Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Mar 2006, 21:25   #1
Br3aKeR
Novice
 
Br3aKeR
 
Join Date: Mar 2006
Location: buftea
Posts: 2
Send a message via MSN to Br3aKeR
Help me pls :P video asist

Salut ...am si eu o problema sunt student la facultatea hyperion la sectiunea imagine tv si film sunt primul an , nu stiu mai nimik .... pana acum la scoala nu am invatat nimik de video asist , si mam tot rugat de cineva ca sa pot invata si eu adevarata "meserie" pe platou ... si mia spus in felul urmator ca mai are doar un loc liber si acela de video asist si proba tre sa o dau pe 31 martie ....poate sa-mi explice si mie cineva ce trebuie sa fac ... , in mare parte asa ! Va multumesc mult , si astept raspunsuri
Br3aKeR is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2006, 22:07   #2
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
:lol:
Hai frate...Ma rog, iti apreciez sinceritatea.Camera care filmeaza este cuplata la un video recorder si la un mic TV, la care se uita regizorul ca sa vada exact ce trage operatorul.Ca video assistent trebuie sa apesi record cand incepe si operatorul sa filmeze, apoi la cererea regizorului derulezi inapoi ca sa vada cum a iesit cadrul, ca sa stie daca modifica sau nu ceva(unghi, incadratura, mai da o indicatie actorului s.a.m.d).Smecheria e sa apesi play si record in acelasi timp, altfel nu inregistreaza.Vezi ca ai o rotita pe acolo, invarte de ea si vezi ce se intampla, te las sa descoperi singur. g luck
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2006, 00:05   #3
Br3aKeR
Novice
 
Br3aKeR
 
Join Date: Mar 2006
Location: buftea
Posts: 2
Send a message via MSN to Br3aKeR
ms mult de tot

si inca ceva . zimi si mie e un video normal ca acasa sau cum e ca nu stiu....mai multe detalii daca potzi , si iti multumesc mult si pt ce mi-ai dat
Br3aKeR is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2006, 18:43   #4
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Dap, daca stii sa umblii pe un video normal stii si pe video assist.(impropriu spus, ca video assist tu esti).Daca e ceva mai smecher, ai chiar telecomanda.Serios, e cea mai simpla treaba de pe platou.Nu iti face griji.Ideea e sa ajunga sa fie cuplat cu camera, atat.
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2018, 12:19   #5
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Pe acest site este greu sa dai meditatii, dar interesul tau, te va ajuta sper, sa gasesti un profesionist.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:20.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells