Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Oct 2005, 12:39   #1
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Christian Bale vs.Colin Farrell

Deci 3 repere:
a)Care ii mai talentat?
b)Care arata mai bine?
c)Care filme din filmografia lor va plac ?De Ce?

Christian Bale ca si Colin Farrell...se persupune ca is actori ai viitorului..au multe filme la activ...amandoi Britanici..dar isi pot ascunde bine accentul in functie de film....au 2 filme impreuna unu terminat The New World si inca unul in care filmeaza I'm Not There: Suppositions on a Film Concerning Dylan---care suna bine...joaca si Julianne Moore...mai este pana apare da mno
a)mai talentat parca ii Christian Bale...nu parca sigur ii
b)Amandoi arata bine parca Christian Bale un pic ppeste
c)au filme destul de bune: de la Colin Farrell mi-a placut Phone Booth(dsstul de bun si filmul dat totsui un remake),Minority Report--asa si asa,a jucat bine si in Daredevil...si Recruit(noroc ca a jucat si Pacino)..in rest bleah
Christian bale mi-a placut in American Psycho-a avut un rolbun si o prestatie excelenta si filmul a fost misto----The Machinst-iarasi un film excelent...in care arata ca dracu` dar a jucat f bine....Harsh times-la noi n-apare numa in 2006 dar filmul este al dracului de fain...Christian Bale cu freddy rodriguez si eva longoria...yummmiii asta da film ..abia astept sa il vedeti si voi...mie mi-a placut si Batman Begins chiar daca e tare criticat aici pe forum,poate nu ii un filmnush cat de bun dar Christian Bale l-a jucat excelent si pe Bruce Wayne si pe Batman...a inteles bine personajul ca in orice film..normal...Equilibrium--mi-a palcut ideea..si chiar daca a semanat ceva cu Matrix totusi a fost u film bun...si lista poate continua da mii cam lene sa mai scriu

Deci pe care il preferati dintre acestia?Motivati!!!
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 01:26   #2
Black Rose
Novice
 
Black Rose
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 10
Buna intrebare, crissy :lol:

Pentru mine, Christian Bale :oops: L-am vazut in American Psycho, Equilibrium, Shaft, Reign of Fire si Batman Begins. Imi place cum arata, nu e genul "frumos de pica" dar emana masculinitate.

Problema e k nu l-am vazut pe Colin Farrell in actiune, doar un mic rol in Minority Report. 8)
Black Rose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 01:37   #3
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
dupa "the machinist" sunt complet pentru Bale.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 01:50   #4
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
un vot si de la mine pt Christian Bale. exceptional in Mashinistul.
celalalt, "farelu", m-a ingretzosat in "Alexandru".
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 19:58   #5
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Normal ca si eu votam pt Bale...dar vroiam sa va vad si pe voi...briliant in Masinistul...dapai mare ambitie sa slabeasca atata
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2005, 01:37   #6
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by crissy:
[...] dapai mare ambitie sa slabeasca atata

nu d-asta e un actor bun....
think.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2005, 19:07   #7
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Pai normal ca nu de aia ii actor bun Nae...stiu si eu..doar am vazut mai mult de jumatate filmele din filmografia lui si nu cred ca numa din Masinistul..poate fi considerat un actor bun.Eu doar am admirat ambitia lui de a juca in filmul respectiv si faptul ca a slabit atat pentru el.
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2005, 21:38   #8
Shadow_20
Junior
 
Shadow_20
 
Join Date: Oct 2005
Location: Bucuresti
Posts: 35
Send a message via Yahoo to Shadow_20
bale all the way. mi s-a parut excelent in equilibrium.omul ala zici ca era robot. perfect jucat rolul. dar pe cealalta parte mi-a placut si farrel in phone booth.
__________________
rock and roll for ever
Shadow_20 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2006, 21:36   #9
lestatika_29
Veteran
 
lestatika_29
 
Join Date: Feb 2006
Location: not here anymore
Posts: 239
Zau asa astia doi nici nu sufera comparatie. Bale e HUGE!!!! Farrell e... in fine... naspa, ca sa nu zic mai rau. In "Alexander" mi s-a facut rau cand l-am vazut. Bale e si mai sexy, si mai talentat si a si jucat in filme mult mai valoroase. credeti ca o sa-si aduca cineva aminte de "SWAT" peste 50 de ani? Hardly... dar "American Psycho" va ramane un film bun oricat de mult s-at dezvolta cinematografia, la fel si "The Machinist".
lestatika_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2006, 15:11   #10
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
colin farrell
, pur si simplu pentru ca-mi place mai mult decat christian bale, iar faza cu the machinist: ala era atat de slab, incat nici nu prea mai avea nevoie sa joace, iar filmul mi s-a parut nasol , la fel ca batman. equilibrium e un film de bataie, iar american psycho e marfa.

dar, mie mi-a placut si cabina telefonica, si intermission, si swat si tigerland. colin farrell are o prez scenica mai puternica decat christian bale
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2006, 08:33   #11
tigrutza
Novice
 
tigrutza
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 2
christian bale evident in opinia mea.am vazut mai multe filme cu el si mie se pare ca joaca excelent,fiecare rol e total diferit de celelalte,cred ca este cel mai bun actor din generatia lui.si mai ales este foarte tanar si totusi are la activ atatea filme bune!american psycho este minunat!masinistul este un film psihologic foarte bine jucat.si trebuie sa apreciem efortul lui de a slabi atat pentru un film.chiar si batman begins este excelent.nu e ca celelalte serii batman...se inclina spre latura psihologica a personajului intepretat foarte bine de bale.si mai sunt multe...equilibrium...n-am cuvinte..excelenta prestatie!faptul ca a interpretat un om fara sentimente..mi se pare enorm!e foarte bun actorul!
si colin farrel imi place insa nu intr-atat...am vazut filme cu el care mi se par excelente-phone booth,minority report si alexander.
eu votez pentru christian bale!
tigrutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2006, 14:59   #12
anouk
Junior
 
anouk
 
Join Date: Jun 2005
Location: right here
Posts: 57
Send a message via AIM to anouk Send a message via MSN to anouk Send a message via Yahoo to anouk
cam aiurea intrebarea, pt o comparatie e nevoie de un criteriu comun, ori colin farell si christian bale mi se par pur si simplu diferiti, filmele lor nu se adreseaza aceluiasi public; as putea foarte usor sa spun bale pentru ca mi-a placut 'the machinist' si ma streseaza istoria reinterpretata hollywood-ish, dar pana nu-l vad si pe farell intr-un film serios nu ma pot pronunta
__________________
Although I'd like to join the crowd in their enthusiastic cloud, try as I may, it doesn't last.
anouk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Mar 2006, 12:14   #13
anike
Novice
 
anike
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3
christian bale. christian bale a dovedit ca e un actor bun inca de cand era copil, vezi "empire of the sun". el joaca bine in orice fel de film fie el de actiune "reign of fire", "equilibrium", "batman begins" sau drama "laurel canyon" sau imposibil de clasificat "american psycho". iar colin ferrel, well... poate este bun dar pana acum nu prea a avut ocazii sa o demonstreze, decat poate in "phone booth". dar eu cred ca peste 20 de ani christian bale va fi un nume cu o rezonanta mai puternica decat colin ferrel.
__________________
"Living is easy with eyes closed" - Strawberry Fields Forever Lennon/McCartney
anike is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2006, 12:09   #14
bill_the_butcher
Veteran
 
bill_the_butcher
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 183
peste 20 de ani? unde va credeti ba?
__________________
I'll festoon my bed-chamber with your guts!!!
bill_the_butcher is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2006, 12:36   #15
anike
Novice
 
anike
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3
nu inteleg ce te-a deranjat... cum adica unde ne credem?
__________________
"Living is easy with eyes closed" - Strawberry Fields Forever Lennon/McCartney
anike is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2006, 13:04   #16
Falconet
Novice
 
Falconet
 
Join Date: May 2005
Posts: 11
Colin Farell pt ca va juca in Miami Vice.
Falconet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2006, 18:54   #17
The Jew
Junior
 
The Jew
 
Join Date: Apr 2006
Location: Azi in Timisoara... Si maine
Posts: 23
Send a message via Yahoo to The Jew
ummm, that`s a hard one. let`s see
a) bale
b) bale
c) discutie mai lunga.
acum nu ca ma ceva impotriva lui pharell, si mie mi s-a parut ca a facut destul de bine rolul din phone booth, acum sa tinem seama si de faptul ca actiunea propriu-zisa a filmului revolves around him, fizic vorbind, desi nu cred ca ma exprim bine, dar se intelege. rolul din recrutul in schimb... mai degraba nu... adica nici nu am vazut cine stie ce cerinte la rolul ala.
bale, in schimb. M-M-M... amazing. mi-a placut mult-mult, de fapt nu e important cam cat mi-a placut mie cat faptul ca e freaking amazing in machinist. da, si chestia ca a slabit atat spune multe. desi nu in asta rezida faptul ca e un actor bun. dar tocmai pentru ca e atat de bun putea la fel de usor ca sa zica pas. si, da, atitudinea aia fantastica. nu o frumusete in sensul calsic al asteticii umane, ci ceea ce emana chipul. barbat cu B mare.
a, si in america psycho rade. si cum rade...
mi se pare ciudat ca acum am dat de topicul asta pt prima data, cand tocmai azi faceam plecaciuni vorbind unui prieten care nu a vazut the machinist despre filmul asta.
__________________
I chose not to choose life. i chose something else.
The Jew is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2006, 20:42   #18
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
sa zicem ca sunt 2 actori care promit
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2006, 11:25   #19
sandokan
Veteran
 
sandokan
 
Join Date: Jul 2005
Location: barlad
Posts: 248
Un vot de (*) (*) (*) (*) (*) pentru Colin Farrell.Acesta ma impriosionat tare mult in filmul "S.W.A.T:Trupa de elita" deaoarece si-a jucat rolul de politist SWAT excelent de bine avand o pricepere in arte martiale si fiind un personaj care tine situatia sub control tot timpul. SA CASTIGE COLIN!!!!!!!
sandokan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2006, 21:58   #20
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
dar Phone Booth n-ai vazut??? acolo a impresionat
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells