Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Alege titlul!

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Apr 2012, 22:50   #1
Roxanasiatattt
Novice
 
Roxanasiatattt
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 4
Zece filme bune de vazut.

Pentru ca sunt o mare iubitoare de filme bune insa si seriale m-am gandit sa va pregatesc un mic articol, notita despre filmele mele preferate, ele nu sunt dintr-o anumita categorie, ci asa cum pe mine m-au cucerit.
Sper sa va fie de ajutor si in zilele in care aveti chef de un film bun insa nu stiti care sa treceti pe aici pentru ca sunt sigura ca si voua va vor placea.

1. The curious case of Benjamin Button, pe mine acest film m-a cucerit si am vazut multe filme insa tot pe prima pozitie se claseaza ) Merita vazut cu siguranta daca nu deja ati facut-o, bineinteles.
2. Bridge to Terabithia, povestea este minunata, pentru cateva ore te fascineaza si te face sa iti doresti sa fii si tu acolo si cred ca din acest film au de invatat nu numai copii ci si adultii.
3. The Boy in the Striped Pyjamas, e greu sa nu plangi la un asemenea film si cred ca cu asta am spus cam tot.
4. Yes Man, este o comedie buna de vazut in weekend si nu numai.
5. Angus, Thongs and Perfect Snogging, merita vazut, mai ales de catre adolescenti pentru ca eu cred ca majoritatea s-ar regasi macar putin, insa asta nu inseamna ca oamenii cu o vasrta mai inaintata nu se pot uita, nu-si pot aminti de tinerete.
6. My Girl, un film frumos care nu trebuie ratat.
7. Crazy, Stupid, Love. , comedie, drama, romantic, cei drept nu stiu nici eu exact insa un lucru cert stiu : Ca trebuie sa va uitati la el !
8. My Sister's Keeper, un film din care ai ce sa inveti.
9. The Uninvited, este o drama, un mister, horror si pentru ca se afla aici clar trebuie vazut.
10. The Devil Wears Prada si ultimul, care poate doar de dragul actorilor te vei uita asta ca sa nu mai vorbim de scenariu si intregul film, este un film bun.

Enjoy !
Roxanasiatattt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:02.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells