Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Aug 2006, 18:08   #1
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
O noua editie a filmului Alexander pe DVD

Dupa ce a fost lansata deja, pe DVD, versiunea regizorala (Director's Cut) a filmului Alexander Oliver Stone declara ca doreste sa lanseze o noua versiune a filmului ce va avea 3h45 minute,

Sunt curios ce va iesi pana la urma, avand in vedere numeroasele controverse starnite de acest film.
__________________
http://www.intervocative.com/dvdcollection.aspx/dode

www.mymovie.ro
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2006, 09:50   #2
norina
Veteran
 
norina
 
Join Date: Aug 2006
Location: wonderland
Posts: 219
Send a message via Yahoo to norina
poate iesi ceva mai prost decat este ?
norina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2006, 14:40   #3
qwerty
Guru
 
qwerty
 
Join Date: Jan 2006
Location: Baia Mare
Posts: 623
Send a message via ICQ to qwerty Send a message via Yahoo to qwerty
Daca e mai lung ,cu siguranta.
__________________
Prefer sa mor linistit in somn ca si bunicul meu, decat sa mor in urlete si teroare ca si pasagerii lui.
qwerty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2006, 09:50   #4
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
subscriu
film d 3 h = prost
film d 3 h 45 minute = execrabil

oricum, nu stiu cine si l-ar cumpara....
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2006, 17:12   #5
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
ce toto aveti cu alexandru , era binecunosctu faptul ca era bisexual , da exista niste defecte in legatura cu lipsa acuratetii istorice, e adevarat, dar hai sa nu uitam si de coloana sonora, care este extraordinara este un film care a fost neinteles , eu nu stiu la ce se astepta lumea, dar in fine.
imi cer scuze ca am fost off topic
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2006, 16:40   #6
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Cred ca flimul are de castigat de pe urma reeditarii. Sunt curios ce a iesit in cazul versiunii extinse a Kingdom of Heaven...
__________________
http://www.intervocative.com/dvdcollection.aspx/dode

www.mymovie.ro
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2006, 17:37   #7
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
Originally Posted by Tobey:
ce toto
n-avem toto, avem kansas

Originally Posted by Tobey:
era binecunosctu faptul ca era bisexual
de fapt nimic nu e BINECUNOSCUT despre Antichitate.. da nimeni n-are nik cu faptul k era bi, poate doar tu....


Originally Posted by Tobey:
exista niste defecte in legatura cu lipsa acuratetii istorice,

NISTE?!? :shock:

Originally Posted by Tobey:
hai sa nu uitam si de coloana sonora, care este extraordinara
a sarit cineva de gatul lui Vangelis?!?


Originally Posted by Tobey:
este un film care a fost neinteles
grecii care vroiau sa-l dea in judecata nu l-au inteles... eu am inteles k e prost

Originally Posted by Tobey:
eu nu stiu la ce se astepta lumea, dar in fine.

lumea se astepta la un film decent, care sa nu lalaie actiunea, cu un actor mai bun (ledger would have rocked), care sa nu se matzaie 3 ore incheiate, si in care tema principala sa nu fie genul persoanelor cu care se culca Alexandru... adica, la orice altceva decat ce a fost.
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2006, 18:06   #8
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
mda........ pai fiecare il intelege in felul sau , eu sunt " onorat'' de cea ce spui tu , ii super!!!!!!!!!!! cea ce spui , tu dar obsesia asta a ta pt. ledger a devenit cam enervanta, a inceput sa devina mandrie, dar recunoaste ca a fost o coloana sonora exceptionala , super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: mdah........ si inca ceva toto se refera la tot ce gluma seaca a fost aia , auzi ca nu suntem in kansas sau ceva de genu' ce tot aveti cu farrelll , si exista actori mai buni ca ledger.... si de unde sti tu ca nimic nu era binecunoscut in antichitate????????? sunt curios sa aflu si tine-o tot assa esti cel mai bun '' critic '' si ia-o mai usor cu hath ledger, oricum filmul tau preferat a luat numai 3 oscaruri... desi nu prea mai conteaza asta ai grija de tine
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2006, 21:23   #9
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
mai buckethead... Ledger fusese prima varianta de Alexander, sau oricum inaintea lui Farrell.... capisci?
n-am zis k nu exista actori mai buni decat ledger, ci doar k farrell nu se numara printre ei.
ledger e cred eu mai... hmh... pune mai mult suflet in actorie si e mai sensibil. farrell joaca mai mult din intuitie. in phone booth i-a iesit bine totusi..
despre Antichitate nu se stie nimic sigur pentru cca nimeni care a trait atunci nu mai traieste acum ( ) iar izvoarele sunt putine, vagi si uneori se mai si contrazic (cosmarul oricarui istoric)
anyways, filmul meu preferat n-a luat 3 oscaruri, ci 7. eat this.
si, inca odata, i-a sarit cineva de beregata lui Vangelis?!?
in plus.. chestia cu kansas... uita-te la starsky si hutch....
si as aprecia f tare daca nu m-ai mai ironiza fara a avea ceva de spus...
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2006, 13:22   #10
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
eu sunt onorat de cea ce spui tu dar eu nu pot permite decat un singru rebel in acest forum , oamenii trebuie guvernati. Pai johnny depp si al pacino e de 1000 de ori mai genial ca ledger , ai vazut donnie brasco? banuiesc ca da ......... si inca ceva , trebuie sa-ti urmaresti propriile interese, dc imi porti pica??? :shock: :hmm: gandeste si tu mai pozitiv fata de altii , eu sunt cat se poate de calm , hai sa nu ne mai certam , ca nu mai are rost, eu sunt un tip flegmatic , care vrea numai pace nu stiu tu ce fel de temperament esti , dar eu asa is
PS: eu nu am nimika cu ledger , ii un actor , bun mie personal mi-a placut cel mai mult in a knight's tale, ai dreptate tot ce ai spus tu , pt. ca preferintele nu se pot negocia , ca daca faci asta atunci , iasa scandal si nu mai are rost sa discutam , ai dreptate
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2006, 07:29   #11
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
Originally Posted by Tobey:
Pai johnny depp si al pacino e de 1000 de ori mai genial ca ledger
ziceai ca esti la filologie?!? ce va-nvatza, omule, acolo, ciuciungheza?!?

Originally Posted by Tobey:
decat un singru rebel in acest forum
james dean

Originally Posted by Tobey:
oamenii trebuie guvernati.
comunistule! :hmm:

Originally Posted by Tobey:
gandeste si tu mai pozitiv fata de altii
sau poate farsi?

btw, mi-a trebuit mult sa descalcesc frazele alea ciudate...

se pare ca Oliver Stone vrea sa includa in acest DVD toate scenele taiate din varianta originala, scene pentru care grecii il amenintasera cu procese.... does this mean...?
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2006, 19:08   #12
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
eu nu sunt comunist.......si ca sa te convingi de asta ti-as recomanda sa citesti jim dornan , si atunci o sa-ti schimbi parerea, sau robert kiyosaki .... si daca te-am suparat intr-un fel sa sti ca nu am avut de gand.... replica aia ca oamenii trebuie guvernati a fost o gluma mai mult , da si inafara de asta ce si ti-a mai parut ciudat , in ce am scris eu .... ca vreau sa nu ne mai certam.....? iti place cearta??? mie personal nu, desi ti se pare .....
PS: deci daca si acum ti se pare ciudate frazele astea eu ma mut .... de la profilul meu :lol: si , inca ceva nu trebuie sa fi filolog sau poet , sau mai stiu , eu ce ca sa sti sa vorbesti ........ eu vreau doar pace intre noi doi , doar atat ...
si inca ceva..... eu stiu ca mai si ironizat in unele momente....
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2006, 17:28   #13
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
pacat ca n-am un emoticon care sa se scarpine in cap a nedumerire :? (hope this will do)
mai baiatule, intelege ca scrii asa de incurcat si fara nici o noima incat nu merita citite mesajele tale.
Alexander e prost si cu asta basta
cat despre re-editarea lui Kingdom of Heaven, nu stiu ce sa zic, pana la urma nici filmul nu mi-a lasata o impresie clara.
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2006, 23:05   #14
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
pai eu cred ca tu esti complicata .... tu nu nu intelegi ,tu fetit-o , ca eu nu vreau sa ne mai certam........ ?? am intels ce ai avut de spus..... eu de 1000 de ori ti-am spus asta......... si demonstreaza-mi ce nu ai inteles , ca eu am scris destul de explicit.... :lol: poate ca tu esti complicata , tu fetit-o , deschide bine ochii!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2006, 08:22   #15
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
mai fetito (sic!) k sa iti demonstrez ar trebui sa rescriu word by word... cauta u. o sa gasesti o groaza de greseli.... oah.. nici nu ma mai obosesc.
(btw, NU te mai obosi sa-mi raspunzi, oricum dak mai scriu p topicul asta e ca sa vb despre rebutul de film, nu ma mai intere c aberezi. si dak e s-o iei asa, u ai inceput. te-ai bagat - iar- peste topicul in care scrisesem eu. get a grip)

question: dode, stii cumva ce bonusuri o sa contina DVD-ul ? sau ce scene scoase la Director's Cut?
__________________
Farewell is sometimes hello forever
Lady L
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Aug 2006, 18:30   #16
Tobey
Junior
 
Tobey
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 28
treaba mea ce fac. sa sti ca m-am saturat de ironiile, tale. si apropo, am streang acasa nu mai imi trebuie , mersi mult .dar dc tot trebuie sa ma critici atat? stai linisitita ca eu sunt f pozitiv , fata de unii oameni. tu vrei doar sa ne certam. si da eu am inceput-o , dar tu o sa o termini , daca tot vrei sa ne certam. eu vreau doar sa ne intelegem bine[/quote]
__________________
"No one gets away clean"
Tobey is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2018, 10:57   #17
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Filmul este destul de bun, iar reeditarea lui, oricare ar fi ea, sunt curios sa o vad.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells