Go Back   Cinemagia Forum > Imperiul simturilor

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Jun 2011, 04:08   #41
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Eu chiar nu inteleg problema voastra cu swingerii. Daca asa se distreaza unii, who are we to tell them not to? Fiecare cuplu are dinamica proprie, nu poate sa vina cineva din exterior si sa-si dea cu parerea despre cum ar trebui sa se simte ei bine.
Exista persoane care au fetisuri voyeuristice de a-si vedea partenerul/partenera impreuna cu altcineva, iar urmarirea actului in sine le da satisfactie sexuala. E ceva obisnuit? Nu foarte. E ceva gresit? De ce ar fi?
Atata timp cat e ceva consensual ce nu incalca nici o lege, ce ne fute pe noi grija?

edit: Iarasi nu inteleg care e faza cu familia, de ce n-ar putea un cuplu care practica swinging sa fie parinti buni? De ce n-ar putea un cuplu care practica BDSM sa fie parinti buni? Stabilitatea unei familii nu e definita de preferintele sexuale ale parintilor, pentru ca orice parinte intreg la cap va sti sa-si fereasca viata intima de ochii copiilor. Cat dintre voi stiti care sunt preferintele sexuale ale parintilor vostri? Sau daca stiti, ati fost expusi la ele din copilarie? Un cuplu care nu e in stare sa-si fereasca copiii de la astfel de expuneri, da este condamnabil, dar asta nu spune nimic despre viata intima a acelui cuplu, ci doar despre incapacitatea lor de a cladi un mediu familial. Ce e mai condamnabil, un barbat care nu stie sa futa decat in pozitia misionarului cu lumina stinsa, dar vine beat acasa si eventual isi bate nevasta si copiii? Sau un barbat care are un foot-fetish si ii place sa fie calcat pe piept de tocurile nevestei in confortul si discretia dormitorului lor?

Last edited by miercuri : 15 Jun 2011 at 04:32.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 10:51   #42
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
in fine, inainte, dupa... tot aia...

cat despre faza cu degustatul, hai sa fim seriosi, danonino... oricat ar fi o femeie de curva, in momentul in care nimereste in cabina de tir al unui nespalat, puturos, bosorog crezi ca ii place sa ii suga p**a? eu cred ca nu... majoritatea prostiuatelor nu fac chestia asta de placere ci de nevoie...

am cunoscut multa lume (din pacate, poate prea multa)... si buna si rea. si in lumea asta (crap... chiar n-as fi vrut, but well... this is it) am avut "ocazia" sa cunosc si cateva fete care practica cea mai veche meserie din lume. erau pline de bani, erau cica fericite... insa, daca te uitai mai bine la ele, vedeai ce drama se ascunde in spatele povestilor lor si cum banii aia nu le aduceau deloc fericire... ba mai mult, uneori nici nu ii vedeau pentru ca erau luati de prieteni, soti, amanti, dracu mai stie cine... chestia asta m-a facut sa imi schimb parerea despre prostituate... mi-e mila de ele si le compatimesc. mai ales ca vedeam ca "in timpul liber" unele chiar isi cauta de lucru si vor sa se linisteasca... insa, nu toate reusesc pentru ca societatea nu le accepta.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 11:35   #43
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by dragonfly_drk:
in fine, inainte, dupa... tot aia...

cat despre faza cu degustatul, hai sa fim seriosi, danonino... oricat ar fi o femeie de curva, in momentul in care nimereste in cabina de tir al unui nespalat, puturos, bosorog crezi ca ii place sa ii suga p**a? eu cred ca nu... majoritatea prostiuatelor nu fac chestia asta de placere ci de nevoie...

am cunoscut multa lume (din pacate, poate prea multa)... si buna si rea. si in lumea asta (crap... chiar n-as fi vrut, but well... this is it) am avut "ocazia" sa cunosc si cateva fete care practica cea mai veche meserie din lume. erau pline de bani, erau cica fericite... insa, daca te uitai mai bine la ele, vedeai ce drama se ascunde in spatele povestilor lor si cum banii aia nu le aduceau deloc fericire... ba mai mult, uneori nici nu ii vedeau pentru ca erau luati de prieteni, soti, amanti, dracu mai stie cine... chestia asta m-a facut sa imi schimb parerea despre prostituate... mi-e mila de ele si le compatimesc. mai ales ca vedeam ca "in timpul liber" unele chiar isi cauta de lucru si vor sa se linisteasca... insa, nu toate reusesc pentru ca societatea nu le accepta.
logic ca societatea nu le accepta pt ca in Romania anului 2011 , prostitutia este interzisa. Apoi toate prostituatele, ai dreptate, nu o fac de placere.... dar de ce sa gandim si sa analizam termenul de prostituata si sa il referim numai la tiruri si la centura? exista si tipele bine imbracate., cochete care practica sexul pe bani, cu diversi domni " bine " .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 17:57   #44
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
intradevar, ai dreptate, insa e ma refeream la prostitutia pura, nu la variile forme pe care a imbracat-o de-a lungul timpului...

si da, prostitutia e ilegala, la fel ca si consumul de droguri, furturile, crimele care se petrec in tara asta...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 18:59   #45
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by rvn:
pana la urma swingul nu este decat o forma de prostitutie,mai elevata, intr-adevar.
faptul ca partenerii isi accepta unul altuia aceasta forma de a insela,de a renunta la monogamie pe aceasta cale,e un pas inainte fata de frecventarea bordelurilor de lux sau jegoase,pe ascuns,de catre barbati.

Misandrism, sau cum se numea treaba asta?
[/u]
intuiesc ce vrei sa insinuezi,dar nu e cazul.dealtfel,nici femeile nu sunt mai prejos.si ele renunta la monogamie uneori si poate la fel de usor ca si barbatii.deci, trebuia de prima data sa le mentionez.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 19:50   #46
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by dragonfly_drk:
si da, prostitutia e ilegala, la fel ca si consumul de droguri, furturile, crimele care se petrec in tara asta...
Si la ce ajuta ca e ilegala? In fond nu e daunatoare decat statului, care nu colecteaza nici un impozit de pe urma ei. De oprit n-ai cum sa o opresti, asa ca mai ar fi mai util sa tratezi problema in alti termeni decat sa incurajezi in continuare crima organizata din aceasta bransa, abuzurile proxenetilor, riscurile de raspandire a unor boli cu transmitere sexuala etc.? Nu e mai cerebral si mai uman sa alegi raul mai mic?
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 20:01   #47
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ok, si in opinia ta cum crezi ca ar trebui tratata problema asta?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 20:13   #48
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Care e definitia sexului si a prostitutiei? Ma refer daca sunt definite in vreo lege, cod penal etc.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 20:18   #49
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by dragonfly_drk:
ok, si in opinia ta cum crezi ca ar trebui tratata problema asta?

sa se legalizeze odata! sa primesti bon fiscal dupa fiecare "vizita" ca sa-l poti deconta pe firma. Eventual sa existe si "team building" in asemenea localuri...atat pentru personalul masculin cat si pentru cel feminin.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 20:32   #50
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Nu merge ca vine nea popica cu enoriasii lui, buni crestini care nu iau in desert numele domnului, protesteaza si dispare orice tentativa de lege in sensul asta. Nea popica n-are treaba ca doar ii place sa mearga la fetite, dar ce face cu enoriasii? Ei sunt buni crestini si il ajuta mereu la cutiuta pentru masinuta si casuta. Si cum enoriasii astia, idoli ai crestinismului ( consumatori fideli de pacat si rahat) sunt o majoritate, cine isi permite sa piarda voturi propunand cu adevarat o lege care sa puna putin la punct avalansa asta de prostitutie de la noi? Poate s-ar incumeta si pe la noi prin parlament cineva, dar sa fie nevoie de ceva acolo..niste cipuri, stiu eu, orice care trebuie cumparat pe banii statului si sa valoreze cateva milioane.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 20:49   #51
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
si ca sa fiu on: cred ca multi din sustinatorii swingului, care nu au practicat swingul, ar trebui sa faca diferenta dintre fantezie si act in sine. e uriasa.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 20:52   #52
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by indiferrent:
si ca sa fiu on: cred ca multi din sustinatorii swingului, care nu au practicat swingul, ar trebui sa faca diferenta dintre fantezie si act in sine. e uriasa.

uau! nu se putea spune mai bine decat atat.
ne inchipuim multe,dar cand e vorba de a le pune in practica,socoteala se schimba.revenim cu picioarele pe pamant.

L.E.poate ar trebui sa ne aducem aminte de "propunere indecenta".nu era vorba de swing si nici de vreo orgie.dar ceva din ce se discuta aici,cred ca se regasea in film.pana la urma,nici milionul de dolari n-a fost de-ajuns ca sa plateasca orgoliul masculin ranit.

Last edited by rvn : 15 Jun 2011 at 21:07.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 21:43   #53
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Cand iubesti, oricat de multe nebunii si perversiuni ar debita capusorul tau, e greu, e foarte greu. Pentru a savarsi actul, in afara perversiunii sexuale, ai nevoie de o perversiune de caracter, pentru ca e nevoie de ceva tupeu acolo si s-ar putea, daca nu il ai, in timpul "actiunii" precum si dupa savarsirea ei, sa ai mari suprize neplacute. N-am nimic impotriva lor, fiecare face ce vrea cu viata lui, iar daca nu-i afecteaza emotional si considera ca, dimpotriva, ii poate ajuta, nu vad de ce n-ar face-o. Totul depinde de caracter, nu de fanteziile si dorintele sexuale, perversi suntem aproape toti. Cred ca cele mai mari defecte si tampenii ale unei relatii sunt orgoliul si gelozia, dar sa-mi vad nevasta calarita de vreo doi cocosei...poate inainte multi zic: "ce mai conteaza, important e ca imi pica si mie ceva nou, experimentez", dar cand esti acolo s-ar putea sa iti vina sa fugi acasuca. Repet, cred ca tine de caracterul tau ca om, nu de cel sexual.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 21:55   #54
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
pai, ne reintoarcem la OGLINDA?
sau mai bine sa ne reamintim de film?
de fapt, de filme...."cu ochii larg deschisi" e cel mai bun exemplu in acest sens.

Last edited by rvn : 15 Jun 2011 at 22:01.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 21:59   #55
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
pai nu are nici o treaba cu swingul. acolo e vorba de prostitutie. de lux ). swingul include cupluri.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 22:04   #56
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
daca ii dadea milionul si o tanti redford lui woody, cine stie, poate iesea ceva
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 22:05   #57
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by indiferrent:
Cred ca cele mai mari defecte si tampenii ale unei relatii sunt orgoliul si gelozia, dar sa-mi vad nevasta calarita de vreo doi cocosei...poate inainte multi zic: "ce mai conteaza, important e ca imi pica si mie ceva nou, experimentez", dar cand esti acolo s-ar putea sa iti vina sa fugi acasuca. Repet, cred ca tine de caracterul tau ca om, nu de cel sexual.

la asta m-am referit si eu.
e vorba tot de moralitate si fidelitate.un cuplu adevarat le respecta.si n-are nevoie de swing.
a...si daca are...atunci poate ar trebui ca pe certificatele de nastere ale plozilor sa fie trecute mai multe optiuni la rubrica "numele tatalui"...asa,ca sa fie siguri ca cineva ii va vrea in gradina lui.

Last edited by rvn : 15 Jun 2011 at 22:19.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 22:14   #58
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
mi-a revenit in minte imoralitatea de care vorbea rvn... sincer, cat de morala e prostitutia? adica, lumea considera prostitutia morala si vrea sa se legalizeze dar nu e de acord cu swingul?

what's wrong with you people?
prostitutia e un focar de infectie... fetele sunt pline de boli, sunt vai de capul lor... swingul e curat.
prostitutia e dura... fetele sunt batute, sunt batjocorite. (chiar si la nivel inalt), swingul nu
prostitutia e josnica... e nedemna. e...

si totusi, suntem de acord cu ea... bravooosss... thumb up for you people... you've just soohted me in the brain with this opinions...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 22:19   #59
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by rvn:
Originally Posted by indiferrent:
Cred ca cele mai mari defecte si tampenii ale unei relatii sunt orgoliul si gelozia, dar sa-mi vad nevasta calarita de vreo doi cocosei...poate inainte multi zic: "ce mai conteaza, important e ca imi pica si mie ceva nou, experimentez", dar cand esti acolo s-ar putea sa iti vina sa fugi acasuca. Repet, cred ca tine de caracterul tau ca om, nu de cel sexual.

la asta m-am referit si eu.
e vorba tot de moralitate si fidelitate.un cuplu adevarat le respecta.si n-are nevoie de swing.
a...si daca are...atunci poate ar trebui ca pe certificatul de nastere al plozilor sa fie trecute mai multe optiuni la rubrica "numele tatalui"...asa,ca sa fie siguri ca cineva ii va vrea in gradina lui.

parca am mai intebat... adu-mi argumente ca swingul e imoral. inca nu le-am primit... adu-mi argumente ca swingul inseamna infidelitate. inca nu mi-ai raspuns...

cat despre faza cu plozii, daca tu crezi ca traim in anii 20 si inca nu s-au inventat prezervativele, imi pare foarte rau sa te dezamagesc dar ele exista si swingul NU se practica FARA.


am impresia ca se confunda anumite definitii, termeni, chestii pe aici... si am impresia ca unii vorbesc in necunostinta de cauza. chiar daca nimeni de aici nu a practicat swingul (banuiesc), poate ar fi frumos ca macar la nivel teoretic sa va faceti temele.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2011, 22:22   #60
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by dragonfly_drk:
cat despre faza cu plozii, daca tu crezi ca traim in anii 20 si inca nu s-au inventat prezervativele, imi pare foarte rau sa te dezamagesc dar ele exista si swingul NU se practica FARA.
ha ha ha..
se mai practica ceva fara????eu nu cred.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells