Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Nov 2010, 20:32   #21
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
tele[1].jpg
as asculta la nesfarsit vocea lui Pittis, a Marianei Zaharescu, a Sandei Taranu, a Luciei Muresan si a celorlalti carora le aparea scris numele in dreptul cuvantului Lectura
o emisiune fara egal.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2010, 18:17   #22
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
As vrea sa mai vad pe VoxNews camera aia fixata pe Piata Univesitatii .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2010, 18:35   #23
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Mai putine reclame si mai putine filme din care ne sunt taiate multe scene
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2010, 22:05   #24
andu7zu
Junior
 
andu7zu
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 25
Thumbs down la tv......

as vrea sa nu mai vad atatea filme redifuzate in fiecare an din nou si din nou ......la anumite posturi ......dar nu cred ca o sa se realizeze asta intr-un timp prea scurt
andu7zu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2010, 22:32   #25
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Nu se va realiza asta niciodata !
Sa stii ca sunt si filme ce merita redifuzate ... !
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2010, 17:22   #26
andu7zu
Junior
 
andu7zu
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 25
Wink

stiu si nu am zis ca nu-s niciodata.......astea pe de o parte......
dar le redifuzeaza cam de prea multe ori si incep sa "o dea in diverse" in fiecare an ....3-4 ani la rand......sau pe celalalte posturi o perioada.....le redifuzeaza de prea multe ori ....
andu7zu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2010, 18:03   #27
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Stie cineva ceva despre postul care se inaugureaza maine 10 TV?
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2010, 14:35   #28
andu7zu
Junior
 
andu7zu
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 25
@bremen1980 .....s-a inaugurat ......ce fel de canal este???
andu7zu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2010, 10:46   #29
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Pina acum e jale la 10 tv.Nasul e prezent toata ziua (in direct sau in reluare) ,zero filme. Pare un B1TV in care Radu Moraru bintuie programul precum Orson Welles in Citizen Kane sau mai bine zis ca vrajitorul din Oz. .Nasul expandat +negresa Mbela = 10 TV
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Dec 2010, 13:02   #30
Cmd93
Veteran
 
Cmd93
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 165
Penguins of Madagascar
Cmd93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Dec 2010, 14:06   #31
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Imi plac mult-mult pinguinii aia. Geniali.

Rico si Kowalski
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2011, 11:38   #32
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
10 TV asta chiar este un jaf de televizune .Aveam un pliant facut de RDS in care erau prezentate filmele care vor fi difuzate pe 10TV intre 15 dec-15 ian. Nu am vazut nici macar un film din cele 30 -40 filme din pliant (unele destul de interesante ).

Ma plictiseam acu' doua seri si am stat sa arunc un oki la tv.Am ramas fascint de prostia de la DDTV.
O baba (doamna Aurelia parca ) se smiorcaia pentru niste cercei furati de o alta dama (o vecina sau o ruda).Cameramanul incepuse sa filmeze acasa la presupusa furaciosa si doamna Aurelia dadea indicatii si-i indruma pe astia pe unde sa mai scormoneasca. Semana cu jocul cald /rece.
''Sa vedem daca cerceii sunt ascunsi intre sapunuri /Nu sunt acolo ,hai sa ne uitam printre borcanele de dulceata /nu sunt nici acolo ,hai sa incercam sa-i gasim printre boarfele stimatei infractoare ...'' Si emisiunea curgea asa navalnic.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2011, 22:20   #33
NmpN
Junior
 
NmpN
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 39
Desene animate de calitate! As vrea sa bage iar FoxKids!
NmpN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2011, 23:18   #34
andreiu7z
Guru
 
andreiu7z
 
Join Date: Jun 2009
Location: DeUndeVreau
Posts: 551
Chestiile ce nu ar trebui bagate la tv ar fii reclamele din timpul filmelor sau al emisiunilor.
__________________
"My own mind is my own church" - Thomas Paine
andreiu7z is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2011, 12:36   #35
gigea
Novice
 
gigea
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 12
Originally Posted by bremen1980:
10 TV asta chiar este un jaf de televizune .Aveam un pliant facut de RDS in care erau prezentate filmele care vor fi difuzate pe 10TV intre 15 dec-15 ian. Nu am vazut nici macar un film din cele 30 -40 filme din pliant (unele destul de interesante ).

Ma plictiseam acu' doua seri si am stat sa arunc un oki la tv.Am ramas fascint de prostia de la DDTV.
O baba (doamna Aurelia parca ) se smiorcaia pentru niste cercei furati de o alta dama (o vecina sau o ruda).Cameramanul incepuse sa filmeze acasa la presupusa furaciosa si doamna Aurelia dadea indicatii si-i indruma pe astia pe unde sa mai scormoneasca. Semana cu jocul cald /rece.
''Sa vedem daca cerceii sunt ascunsi intre sapunuri /Nu sunt acolo ,hai sa ne uitam printre borcanele de dulceata /nu sunt nici acolo ,hai sa incercam sa-i gasim printre boarfele stimatei infractoare ...'' Si emisiunea curgea asa navalnic.


nahaha.. prostia = rating.
gigea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2011, 19:23   #36
rain992
Novice
 
rain992
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 8
Originally Posted by ooo333:
As vrea sa se dea vechile desene de pe jetix si fox kids .
idem. imi este tare de dor de copiii de la 402 si altele, imi amintesc de cand eram mai mica. acum au tot felul de tampenii pe disney channel mai nou. nu stiu ce invata copiii de la ele.
mare pacat ca au schimbat complet grila.

The Vampire Diaries as vrea la TV. De curand am inceput sa ma uit la serial, dar imi dau seama ca nu prea mai am timp sa ma uit pe net si la el. Am deja alte 4 'on airing' si nu mai fac fatza.
Chiar daca nu ma omor dupa The Vampire Diaries, daca tot am inceput, zic sa il duc si pana la capat, macar pentru cat de bine arata Ian.

In general as dori sa se difuzeze mai multe filme bune la TV ori filme care nu au mai fost 4 ani la rand in grila de programe. Daca s-ar opri din difuzarea filmelor cu Steven Segal si altii ar fi minunat.

@ Bremen, DDTV este a lui domnu` Dan, nu? Pai normal ca o sa vezi ceea ce ai descris tu acolo. La OTV aceesi prostie o gasesti si nu numai. Televiziunile in romania dau doar tampenii. Acum imi amintesc de porcariile alea de emisiuni, sau cum s-or numi gen: Iubiri secrete, Parinti contra copii, sau ceva asa. In fine, ma bucur ca nu am retinut numele corect .

@ andreiu7z, ca bine zici. imi place la TVR 1 ca nu baga reclame decat dupa ce filmul s-a terminat. La fel si HBO. Mai bine sa lase tot filmul si dupa film sa bage reclama si 20 de minute daca vor. Stiu ca din reclame traiesc posturile, dar prea se exagereaza. La PRO TV de ex, uneori filmele incep la 8 jumatate seara si se termina aproape de ora 12? Pai ce e asta?
rain992 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2011, 20:19   #37
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Ai telecomanda, nu iti convine, schimba postul. Simplu.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2011, 21:27   #38
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by andreiu7z:
Chestiile ce nu ar trebui bagate la tv ar fii reclamele din timpul filmelor sau al emisiunilor.

Ei, ce te faci daca te uiti la un film de trei ore si te scapa la toaleta? In asemenea cazuri, reclamele sunt chiar folositoare .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2011, 17:21   #39
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Da, sunt dar nu excesiv ( National TV, Pro, Antena ). Ce-mi place ca cei de la Prima Tv difuzeaza mult mai putine reclame in timpul filmelor

La DDTV singurul lucru bun sunt filmele care desi se vad foarte prost sunt greu de gasit si de cumparat si de downloadat ( Crippled Creek etc etc )

A observat careva ca la MGM au intrat titluri noi in grila? Sau mi se pare mie
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2011, 12:45   #40
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Ce as vrea sa dea din nou la tv este JAG pe Tvr 1, Foxkids, X-files
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells