Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Oct 2002, 22:05   #41
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-10-05 14:04, dorindark wrote:
Pamela Anderson ca Trinity, cool. Oricum nu e prea mare lucru de capul actualei Trinity :smile:... Chiar, e suedeza? (Pamela Anderson)

Ba tzara daca ai venit aici ca sa-tzi batzi joc de "Matrix" ai nimerit al naibii de prost... O sa-tzi sara lumea in cap...

Eu zic sa le zici de pe-acu ca a fost o GLUMA....

SPER CA A FOST O GLUMA, NUUUUUUU??????
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2002, 22:10   #42
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-10-05 14:34, dorindark wrote:
Glumeam, e canadiana...
Si ce aveti cu ea, o fi proasta, dar are cele mai cunoscute curbe de pe pamant :smile:...



Ce curbe, ba ? La varsta ei e pus semn de "Intrarea intezisa !!!"

O fi ? proasta ? Eu zic ca intra in categoria actrite "super proaste da' hai sa le dam un rol ca mii de cretini saliveaza dupa ele".
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2002, 17:05   #43
dorindark
Novice
 
dorindark
 
Join Date: Oct 2002
Location: Pe ici pe colo... depinde de anotimp...
Posts: 8
Send a message via MSN to dorindark Send a message via Yahoo to dorindark
Nu ma iau de Matrix. Filmul e cool. Dar Trinity nu ma impresioneaza, trebuia sa aiba macar ceva par in film...
Pe cand Pamela :smile:. Adevarul e ca nu am reusit sa urmaresc BarbWire mai mult de 15 min... Si totusi... dati Cezarului ce-i al Cezarului :smile:

__________________
Dorin
dorindark is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2002, 22:27   #44
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-10-06 18:05, dorindark wrote:
Nu ma iau de Matrix. Filmul e cool. Dar Trinity nu ma impresioneaza, trebuia sa aiba macar ceva par in film...
Pe cand Pamela :smile:. Adevarul e ca nu am reusit sa urmaresc BarbWire mai mult de 15 min... Si totusi... dati Cezarului ce-i al Cezarului :smile:

Trinity nu te impresioneaza? Poate vrei sa zici Carrie-Ann Moss. Si zici ca Pamela te-ar fi impresionat mai mult? Prin ce? Prin par ?

Incearca sa gandesti putin....
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2002, 18:50   #45
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Hahahahaha!Woah!Nu am mai dat e mult pe aici!Se pare ca v-atzi intrecut unul pe altul.Okey,
despre Carrie-Anne Moss nu sunt prea multe comentarii de
facut.Sincer e mai nimerita in rolul asta decat Anderson.Sa zicem ca Anderson ar fii luat rolul lui Trinity.Sariturile de pe un bloc pe altul aratau destul de nasol in cazul ei.Putea sa il inlocuiasca shi pe Neo ca "Ales".Cu "inaintari"
ca ale ei...era mai greu ucisa de agenti.:smile:Fiecare cu preferintele lui,dar in Matrix,C-A Moss e mult mai potrivita.S-o lasam pe Anderson sa isi faca filmele ei VIP-u` shi Barb-u`...shi totul e okey!Ce mi-ash dori totushi sa vad in Matrix:cum Neo il gaureshte pe DiCaprio pt. ca un agent "a intrat" in corpul lui.Sau alta sansa sa il vad pe DiCaprio mort ar fii sa vizionez "Titanic"-ul,dar naaaaaaah!Ce-i prea mult strica!Take care guyzzzzzz!
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Oct 2002, 22:10   #46
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-10-07 19:50, Demona wrote:
Ce mi-ash dori totushi sa vad in Matrix:cum Neo il gaureshte pe DiCaprio pt. ca un agent "a intrat" in corpul lui.Sau alta sansa sa il vad pe DiCaprio mort ar fii sa vizionez "Titanic"-ul,dar naaaaaaah!Ce-i prea mult strica!Take care guyzzzzzz!

Chiar ma intrebam pe unde ratacesti...

Pe DiCaprio nu merita nici macar sa ni-l imaginam mort... Despre Brad Pitt mi-am schimbat parerea dupa "Fight Club" si "Snatch". Cu DiCaprio cred ca o sa mi-o schimb dupa ce vad "Titanic 2"...

HE! HE!
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2002, 20:26   #47
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...Eh...ratacesc shi eu prin "real life" lately,incercand sa imi gasesc un "job".Dar nu prea am noroc...asha ca tot pe forum ajung sa imi impart parerile absurde!Sa vedem ce avem azi...DiCaprio..iar...is satula de mutra lui pana peste cap...SUCH A SUCKER!Iar Pitt...naaah!Poate sa joace inca 20.000 de roluri de dur...ca tot il urasc...deshi in "Interviu cu un Vampir" n-a jucat rau,dar tot nu mi-a convenit.In sfarshit avea nemurire shi alea alea de vampir shi el tot nemultzumit,chinuit de dreq shtie ce...uhmm...am vazut aia destul la Angel(din Buffy)...BORIIIIIIIIIIIIIIIN`!!!Take care NoOne and the rest! :smile:
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Oct 2002, 21:28   #48
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-10-09 21:26, Demona wrote:
...Eh...ratacesc shi eu prin "real life" lately,incercand sa imi gasesc un "job".Dar nu prea am noroc...Take care NoOne and the rest! :smile:

La faza cu job-ul s-ar aplica "Welcome to the desert of the ... REAL" sau "Welcome to the real world".
In rest mult noroc tie - ca deocamdata ai tu mai multa nevoie - mie o sa-mi fi necesar abia la anu'.

"The Matrix has me !!!!!" - va rog nu interveniti.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2002, 19:45   #49
dorindark
Novice
 
dorindark
 
Join Date: Oct 2002
Location: Pe ici pe colo... depinde de anotimp...
Posts: 8
Send a message via MSN to dorindark Send a message via Yahoo to dorindark
Te uita am o idee, daca Matrixul tot se petrece in Matrix, poate ca ar fi trebuit sa creeze niste personaje digitale, virtuale pe vreun server cu 10 Gb de memorie si eu zic ca aia erau cei mai potriviti...

Apropo de viata reala, faza reala, am fost concediat inainte de prima zi de munca, a fost cool... :smile:

__________________
Dorin
dorindark is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2002, 13:08   #50
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-10-11 20:45, dorindark wrote:
Apropo de viata reala, faza reala, am fost concediat inainte de prima zi de munca, a fost cool... :smile:


Iar eu am fost concediat inante sa gasesc un loc de munca.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Oct 2002, 11:43   #51
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Uhmmm...yeah guys...Matrix really sux lately!
Macar am motiv sa-i caftesc pe agentzii aia daca fac smecherii...apropo` de real life:eu mi-am dat demisia din prima zi de lucru.Job-ul ala really sux!!!Credetzi-ma! :smile:
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2002, 14:47   #52
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...Linishte totala...nici o mishcare in front!Hmmmm...las` ca va revenitzi voi!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2002, 20:23   #53
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
hey copii...ca tot e vorba de Matrix aici,voi atzi vazut Comix-urile Matrix?!Anyway sunt o gramada pe site-ul lor oficial,dar multe dintre ele sunt plictisitoare.Hmmm...Pana la urma tot filmul ramane preferatul. :smile:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2002, 20:20   #54
Tank
Novice
 
Tank
 
Join Date: Oct 2002
Location: Zion
Posts: 10
A cam ramas acest subiect in aer sau este numai impresia mea?Sunt fan mare Matrix,dupa cum arata si usernameul meu.Pot sa dau o sugestie celor de pe acest forum,sectiunea The Matrix:nu lasati subiectul in deriva.Uite am eu ceva pentru voi.Nu s-a intamplat sa vedeti in Matrix anumit scene "biblice"?Adica sa va dau un exemplu:Morpheus:in mitologia greac,el este zeul Viselor.In film,Morpheus conduce "o forta rebela",care lupta pentru trezirea oamenilor ADORMITI INTR-O "REALITATE DE VIS"....eh?Ce ziceti?! :smile:
__________________
You tried your best and failed miserably, the lesson is: never try...
Tank is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2002, 12:58   #55
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
marfa interpretarea...la asta nu ma gandisem!intr-adevar sunt destule trimiteri la mitologia greaca, si cea mai evidenta este The Oracle.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2002, 13:03   #56
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
marfa interpretarea...la asta nu ma gandisem...intr-adevar sunt destule simboluri din mitologia greaca si cel mai evident este probabil, oracolul.
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2002, 21:35   #57
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...Punct ochit,punct lovit! :smile: Well done Tank! :smile: ...hai ca am gasit si eu una...Zion.In cartea Revelatziei,Zion cica era regatul lui D-zeu,unde cei dreptzi ishi vor gasi salvarea,dupa distrugerea Pamantului.In film...Zion este singurul orash liber unde mai exista oameni.
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2002, 13:15   #58
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
My turn:

NEO - anagramat - ONE - adica The One - adica Jesus.
Dovada (ascunsa): la un moment dat, cind apare Neo brusc in spatele lui Trinity (parca) - ea spune: "Jesus, you scared the shit out of me"... cool, huh?

Trinity - poate semnifica Sf. Treime.

La final - Neo - Jesus - moare iar apoi reinvie, ca in Biblie.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2002, 16:41   #59
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
imi plac si interpretarile tale christi din pacate nu cred ca pot fi considerate plauzibile. "Neo" este intr-adevar anagramarea de la "One" dar nu mi se pare ca acest The one ar putea fi un corespondent a lui Iisus. De obicei nu sunt amestecate simbolurile crestine cu cele pre-crestine. Ideile de oracol si destin presatbilit caruia omul nu i se poate opune, sunt opuse conceptelor biblice.
Interpretarile tale ar fi fost bune daca in film nu ar fi existat clar referinte la miturile Greciei antice.
pentru mine, numele "neo" ma trimite cu gandul la ideea de nou, care implica de obicei o schimbare...si mi se pare ca rolul lui Neo in acest film este de a fi cel ce aduce aceasta schimbare.
oricum imi place foarte mult directia pe care a luat-o aceasta discutie!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2002, 19:20   #60
Tank
Novice
 
Tank
 
Join Date: Oct 2002
Location: Zion
Posts: 10
Draga ricutza,imi pare sincer rau,dar nu iti dau dreptate deloc.Faptul ca in film au fost folosite si "referinte la miturile Greciei antice"(citat din mesajul tau),nu inseamna ca cele biblice nu au fost folosite.Eu inclin mai mult sa ii dau dreptate Demonei shi lui christi.Te rog priveste filmul mai atenta si vei observa ca referintele biblice sunt mult mai dese decat cele din Grecia antica.Cele ce tin de Grecia,cred ca sunt doar numele lui Morpheus(si poate Oracolul).

__________________
You tried your best and failed miserably, the lesson is: never try...
Tank is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells