Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Feb 2018, 11:26   #381
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Cred ca Pumpkinhead se numeste.
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2018, 22:08   #382
alle18
Novice
 
alle18
 
Join Date: Mar 2018
Posts: 1
buna,va rog ajutati ma,caut un film despre 1 cuplu ce se iubea,si stiu ca si au ingropat parca langa un copac scrisori de dragoste unul celulalt intr o capsula a timpului,ceva de genul,nu stiu mai multe detalii,insa mi a placut enorm,l am vazut cu multi ani in urma,nu stiu exact cat,ma puteti ajuta cu un titlu??VA ROG FRUMOS!
alle18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2018, 22:20   #383
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
The Lake House? https://www.cinemagia.ro/filme/the-l...0/?&ref=mobile
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2018, 02:08   #384
Mxm18
Novice
 
Mxm18
 
Join Date: May 2018
Posts: 2
Un film sârbesc sau rus

Salutare! Ma ajutați va rog frumos cu titlul unui film, doresc sa il revăd dar nu imi mai amintesc cum se numeste. Povestea o știu vag, l-am văzut in urma cu vreo 10 ani. Era vorba despre o fată care a fost bătută, sechestrata si violată de către mai mulți indivizi. O țineau la subsolul unei clădiri ce face legatura cu canalele de scurgere si evacuare, iar dupa ce scapa de aacolo ea se intoarce pentru a se răzbuna pe cei ce au abuzat de ea. Pe unul dintre ei il propteste la perete, il taie cu o lamă pe mai multe zone ale corpului dupa care ii pune ceva peste rană ce a găsit pe acolo, pentru a se infecta. Pe altul il prinde in capcană si ii striveste testicolele la menghina. După care se duce acasă si o vede pe maică-sa cu un bărbat parca si își da seama ca e o curvă si ca ea ar fi dat-o pe mâinile acelor bărbați care au chinuit-o. Va multumesc anticipat!
Mxm18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2018, 02:08   #385
Mxm18
Novice
 
Mxm18
 
Join Date: May 2018
Posts: 2
Un film sârbesc sau rus

Salutare! Ma ajutați va rog frumos cu titlul unui film, doresc sa il revăd dar nu imi mai amintesc cum se numeste. Povestea o știu vag, l-am văzut in urma cu vreo 10 ani. Era vorba despre o fată care a fost bătută, sechestrata si violată de către mai mulți indivizi. O țineau la subsolul unei clădiri ce face legatura cu canalele de scurgere si evacuare, iar dupa ce scapa de aacolo ea se intoarce pentru a se răzbuna pe cei ce au abuzat de ea. Pe unul dintre ei il propteste la perete, il taie cu o lamă pe mai multe zone ale corpului dupa care ii pune ceva peste rană ce a găsit pe acolo, pentru a se infecta. Pe altul il prinde in capcană si ii striveste testicolele la menghina. După care se duce acasă si o vede pe maică-sa cu un bărbat parca si își da seama ca e o curvă si ca ea ar fi dat-o pe mâinile acelor bărbați care au chinuit-o. Va multumesc anticipat!
Mxm18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2018, 21:50   #386
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Cateva detalii date de tine se regasesc in I Spit on Your Grave 2 (2013).
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2018, 12:46   #387
EdUaRdOo
Novice
 
EdUaRdOo
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 2
Salutare. Caut si eu un film de ceva timp si nu il gasesc, este putin mai vechi. Era despre un barbat ce isi ucide sotia dupa ce o ademeneste intr-un peco undeva la miezul noptii iar cu ea in masina era si baiatul cel mic de 2 sau 3 ani care vede totul, urmand ca dupa cativa ani el sa depuna marturie impotriva tatalui. Stiu ca el o insela si de aia a omorat-o pentru ca ea aflase. Cand a fost dat la Tv avea 2 parti. Multam'
EdUaRdOo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2018, 23:41   #388
iuliana_gabriela_moldovan
Novice
 
iuliana_gabriela_moldovan
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 2
Salutare! Caut si eu 2 filme va rog daca ma puteti ajuta:
Primul este despre un sclav pe o corabie, iar cand aceasta intra in lupta toti sclavi sunt legati dar acesta nu este din ordinul capitanului. Dupa ce scapa de pe epava il gaseste pe capitan ranit si il ajuta sa urce pe o pluta improvizata, iar capitanul il ia acasa si il trateaza ca pe un fiu.

Al 2-lea film este depre un conducator de inchisoare care cheama un detinut sa ii rapeasca sotia dar acesta il inregistreaza si pana la sfarsitul filmului ii arata inregistrare si se duce sa se razbune pe cei care l-au bagat in inchisoare iar seful inchisori este arestat.
Multumesc anticipat
iuliana_gabriela_moldovan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2018, 10:40   #389
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
As vrea sa aflu si eu titlul unui film a carui poveste pe scurt este a unui personaj care se intoarce de la limita dintre viata si moarte si revenit printre muritori, dupa un timp, se indragosteste intamplator de propria-i fica...!(?)
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2018, 20:30   #390
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by carmen_angelus_romila:
As vrea sa aflu si eu titlul unui film a carui poveste pe scurt este a unui personaj care se intoarce de la limita dintre viata si moarte si revenit printre muritori, dupa un timp, se indragosteste intamplator de propria-i fica...!(?)

https://www.cinemagia.ro/filme/chanc...a-viata-12442/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2018, 21:40   #391
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Pe la mijlocul anilor '90 am vazut un film de actiune, cum erau pe vremea aia, din care tin minte o faza.

Tipul bun ajunge pe teritoriul celor rai, iar cei din urma dormeau. La un moment dat vede un ostatic zidit din care se vedeau doar capul si mainile. Si ii suceste astuia capul intr-un gest de mila.
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2018, 12:04   #392
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Despre un film, fantastic cred, in care personajul principal, ramas ceva vreme, undeva la granita catre moarte, se intoarce intre cei vii, dar nerealizand progresul timpului, se indragosteste de propria fiica...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2022, 16:13   #393
rusu_myrela
Novice
 
rusu_myrela
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 5
Cum se numește filmul

Am vazut demult un film cu un autocar de tineri care au un accident ceva cu un pod, apa... nu mai știu exact , care lupta pt supraviețuire. Final era cu comemorarea celor morți. Aveți idee cum se numește filmul.?
rusu_myrela is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2024, 20:19   #394
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
Cum se numeste filmul?

Caut de mult un film in care juca actorul Yves Montand mi se pare... Un copil cu imunitate scazuta este tinut intr-o camera de izolare la spital... Orice contact cu exteriorul ii poate provoca moartea... I se dadea mancare printr-o ferestruica... Cand era vizitat de parinti acestia il imbratisau folosind niste manusi de cauciuc lungi dar erau despartit de copil printr-un perete de sticla... La un moment dat copilul ingenios foloseste o andrea sau tija lunga de sarma actioneaza butonul trapei de vizitare pe unde i se servea mancarea si evadeaza din spital... Era iarna si ningea frumos... Parintii erau despartiti, relatia schiopata erau in curs de divort... E gasit in cele din urma iar copilul moare in bratele tatlui pe o banca in parc... Scena finala e sfasietoare: ningea calm si si copilul era mort de parca dormea in bratele tatalui. Ambii parinti se impacase atunci si priveau neputinciosi la copilul lor mort... Melodia finala a filmului tin minte bine ca a fost "Et si tu n'existai pas". Ma poate ajuta cineva cu titlul filmului? Daca aflu cum se numeste il cumpar! Sunt AsterX (traducator). Multumesc anticipat!
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2024, 22:32   #395
valyyc
Novice
 
valyyc
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 4
Cum se numește filmul?

Salut! Caut un film din anii '80. Era cu un pilot care a supraviețuit prăbușirii cu avionul și apoi avea foarte mari probleme cu un urs. Se salva mereu ascunzându-se în epava avionului.
valyyc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells