pentru ca s-a jucat pe sine ? Desigur, e doar un exemplu fictiv.

Last edited by JohnnyAddams : 21 Mar 2012 at 12:25.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 12:31   #245
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Departe de perfect,emotionant doar prin faptul ca a dat publicului ce a vrut,deci cu alte cuvinte,previzibil ca personaj.
A meritat nominalizarea dar atat.
Pai tocmai ca e un exemplu fictiv nu are nici o relevanta.
Hai s-o luam altfel,ce-i mai greu de realizat?Un betiv jucand un betiv sau un om normal jucand un betiv?Si s-o mai faca si convingator.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 13:02   #246
charles
Guru
 
charles
 
Join Date: Sep 2009
Location: Ἀρκαδία
Posts: 542
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Hai s-o luam altfel,ce-i mai greu de realizat?Un betiv jucand un betiv sau un om normal jucand un betiv?Si s-o mai faca si convingator.
diviziunea muncii, ce pana mea!
charles is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 13:10   #247
JohnnyAddams
Junior
 
JohnnyAddams
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bucharest
Posts: 74
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Departe de perfect,emotionant doar prin faptul ca a dat publicului ce a vrut,deci cu alte cuvinte,previzibil ca personaj.
A meritat nominalizarea dar atat.
Pai tocmai ca e un exemplu fictiv nu are nici o relevanta.
Hai s-o luam altfel,ce-i mai greu de realizat?Un betiv jucand un betiv sau un om normal jucand un betiv?Si s-o mai faca si convingator.

Revin la ce am spus, daca nu stiai ca Nolte e un betiv, tot ai fi spus ca s-a jucat pe siesi? Din moment ce nu joaca acelasi personaj in fiecare film, mi se pare bine, sunt alti actori foarte overrated care primesc mult mai multa apreciere decat Nolte, care tot consider ca a fost furat, merita oscarul, a fost mai bun ca Plummer, indiferent ca era betiv sau nu, iar la previzibilitate, habar n-am la ce te referi. Si a fost o singura scena in care a fost beat, a fost epica insa performanta sa din aceea scena, e problema lui ca e betiv in viata de zi cu zi, l-a ajutat sa faca o scena perfecta.
JohnnyAddams is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2012, 13:31   #248
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Tocmai asta e chestia,a jucat in ultimii ani cam la fel in mai toate rolurile si cel din Warrior foloseste santajul sentimental(trademark Federico) ca sa te impresioneze.
Plummer a primit si din cauza ca pana acum a fost ignorat de catre academie,deci era greu ca ceilalti nominalizati sa aiba vreo sansa reala in fata lui.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2012, 15:51   #249
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
LOL, Bootie.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2012, 10:13   #250
Tyybi1
Senior
 
Tyybi1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 105
Post

Chiar nu ma asteptam ca "The Artist" sa castige.
Tyybi1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Oct 2017, 10:10   #251
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Top 3 Oscar 2012:

1. The Tree of Life (2011)
2. The Artist (2011)
3. Hugo (2011)

Cretzulynne's Best Movies of 2011 - Top 25
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells