Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Sep 2009, 17:16   #481
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Primul film din Matrix mi-a placut , fix inceputul , dupa s-a stricat tot filmul . Scenele de bataie , cu slow motion , deja te plictisesti.
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2009, 20:23   #482
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Mie mi-a placut trilogia in cauza(am Reloaded original),m-a gadilat povestea,mi s-a parut interesant ca oamenii executau miscari complicate de karate imbracati la 4 ace si in general necoventionalul productiei in sine.
Imi place carisma agentului Smith considerandu-l pe Neo cam schematic pe alocuri,efectele speciale din a doua parte(nu as putea spune ca m-a dat pe spate foarte tare treaba cu focus-time) ci mai degraba am admirat imaginea excelenta si miscarile inspirate de camera care au loc in Reloaded(spre exemplu urmarirea de pe autostrada care mi-a taiat respiratia).
O trilogie buna si printre putinele in care continuarile reusesc sa se apropie cat de cat de prima parte.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2009, 14:03   #483
Mikala
Guru
 
Mikala
 
Join Date: Jul 2009
Location: Hell
Posts: 350
Mie mi s-a parut deja boring ca Neo sa se tot bata cu Smith , o droaie de agenti Smith de fapt . Trebuie sa fie mai , nu stiu .. sa vina cu ceva nou .
__________________
" It has been said that something as small as the flutter of a butterfly 's wing can ultimately cause a thyphoon halfway around the world " - Chaos Theory

" Vanity - definitely my favourite sin. " - Al Pacino [ Devil's Advocate ]
Mikala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 17:53   #484
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Sa intru si eu in discutie...
Mikaela daca erai atenta catusi de putin la film si nu la scenele boringoase ai fi remarcat faptul ca asa-zis`ul Arhitect a creat programul Smith in dorinta mentinerii starii de echilibru intre fortele rele (Smith) si fortele bune (Neo) .Ideea era, ca in a 2 a parte, Reloaded, sa ii atribuie lui Smith o calitate in asa fel in cat sa poata concura cu Neo care deja isi intra in rolul sau de Choosen One.
Acum vad de ce Matrix isi gaseste locul la sectiunea Fanatic, dupa ani de zile, discutiile nu inceteaza. Pentru mine este si va fi cel mai bun SF din prisma scenelor grozave de lupta, care pana atunci, eu personal, nu mai vazusem la nici un film.
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2010, 06:33   #485
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Matrix,filmul care mi-a schimbat modul de a privi lumea !
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2011, 01:12   #486
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Matrix este probabil cel mai tare SF din toate timpurile!
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2012, 17:21   #487
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
trilogya Matrix mie personal mi-a placut foarte mult !!!!
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells