Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Jan 2019, 18:49   #1
George1000
Junior
 
George1000
 
Join Date: Nov 2007
Location: Braila
Posts: 48
Televizorul visurilor oricarui cinefil

Stiu ca exista deja televizoare ce se pot conecta la internet insa inca nu a aparut televizorul visurilor mele. Ma intreb cat va mai dura?
Televizorul visurilor mele si probabil a oricarui cinefil e unul atat cu comanda vocala cat si conexiune la internet dar nu doar atat. Ci unul caruia sa ii spui: " Reda-mi te rog frumos filmul x din anul cutarica produs de tara cutare" Si el sa caute filmul instnataneu ca un motor de cautare printre toate site-urile de filme de pe internet si sa selecteze automat playerul care merge si care e cea mai buna calitate dintre cele pe care le gaseste.
Deja m-am saturat sa pierd vremea cautand manual din rezultatele google un anume film pe zeci de site-uri de filme si pe 90% din ele gasesc toate playerele nefunctionale si site-urile pline de reclame.

Last edited by George1000 : 04 Jan 2019 at 18:51.
George1000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jan 2019, 20:20   #2
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by George1000:
Deja m-am saturat sa pierd vremea cautand manual din rezultatele google un anume film pe zeci de site-uri de filme si pe 90% din ele gasesc toate playerele nefunctionale si site-urile pline de reclame.

Pentru reclame, trebuie să instalezi Adblock. Orice versiune dorești.
Pentru playere, încearcă Openload, Streamango, Rapidvideo, MyCloud. Nu m-au dezamăgit niciodată.

Exemplu de site.
http://sunmovies.net/
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2019, 16:55   #3
George1000
Junior
 
George1000
 
Join Date: Nov 2007
Location: Braila
Posts: 48
Pe mine da. Ca daca am instalat addblock si il am ca sa vad playerele imi cere sa dezactivez addblock. Adblock e bun dar site-urile sau specializat in metode anti addblock. Si sa nu mai zic ca si site-uri mai serioase se intampla ca din 4-5 playere a unui film sa nu mearga toate.
George1000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jan 2019, 18:10   #4
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by George1000:
Si sa nu mai zic ca si site-uri mai serioase se intampla ca din 4-5 playere a unui film sa nu mearga toate.

Se întâmplă fiindcă au fost șterse filmele de pe sursele respective, din 2 motive: ori erau o versiune slabă (CAM, SD etc), ori sunt de foarte mult timp pe aceea sursă, caz în care trebuie să aștepți a fi repuse.
Îmi pare rău să aflu că nu te simți bine în experiența ta ca internaut. E chiar o problemă așa de mare să dezactivezi adblock temporar, când știi că filmul respectiv merită? Foarte multe site-uri funcționează, dpdv financiar, pe baza lor... Nici sunmovies nu e bun?
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:57.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells