Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Nov 2016, 13:15   #341
relluu
Novice
 
relluu
 
Join Date: Nov 2016
Posts: 2
film erotic

cum se numeste filmul in care un tanar se implica intro relatie cu o femeie matura ,o face sclava sexuala, apoi se implica in relatie cu fiica acesteia. Sunt invitati la masa la parintii fetei, si cand mama fetei duce gunoiul tanarul se duce dupa ea si fac sex- filmul este american de prin anii 90
relluu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2016, 15:06   #342
catalin_cosmuta
Novice
 
catalin_cosmuta
 
Join Date: Nov 2016
Posts: 1
Am vazut mai demult un film foarte bun de comedie ( +15 )
este despre patru tineri jura sa nu se insoare niciodata iar cel care o va face va trebui sa plateasca o suma de bani. Ajung la ultimii doi ( unul mai sarac si celalalt bogat ), cel mai sarac incearca ca cel bogat sa se insoare dar nu reuseste.
Intamplari din film:
Cel bogat are cancer la un testicul si merg amandoi la un centru de donat sperma.Dupa ce ies din camerele in care... cel bogat aduce un recipient putin umplut la care cel mai sarac vine tremurand,transpirat,obosit si pune 3 recipiente pline.
catalin_cosmuta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2016, 01:52   #343
bogdanel_ghitescu
Novice
 
bogdanel_ghitescu
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 1
Cum se numeste filmul?

Va salut, sunt nou pe site si tate as vrea sa stiu cum se numeste filmul acesta! Este vorba despre o familie de indieni americani, bogati, care vir sa isi marite fata cu un indian bogat, insa ea nu vrea. Ea are prieten care e la o facultate de stiinte parca, si sta cu el fara ca parintii ei sa stie asta. Aceasta familie bogata are un sofer in jur de 40 si cv de ani, careia ii place de aceasta fata. Intr-o seara, aceasta fiind nevoita de parintii ei sa iasa la restaurant cu bogatasul acela, aceasta ii promite soferului ca daca o ajuta sa scape de el, va face orice. Soferul il ucide pe bogatas, si ii cere fetei sa se culce cu el. Ea o face... Si in cele din urma ajunge sa ii placa sa se culce cu acesta...sii...cam atat imi aduc aminte. Va rog din suflet, poate stie cineva. Va salut
bogdanel_ghitescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2016, 11:18   #344
dutisor
Novice
 
dutisor
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 3
Film vechi, probabil Alb/Negru. Am retinut faza cea mai de suspans. Ei doi fac o crima, fug noaptea cu cadavru la o cabana, il care cu greu intre ei, intra in casa si cand aprind lumina se aude SURPRISE, camera era plina de musafiri veniti sa-i sarbatoreasca. NU STIU CE FILM ESTE ! Cu multumiri
dutisor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2016, 11:20   #345
dutisor
Novice
 
dutisor
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 3
Tot un film vechi, ca sa se razbune pe sotul care o inselase, sapa in camera de langa bucatarie o groapa adanca de vreo 3-4 m in care cade sotul iar ea tin minte ca il chinuie tinandu-l ostatic in timp ce gatea la bucatarie, discuta cu el !!
dutisor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2016, 17:04   #346
bogdanDBG
Novice
 
bogdanDBG
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 1
Question Caut un film

Stiu doar o scena....
El e pe motocicleta si ii spune lui/ei nu mai stiu ,,, sa il omoare akm . in fata era in zid si ii spunea ca motocicleta atinge 100 in cateva secunde
bogdanDBG is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Dec 2016, 12:37   #347
dogaru_lucian_costel
Novice
 
dogaru_lucian_costel
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Salutare

Doresc si eu sa aflu cum se numeste filmul l-am vazut acum 15 ani este vorba despre un tip care are o slujba normala lucreaza la o companie la calculator si dintr-o data primeste un mail la servici cu o adresa iar tipul da click si ii apare un clip video cum cineva mascat cu un cutit in mana intr-o camera obscura maltrateaza si injunghie o persoana dupa care clipul se opreste iar apoi in fiecare zi primeste aceste clipuri pana la un moment dat cand tipul a devenit dependent de acele clipuri sadice ajunge sa -si vanda tot din casa sa plateasca pentru a viziona aceste clipuri pana cand la final ajunge el in acea camera obscura ca victima si i-l omoara tipul mascat ...!!
dogaru_lucian_costel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Dec 2016, 08:08   #348
hugo_field
Novice
 
hugo_field
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 1
Film cu un individ care ajunge in starda si se apuca sa bea si in acest timp apare o limuzina neagra din care se da jos un negru caterincos si oameni lui care vin sa ii ia copilul unei mame care este o prostituata si care nu si-a platit datoriile fata de tatal adoptiv al copilului.
Tatal copilului adoptiv se ocupa cu afaceri necurate si cauta o discheta prin care sa intre in conturile sefilor de stat si sa ii goleasca de bani dar din pacate tipul de la inceptul filmului care era in stare de betie si sare in ajutor femei si este batut de indivizi ca reusesc sa rapesca fata de langa mama ei reuseste sa puna mana pe discheta cu informati importanate si impreuna cu mama copilului schimba frecvent locurile de locuit si reusc scape tot timpul, dar pana la urma parintii batrani ai tipului sunt rapiti si pusi intr-un taxi cu bomba si amenintati cu moartea in schimbul dischetei cu informati importante.


Pls

Last edited by hugo_field : 30 Dec 2016 at 11:38.
hugo_field is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jan 2017, 23:50   #349
sokar_dax
Novice
 
sokar_dax
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 1
Salut, Am apucat sa vad la TV cateva secvente dintr-un film (nu mai stiu exact pe ce post) era vorba de o fata care desena si era sa intarzie la prima ei zi de scoala, acolo prietena ei ii facuse cunostinta cu o fata pe care a cunoscut-o in tabara parca ziceau ca au facut un duet sau ceva de genu`.Profesoara a a anuntat ca scoate disciplina de arte din scoala si opreste muzica din cauza bugetului.Fata avea o ruda (cred) care era tot artista, o artista in toata firea....cam atat am apucat sa vad nu-mi amintesc numele fetei cred ca daca il stiam aveam mult mai multe sanse sa-l gasesc.
Multumesc anticipat!
sokar_dax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2017, 18:44   #350
lucian_312
Novice
 
lucian_312
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 2
film

Salutare, am vazut acum foarte mult timp, mai exact 8-10 ani un film in care este vorba despre un barbat cu un retard mintal care ii se face o operatie pe creier si devine cel mai inteligent om de pe planeta, barbatul isi face si o iubita intre timp, iar la sfarsit barbatul isi doreste sa devina ca inainte,
ii se face iarasi operatia, si redevine ca inainte. as fi tare recunoscator daca m-ati ajuta. Multumesc.
lucian_312 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2017, 19:39   #351
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by lucian_312:
Salutare, am vazut acum foarte mult timp, mai exact 8-10 ani un film in care este vorba despre un barbat cu un retard mintal care ii se face o operatie pe creier si devine cel mai inteligent om de pe planeta, barbatul isi face si o iubita intre timp, iar la sfarsit barbatul isi doreste sa devina ca inainte,
ii se face iarasi operatia, si redevine ca inainte. as fi tare recunoscator daca m-ati ajuta. Multumesc.

Nu se potriveste 100% cu ce spui tu, adica in filmele astea nu a fost nicio operatie, dar sint 2 filme cu subiect f.f. apropiat.

Charlie - 1968 - Cliff Robertson a cistigat Oscarul cu rolul asta.
Flowers for Algernon - 2000
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2017, 20:02   #352
lucian_312
Novice
 
lucian_312
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 2
Buna, mersi Flowers For Algernon (2000) este filmul, ai avut dreptate nu era vorba despre nici o, operatie, dar numai tineam minte , Multumesc mult . Iti sunt tare recunoscator .

Last edited by lucian_312 : 11 Jan 2017 at 20:05.
lucian_312 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2017, 17:58   #353
gaby_vasile_2001
Novice
 
gaby_vasile_2001
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 1
Salut
Vreau sa aflu numele unui film
Era vorba despre un politist cu mustata care a fost judecat si bagat in puscarie, cica il batuse pe un negru, dar adevarul era ca el omorase un bondar.
Pe tot parcursul filmului, negrul acela ii face zile negre politistului.
E un film de comedie, cunoscut, stiu ca se mai difuzeaza pe pro tv.
Stie careva numele?
gaby_vasile_2001 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2017, 18:09   #354
mdorinm
Novice
 
mdorinm
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 1
Smile Filme vechi - pe vremea casetelor video

Caut de mult, am renuntat, revin si aici pe forum.. poate poate
1. Primul film
- Este vorba despre o "centura" (curea = belt), rosie cred, pe care o gaseste un tip. Cand o punea (si-o lega) se transforma in "superman", adica echipament complet, pelerina rosie, chiloti peste pantaloni.... mai avea niste ochelari rosii, cu care vedea prin ziduri. Zbura, era puternic, ce mai la fel ca superman. Pare destul de simplu dar nu gasesc.. poate stie careva.
2. Al doilea film
- Nu am multe detalii, dar era vorba de niste motociclete, super motociclete, eroul principal avea o motocicleta rosie, mai erau doua motociclete "surori" albastre, aceste motociclete aveau niste "flapsuri" pe care cand le deschideau, puteau zbura.... I-mi aduc aminte o faza, : cel cu motocileta rosie era urmarit de mai multe masini, se apropiau de o prapastie, praf mult, iar cel cu motocileta deschide "flapsurile" si zboara - invers - peste urmaritori, iar acestia cad in prapastie - parca.
3. Al treilea film\
- Tot in perioada respectiva (anii '80) am mai vazut un film pe care l-am gasit si revazut intre timp. Era vorba de niste piloti de curse de masini. Era o banda care facea rele pe autostrada. Cade un "meteorit|" din cer si se transforma intr-o masina neagra, cu pilotul - care a fost omorat de banda respectiva. Cu ajutorul masinii se razbuna pe cei care l-au omorat. Faceau intrecere, si el intra cu masina in ei, explodau ambele masini, doar ca masina neagra se refacea la loc, dintr-o singura roata , sau piesa care mai era intreaga.

Mersi
mdorinm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2017, 18:05   #355
violeN
Novice
 
violeN
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 1
Stie cineva cum se numește filmul din care provine această secvență video?

https://facebook.com/shafee.cool.5/v...5290833078204/

EDIT: Am descoperit Este vorba despre Mirrors 2 (2010)

Last edited by violeN : 14 Feb 2017 at 18:16.
violeN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2017, 22:01   #356
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
Originally Posted by florryinn:
asta e batrane ms. dupa atata timp am regasit intamplator site-ul si raspunsul tau prompt! dupa cum vezi sunt traducatorul AsterX. ms fain! deja l-am comandat pe amazon.
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2017, 19:10   #357
somerul
Novice
 
somerul
 
Join Date: May 2011
Posts: 3
Film englezesc

AM o mare rugaminte.Acum 12 ani cred(prin 2005), am vazut la HBO un film englezesc.
Era vorba de un individ cu ochelari si mustata, slab, absolut singur, care incepe sa ucida.Omul era un sociopat, care urmarea filme cu arte martiale pe casete video, in lumea dvd si blu-ray-urilor.
La un moment dat cumpara droguri si impreuna cu alti doi indivizi, merg la el acasa sa-si rupa capul.Unul din ei il jigneste, iar cand e drogat, amicul nostru ii pune punga in cap si-l omoara.Apoi doarme in pat cu cadavrul ,asa de singur se simtea...
Ideea e ca omul incepe sa deraieze, isi da seama ca o ia pe aratura si vrea sa puna capat.
Nu stiu cum se numeste filmul, doar ca e englezesc, facut intre 2000 si 2005, personajul principal are ochelari, mustata si e un alb slabanog.Cine ma poate ajuta cu titlul, ii sunt recunoscator.
somerul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2017, 17:53   #358
dori31
Novice
 
dori31
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 1
Film vechi

Buna seara,
Imi puteti spune cum se numea filmul comedie cu 2 actori care sunt confundati cu 2 chirurgi si fac o operatie in prezenta unei comisii sau ceva de genul? Filmul e destul de vechi!Multumesc!
dori31 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2017, 12:00   #359
AsterX
Novice
 
AsterX
 
Join Date: May 2013
Posts: 10
cum se numeste?

cum se numeste?
caut demult un film frantuzesc de prin anii '75... era vb de un copil care suferea de o maladie si in contact cu aerul sau mediul exterior ar fi putut muri.
era tinut intr-o camera izolata la un spital. tatal si mama lui nu-mi amintesc din ce motiv erau pe cale de a se desparti.cand il vizitau acestia introduceau
mainile in niste manusi de cauciuc ca sa-l poata imbratisa.baietelul avea vreo 5 anisori.la un moment dat cu ajutorul unei sarme sau andrele reuseste sa atinga
butonul care deschidea paravanul de la locul prin care i se introducea mancarea de catre surorile medicale si evadeaza din spital. iese afara in oras unde inecepuse
sa ninga. copilul se joaca fericit in timp ce fulgii de zapada cad.in final acesta moare deoarece avea ceva probleme cu imunitatea.mi-amintesc doar ca parintii sai
s-au reintalnit atunci tatal tinandu-l mort in brate.pe o banca in parc. mi se pare ca murise in bratele sau.mai mi-amintesc ca in final s-a folosit melodia lui Joe
Dassin L'ete indian care a fost lansata in '75 sau Et si tu n'exitai pas. una din astea sigur.se auzea melodia fulgii cadeau si tatal isi tinea copilul mort in brate
alaturi de mama copilului.e sfasietor acest film! daca stie cineva cum se numeste? va multumesc anticipat!
AsterX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Apr 2017, 12:53   #360
Nicu.Mirea
Novice
 
Nicu.Mirea
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 12
Originally Posted by catalin_cosmuta:
Am vazut mai demult un film foarte bun de comedie ( +15 )
este despre patru tineri jura sa nu se insoare niciodata iar cel care o va face va trebui sa plateasca o suma de bani. Ajung la ultimii doi ( unul mai sarac si celalalt bogat ), cel mai sarac incearca ca cel bogat sa se insoare dar nu reuseste.
Intamplari din film:
Cel bogat are cancer la un testicul si merg amandoi la un centru de donat sperma.Dupa ce ies din camerele in care... cel bogat aduce un recipient putin umplut la care cel mai sarac vine tremurand,transpirat,obosit si pune 3 recipiente pline.
Salut,despre Tomcats este vorba.
Nicu.Mirea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:18.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells