Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jul 2011, 16:52   #1
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Wink The nine lives of Chloe King

Cine urmareste acest serial?
De ce nu apare pe Cinemagia?
Cum vi se pare?
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2011, 13:55   #2
Darkyse
Novice
 
Darkyse
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 3
Eu ma uit la el, iar pentru un serial de vara e chiar dragut Ma relaxeaza.
Darkyse is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2011, 14:54   #3
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Da,ce-i drept,pentru o vara merge...
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2011, 15:00   #4
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Originally Posted by Darkyse:
Eu ma uit la el, iar pentru un serial de vara e chiar dragut Ma relaxeaza.

La ce seriale te mai uiti?
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2011, 15:21   #5
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Deja e telenovela,ma dezamageste .
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Aug 2011, 23:36   #6
Darkyse
Novice
 
Darkyse
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 3
da, am observat...sa vedem ce ne mai ofera. In rest, ma mai uit la cateva seriale de vara pe langa asta, gen Rizzoli & Isles, White Collar, Leverage, Switched at Birth, Falling Skies, Rookie Blue, Awkward
Darkyse is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2011, 19:52   #7
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Originally Posted by Darkyse:
da, am observat...sa vedem ce ne mai ofera. In rest, ma mai uit la cateva seriale de vara pe langa asta, gen Rizzoli & Isles, White Collar, Leverage, Switched at Birth, Falling Skies, Rookie Blue, Awkward

Cum este Switched at Birth,tot ma tenteaza sa-l incep ,dar nu am avut un impuls
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2011, 14:23   #8
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2011, 11:37   #9
Darkyse
Novice
 
Darkyse
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 3
Originally Posted by PoliFanAthic:
Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.

Ai dreptate, serialul asta ne prezinta evidentele drame adolescentine dintr-o alta perspectiva, una cu care multi nu o sa fie obisnuiti. Nu cred ca il poate urmari toata lumea, din simplul fapt ca nu e atat de alert, iar pe parcurs , asa cum ziceai, o sa fie momente de liniste deplina in cate singura comunicare dintre personaje va fi cea prin semne.
Sunt bucuroasa ca i-au mai acordat 22 de episoade pentru a doua parte a sezonului 1 care va incepe prin ianuarie parca. Spor la vizionat va urez
Darkyse is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2011, 14:10   #10
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Originally Posted by Darkyse:
Originally Posted by PoliFanAthic:
Putin OT, dar ca sa-mi dau si eu cu parere:

M-am uitat a Switched at Birth (mai putin finalull de ieri), mi se pare destul de bun. Desi uneori frezeaza banalul adolescentin (drame, orgolii, prostii), personajele au destula individualitate cat sa ii distinga din pletora personajelor varatice.

Nu cred ca e un spoiler, dar o spun aici, anume ca imi place aspectul comunicational intre toti membrii familiei extinse. Personajele surde, care scot in evidenta problematica aceasta a comunicarii, atat de tipica pentru adolescentism, dar care afecteaza toate varstele, creeaza o dinamica aparte.

Sunt niste scene care mi se pare mereu fascinante, cand comunica Daphne si Emmet prin semne, si chiar daca sunt furiosi unul pe celalalt si dialogul e unul agresiv, pe un fond de tacere combinat eventual cu niste sunete de fundal pasnice se defineste un cadru foarte surreal.

Ai dreptate, serialul asta ne prezinta evidentele drame adolescentine dintr-o alta perspectiva, una cu care multi nu o sa fie obisnuiti. Nu cred ca il poate urmari toata lumea, din simplul fapt ca nu e atat de alert, iar pe parcurs , asa cum ziceai, o sa fie momente de liniste deplina in cate singura comunicare dintre personaje va fi cea prin semne.
Sunt bucuroasa ca i-au mai acordat 22 de episoade pentru a doua parte a sezonului 1 care va incepe prin ianuarie parca. Spor la vizionat va urez

Multumim
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2011, 20:08   #11
Rossalie
Novice
 
Rossalie
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 5
Si eu ma uit la The nine lives of Chloe King si imi chiar place
Este foarte interesant
Azi am vazut ultimul episod si sunt curioasa sa aflu ce se va intampla mai departe
Rossalie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2018, 18:34   #12
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Ulterior am gasind cateva episoade, le-am vizionat si eu, dar nu iese prea mult in evidenta fata de celelalte de acest gen.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells