Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Feb 2019, 23:49   #21
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
Nu se organizeaza ca nu are rost.Toata lumea e la coada sa ia bilete pt.Oh, Ramona .
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2019, 01:27   #22
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 270
Gala Oscar 2019 va fi difuzată de Film Now și Digi24
de Cinemagia în 22 Feb 2019

„Poate că premiile europene ne-au rafinat privirea, însă Oscarul ne-a deschis prima dată ochii”, e de părere actorul Vlad Zamfirescu, invitat în platou la ediția specială dedicată Galei
Cel mai așteptat eveniment cinematografic al anului este transmis în direct și în exclusivitate de televiziunile Film Now și Digi24, pentru al cincilea an consecutiv, se vede într-un comunicat remis Cinemagia. Digi24 va difuza în noaptea de 24 spre 25 februarie 2019, la ora 00:30, o ediție specială dedicată Galei Premiilor Academiei Americane de Film, prezentată de Oana Zamfir.

Ediția specială dedicată Galei Oscar, găzduită de Oana Zamfir, îi are ca invitați pe actorul Vlad Zamfirescu, regizorul Laurențiu Damian și pe Manuela Cernat, profesor de teatru și scenarist. Odată cu sosirea vedetelor pe covorul roşu, Oana Zamfir și invitații săi vor discuta ultimele predicții despre favoriții de anul acesta, dar și controversele pe care le-au creat, ca în fiecare an, unele nominalizări.

Program difuzare Digi24
00:00 Ca-n filme
00:30 Ediție specială cu Oana Zamfir, Vlad Zamfirescu, Manuela Cernat și Laurențiu Damian
01:30 Red Carpet
03:00 Gala Premiilor Oscar

Program difuzare Film Now
01:30 Red Carpet
03:00 Gala Premiilor Oscar

https://www.cinemagia.ro/stiri/gala-...-digi24-42633/
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2019, 19:45   #23
lili22
Junior
 
lili22
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 73
The Wife nu ar trebui sa fie pe lista filmelor de Oscar.Scenarista s-a inspirat dintr-un cunoscut roman frantuzesc fara sa mentioneze asta.In romanul respectiv pe care toti il stiti o nevasta cu talent formeaza jurnalisti din sotii ei.
lili22 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2020, 01:21   #24
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 270
Originally Posted by Cretzulynne:
Originally Posted by ilustra.films:
Ma bucur mult ca l-ai adus pe Kant pe acest topic, dar ma tem ca tot nu inteleg ce legatura are cu:
1. acest topic
2. mine
3. orice din ceea ce s-a spus pe acest topic.
Cu drag

Ce ai fi făcut cu rapsodia boemă, dacă nu ai fi avut acea discuție cu persoana menționată mai sus?

La a doua întrebare, ai răspuns deja:


Daca mai esti pacilea:
Meriti un raspuns aici. Scuze ca asa tarziu. Diagrama aia e geniala.
Ce ai fi făcut cu rapsodia boemă, dacă nu ai fi avut acea discuție cu persoana menționată mai sus?

Raspunsul 1. Aveam acelasi sentiment de a nu-l vedea pentru ca scenariul putea fi intuit inca din trailer.

Raspunsul 2. Am dat de un tip care se da drept ateu dar care in adancul lui e crestin infocat (numai de falsi atei dau sau de falsi crestini) si care mi-a devenit prieten. Intr-o zi a auzit de manifestul meu si s-a tot tinut de mine si s-a tinut de mine sa vedem filmul. Dar s-a tinut zdravan. Si ghici ce. Intr-o zi m-a convins. Si am vazut cu el can 70%. Apoi a inchis leptopul si mi-a zis "gata, de aici te uiti singur". Am mai avut parte de reactii sau actiuni ciudate din partea oamenilor in jurul meu ca de, is artist, daca nu eu ma inconjor de pericol si ciudati atunci cine? Dar asta pentru moment nu avea niciun sens. Pe moment. Ma rog. Evident ca nu m-am uitat la restul filmului. Cat am vazut a confirmat ce vazusem in trailer.
Inca odata o spun ca ori ce om cu suflet si care acum profita de pe urma geniului lui Freddie, Mercury merita sa-si traiasca batranetea la fel de genial precum si-a petrecut tineretea.
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells