Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Oct 2009, 18:59   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
"Zombieland"

Desi a infulecat inimile multor fani ai zombilailor, eu nu ma declar infulecat - doar rontait.

Nu e un film care sa-si depaseasca conditia, dar este excelent in ceea ce este: deja cunoscutul zom-rom-com. Atunci cand tine ritmul, e fain si antrenant, dar uneori cauta sa exploreze personajele, doar ca sa se coboare usor la nivelul unei povesti cat se poate de cunoscute. Dar per ansamblu as zice ca e mai degraba inspre pozitiv, decat inspre negativ.

Woody e cel mai fain, dar si Jesse Eisenberg e agreabil in rolul care l-a definit in Adventureland. Simpatic de vazut mica aparatie a lui "the king" - dar nu voi dezvalui despre care king e vorba.

E cu siguranta de recomandat celor care le plac filmele cu rudele mortilor. De apreciat ca la noi apare prin decembrie, numai bine ca sa paveze drumul pentru spiritul Craciunului.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2009, 19:28   #2
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Deci e bun.Asta asteptam de la unul dintre voi.Pentru mine e cel mai asteptat film al anului.Sigur ma duc in decembrie.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2009, 22:40   #3
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Foarte tare!L-am vazut azi dimineata si n-am mai putut de ras.El(Eisenberg) care are toate fobiile si regulile e unul dintre cei 4 supravietuitori.Toti actorii sunt geniali dar mai ales Eisenberg si Harrelson.Unul dintre cele mai bune filme ale anului.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 01:30   #4
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Mie mi-a placut cel mai putin din filmele de anul asta (n-am vazut multe). A inceput bine, promitea multe, dar a ramas doar la atat, un inceput interesant. Comic nu a fost sau poate doar intr-o mica masura, in schimb a fost ... o poveste de dragoste adolescentina. E Hollywood...nu stiu cum de nu ma asteptam la asa ceva, insa si cu toata povestea asta de dragoste era loc de mult mai bine.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 12:15   #5
johnny89
Novice
 
johnny89
 
Join Date: Nov 2009
Location: Suceava
Posts: 24
Send a message via Yahoo to johnny89
E ok filmul, merita vazut dar nu pot sa zic ca ar rupe gura targului.
johnny89 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 12:23   #6
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Eu l-am vazut pe calculator. Si nu mi-a parut rau (uneori mai am si mustrari de constiinta).
Sunt un fan al filmelor cu zombie (daca in 2012 vine apocalipsa, sper sa fie una cu zombie), si filmul asta a inceput foarte bine, dar.. s-a pierdut pe drum. Cel putin mie asa mi s-a parut. Putea sa fie un comedy horror, dar s-a transformat intr-o parodie. Se rade, dar nu pe atat cat te-ai astepta in trailer.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 12:35   #7
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by marius_em:
dar s-a transformat intr-o parodie.

O parodie la filme cu zombie sau la comediile romantice americane? Sau mai mult... la ambele? Daca s-a vrut a fi parodie nu ajunge nici la degetul mic al lui Shaun of the dead din punctul asta de vedere.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2009, 14:12   #8
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by marius_em:
dar s-a transformat intr-o parodie.
Daca s-a vrut a fi parodie nu ajunge nici la degetul mic al lui Shaun of the dead din punctul asta de vedere.
Shaun of the dead a fost si o parodie, dar in acelasi timp si un omagiu al filmelor lui Romero. Un fel de ok, facem glume, dar recunostem ca zombie sunt chiar cool.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2009, 03:08   #9
Dominic
Guru
 
Dominic
 
Join Date: Feb 2004
Location: On The Chair!
Posts: 385
Send a message via AIM to Dominic Send a message via MSN to Dominic Send a message via Yahoo to Dominic
Toata comedia in filmul asta e atunci cand Eisenberg il impusca pe Bill Murray.ATAT!
__________________
--The End--
Dominic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2009, 10:15   #10
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Dominic:
Toata comedia in filmul asta e atunci cand Eisenberg il impusca pe Bill Murray.ATAT!

Intr-adevar. Pacat insa ca a fost atat de previzibila faza.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2009, 22:24   #11
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Azi am vazut din nou filmul.Si..vreau sa va zic ca e mai bun a 2-a oara.Zombieland e definitely in top 10 2009.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2009, 01:22   #12
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Si eu l-am mai vazut de cateva ori, iar cel mai important e ca nu am impresia ca devine mai prost.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2009, 19:36   #13
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Thumbs up

Mai eu inca nu pot sa scriu un reiew despre acest film (o sa - l vad spt. viitoare),dar din ce a vazut din trailer si ste - uri filmul e super.E misto ca e si comedie,dar eu vreau sa fie si horror.Actorii sunt extrem de potriviti si vb mai multe sapt viitoare.SAL!
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2009, 20:16   #14
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by vlad4s:
E misto ca e si comedie,dar eu vreau sa fie si horror.

Esueaza in ambele genuri.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2009, 10:00   #15
HATER
Junior
 
HATER
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 65
un film amuzant si ushor de vizionat.. pentru o duminica seara la cinema a fost placut!!

nu se incadreaza deloc in cele mai bune filme pe care leam vizionat.. nici top20 macar
dar sa ne amintim ce porcarii de filme a adus anul 2009..
HATER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2009, 15:07   #16
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by vlad4s:
E misto ca e si comedie,dar eu vreau sa fie si horror.

Esueaza in ambele genuri.

Ete flaps!La horror.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2009, 15:27   #17
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by marcusARCUS:
Ete flaps!
Misto asta, n-o stiam. O cumpär.
(Cine stie, s-ar putea chiar s-o detroneze pe aia a C.T.P.-ului, de-acu'... ää... doosunu de ani, cred cä-s.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2009, 17:43   #18
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
E pret discutabil ca sa stii...
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2010, 14:24   #19
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Cum spuneau Alec Baldwin si Steve Martin (la decernarea premiilor Oscar) .. Woody e pe val
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2018, 11:23   #20
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Precum spui, este un film extraordinar de bun!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells