Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Apr 2006, 12:41   #1
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Tom Hanks

Vad ca se tot fac topicuri despre Al Pacino , Robert de Niro , Edward Norton , Russell Crowe(totushi s-a scris cam putzin la el) , Brad Pitt ,aceshtia fiind actori foarte buni , insa s-au facut topicuri despre altzi actori de care nici n-am auzit, dar totushi despre acest geniu al actoriei(poate cel mai bun din toate timpurile) ma mir cum de nu s-a facut.A fost nominalizat la Oscar de la varsta de 33 de ani (una destul de frageda zik yo ,totushi daca ma gandesc la Haley Joel Hosment...) pt "Vreau sa fiu mare".Oricum cred ca cel mai mare rol al lui il constituie Forrest Gump , care cred ca este cea mai grea shi cea mai bine interpretare facuta de un actor vreodata; efectiv m-a shocat cum a jucat in acest film.In "Salavati soldatul Ryan" nu prea l-am observat (dar ashtept sa vad din nou filmul).Un alt rol mare l-a facut in Philadelphia , interpretand excelent rolul unui gay bolnav de sida pt care a shi luat Oscarul(nu shtiu daca chair l-a meritat in fatza lui Liam Neeson , oricum a jucat shi aici exceptzional).In "Green Mile" facut din nou un rol f bun , dar totushi cred ca l-a eclipsat Michael Clarke Duncan.Abia ashtept sa vad Naufragiatul(pt care a fost din nou nominalizat la Oscar dar l-a pierdut in fatza lui Russell Crowe pt "Gladiator", multzi zicand nemeritat) , "Codul lui Da Vinci" shi "Road to perdition" unde sunti sigur ca nu ma va dezamagi.Un actor ce are extrem de multe premii , shi va mai avea shi un actor ce poate juca orice, roluri de handicapat , gay , soldat pana la roluri de indragostit(precum in comediile romantice cu Meg Ryan).
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 16:14   #2
Goddess
Novice
 
Goddess
 
Join Date: May 2006
Posts: 16
Astept cu nerabdare un reply la thread starter-ul ( ) tau. N-a sa vina, zic eu.Toate lumea stie ca Tom Hanks e un actor bun si...absolut normal in viata privata, in sensul de plictisitor Nothing to talk about here.


PS:"Astept cu nerabdare un reply la thread starter-ul tau "... in afara de-al meu, that is.
Goddess is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2006, 17:07   #3
Xing18
Novice
 
Xing18
 
Join Date: May 2006
Location: In the shadows...
Posts: 14
sal!Intr-adevar este un actor bun! Numai k nu prea a aparut in multe filme...cu adevarat cunoscute de inreaga lume.........Bye
__________________
Feet with Fear...
Xing18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2006, 05:41   #4
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Originally Posted by Xing18:
sal!Intr-adevar este un actor bun! Numai k nu prea a aparut in multe filme...cu adevarat cunoscute de inreaga lume.........Bye

Cum adica nu sunt cunoscute.Cata lume nu a auzit de Forrest Gump sau chiar Salavati soldatul Ryan.Itzi spun yo ca foarte multi au auzit de aceste filme.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2006, 10:26   #5
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
nu te lua dupa toti..unii sunt rauvoitori
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2006, 01:20   #6
danyel
Novice
 
danyel
 
Join Date: Aug 2006
Location: c-ta
Posts: 2
Send a message via ICQ to danyel Send a message via AIM to danyel Send a message via MSN to danyel Send a message via Yahoo to danyel
cel mai prost actor da-l dracu
danyel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2006, 10:43   #7
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by danyel:
cel mai prost actor da-l dracu

nu mai spune...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2006, 10:44   #8
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Originally Posted by danyel:
cel mai prost actor da-l dracu
Da dupa tine care e cel mai bun Van Damm? Steven Segal?
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2006, 11:07   #9
Dea_Tofog
Senior
 
Dea_Tofog
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 97
dap... a facut roluri extraordinare in forrest gump, philadelphia si nu numai. doar ca... nu e genul meu.
__________________
Daca iti place Russell Crowe http://groups.yahoo.com/group/go_russ_go
Dea_Tofog is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2006, 14:21   #10
tibir
Junior
 
tibir
 
Join Date: Oct 2006
Location: Suceava
Posts: 40
Sper sa nu scandalizez multa lume. L-am iubit pe Hanks in Forrest Gump si Phildelphia, dar m-a induiosat cum nu prea reusesc multi actori (si ma refer aici la cei de sex masculin exclusiv) sa o faca. Este un filmulet usor dar dragut, in opinia mea, cu o meg ryan debordanta.
Oricum si-a meritat oscarurile cfa actor cu varf si indesat. Mi-a placut mult si in Naufragiatul, dar sunt impresionat de registrul larg pe care il poate aborda (mai tine minte cineva "Omul cu un pantof rosu?). Exceptionala interpretare. Cu soldatul ryan am o problema personala, mie mi-a placut LA NEBUNIE "The red thin line". Este net superior soldatului ryan, dar.. astea sunt oscarurile... - repet - ca unul dintre politicinei "deh, parerea mea "
tibir is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2006, 19:02   #11
Ava
Senior
 
Ava
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 141
Send a message via Yahoo to Ava
Naufragiatul, Forrest Gump, Philadelphia. My top 3 Tom Hanks favourite.
__________________
Life sucks and then you die!
Ava is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2018, 09:04   #12
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Merita aplaudat pentru multele realizari de exceptie...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells