Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jun 2002, 20:43   #21
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
..jajajaja...se pare ca eu shi cu tine ugly am ramas unicii activi la faza cu Matrix....se pierd fanii!!!!!!!!!!!! :sad: ..thx inca o data de link!!!
Keep the Matrix pride alive!!!!!!1
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2002, 21:39   #22
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
cel mai probabil animematrixu va aparea prima data pe web (?!)
http://www.scifi.com/scifiwire/art-m.../30/13.00.film

Quote:
On 2002-05-21 11:58, ugly wrote:
se pare ca inaintea celor doua continuari va aparea (anu' asta ?) Animematrix: o miniserie compusa din 10 episoade de desene animate regizate de japonezi (printre care Yoshiaki Jawajiri - Vampire Hunter D: Bloodlust) si produse de Square (Final Fantasy); Square tocmai au scos o poza noua hires cu Jue: http://whatisthematrix.warnerbros.co...aser2_1024.jpg

__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2002, 10:32   #23
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
o sursa buna de zvonuri mi se pare forumul de pe InSciFi Network: http://forums.inscifi.net/showthread...=5352#post5352
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2002, 10:03   #24
^Neo^
Junior
 
^Neo^
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 27
Send a message via Yahoo to ^Neo^
Salutare tuturor fanilor "Matrix"!
In primul rand trebuie sa va marturisesc ca "Matrix" a fost unul dintre filmele mele preferate...motiv pt. care m-am decis sa particip si eu la acest forum...sper sa "conversez" si cu altcineva in afara de Demona si ugly (singurii care au ramas activi aici, din cate vad eu)...deoarece sunt multe subiecte de abordat...
Pt. inceput haideti sa clarificam cateva lucruri:
- se fac doua continuari la "Matrix", NU pt. ca a avut foarte mare succes prima parte (desi succesul/profitul a contat foarte mult - daca era ca "Johnny Mnemonic"? - alt film cu Keanu - sau ca "Speed 2"? - 1 alt sequel, slava Domnului ca a refuzat acelasi Keanu sa joace in aceasta continuare), ci pt. ca fratii Wachowski au gandit acest proiect, la care lucreaza din 1993 (!!!), ca pe o trilogie...;
- sa nu uitam ca prima parte a obtinut 4 premii "Oscar" din 4 nominalizari (succes 100%), desi la cateva categorii a concurat cu "Star Wars Episode 1: The Phantom Menace") si a lansat o moda pe care o regasim in mai toate filmele, reclamele si videoclipurile...;
Si eu sunt foarte curios daca cele doua continuari se vor ridica la nivelul calitativ al primei parti...insa trebuie sa privim optimist, deoarece avem cateva motive:
- in primul rand - cei doi fratiori din Chicago (ma refer la Wachowski, bineinteles) au cazut de acord cu producatorul Joel Silver sa amane data lansarii celor doua continuari; initial era vorba de 25 decembrie anul acesta pt. partea a doua; printre motivele invocate: foarte-foarte mult de lucru...si decat sa iasa ceva de mantuiala...bravo lor(!);
- distributia principala a ramas neschimbata...la fel ca si oamenii din punctele-cheie...ba mai mult au fost atrasi cativa tipi foarte buni in anumite domenii asupra carora am sa revin intr-o alta interventie...
- Andy si Larry (apropo, au fost si scenaristi la "Assassins" - cu Banderas si Stallone) au fost la inceput maguliti cand au vazut ca sunt copiati (celebrul slowmo/bullet time etc. etc.) dupa care au devenit chiar stresati cand au vazut ca aceasta imitare a luat amploare...asa ca au decis ca ultimele 14 minute dim "Matrix Revolutions" sa contina niste secvente care, pt. a fi imitate/copiate/parodiate...sa dureze tot atat timp cat le-a luat si lor(aproximativ 2 ani) si sa-i coste la fel de mult...astept cu nerabdare...
Voi reveni cu alte amanunte si noutati in curand...
P.S.: ce parere aveti de teaser? pe mine m-a cam pus pe jar...
^Neo^ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2002, 12:01   #25
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
exact, s-a confirmat intr-o conf de presa ca a mai ramsa de turnat secventa de sfirsit (cea de 14min.); Keanu zicea:
"The story kind of goes outside of the Matrix and starts to concern itself with the machines in Zion...So it's almost [that] what he can do in the Matrix is not enough. And he's still on the path of discovery and choice. He's told by the Oracle that...he has some choices that he'll have to make that will affect the survival of the human race. And there are some hardships. And all of us are trying to save the world. And the development between Neo and Trinity [Carrie-Anne Moss] is explored, and with Morpheus [Laurence Fishburne] and [Agent] Smith [Hugo Weaving]. And so I think that's just about it. It's the development of the hero journey for my character, which is new challenges and choices. And it's not so much about being born. He wanted to find out where he was. Now he knows. Or he thinks he knows".
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2002, 00:10   #26
^Neo^
Junior
 
^Neo^
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 27
Send a message via Yahoo to ^Neo^
Salut, ugly...se pare ca urmam cam aceleasi surse in legatura cu continuarile la "Matrix"...Imi pare bine ca exista fani destul de devotati si de curiosi in legatura cu aceasta trilogie...si ma bucur ca http://www.cinemagia.ro ne prezinta cateva imagini din "Matrix Reloaded" (desi le-am vazut de ceva vreme pe alte site-uri de specialitate)...denota ca nu au ramas insensibili la interesul fanilor din Romania...
In momentul asta ma macina cateva lucruri pe care vreau sa vi le impartasesc:
- sunt curios...chiar nimeni nu s-a gandit sa aduca in Romania "Kung Pow: Enter the fist" (o parodie a filmelor cu arte martiale) sau "Shaolin Soccer"? (o comedie destul de s.f.-ista ce are in centru o echipa de fobal formata din calugari shaolini; un film care a spart box-office-ul din Hong Kong intrecand "Titanic"-ul)...doua filme destul de potrivite pt. sezonul estival (tinand cont ca elevii sunt in vacanta)...probabil ca a existat ideea insa s-a ajuns la concluzia ca in Romania nu ar avea succes/profit...nu ar fi rentabile...cine stie?!?
- sunt nedumerit ca nu se stie data lansarii lui "Matrix Reloaded" in Romania...spre deosebire de "Terminator 3", "Hulk" sau "Ingerii lui Charlie"...pt. cine inca NU STIE, in S.U.A. "Matrix Reloaded" va fi lansat pe 16 (nu pe 23 cum era prevazut initial) mai 2003;
- in teaser, Neo se lupta cu un asiatic care seamana cu Jet Li (ce a refuzat oferta jucand in "The One" pt. mai multi bani, fireste...)...AICN il crediteaza pe un anumit Collin Chou (AKA Ngai Sing)...stie cineva ceva?...
Deocamdata cam atat...
P.S.: Ce legatura au "Kung Pow: Enter the fist" si "Shaolin Soccer" cu "Matrix"???... Ambele il parodiaza cu cateva scene...In plus, Jeff Lew, realizatorul scenei de animatie si, implicit, a coregrafiei "luptei" dintre personajul principal si O VACA, a devenit "lead animator" pt. "Matrix Reloaded"...

_________________
Neo...is the ONE

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: ^Neo^ pe 2002-06-24 01:13 ]</font>

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: ^Neo^ pe 2002-06-24 01:14 ]</font>
^Neo^ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2002, 01:22   #27
^Neo^
Junior
 
^Neo^
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 27
Send a message via Yahoo to ^Neo^
Revin cu cateva link-uri deosebite:
- http://download.divx.com/showcase/kb2.divx
...daca vreti sa vedeti "Killer Bean 2" (#1 in "Top Ten Webfilms of 2000"), o super-realizare a lui Jeff Lew (lead animator -www.jefflew.com - pt. "The Matrix Reloaded")...gasiti si cateva aluzii la "The Matrix"...motiv pt. care a fost cooptat in echipa ce va realiza sequel-urile lui "Matrix";
- http://awesomehouse.com/matrix/parallels.html
Neo vazut ca un Messia...;
- http://www.pocketmovies.net/detail_97.html
"Matrix...farts"
Enjoy...
Astept sa-mi spuneti daca v-au placut...
__________________
Neo...is the ONE
^Neo^ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2002, 14:04   #28
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
In primul rand: The Matrix Reloaded va avea premiera romaneasca pe 23 mai 2003. Acum am aflat si noi, inca nu era sigur, de aceea nu am trecut o data precisa.
Aparitia imaginilor pe Cinemagia a fost posibila cu ajutorul distribuitorului InterComFilm Romania care ni le-a pus la dispozitie si caruia ii multumim. Au aparut cu o oarecare intarziere fata de alte site-uri straine pentru ca noi publicam imagini luate doar de la distribuitorii romani ai filmelor, si astfel dureaza ceva timp pana cand CD-urile sunt trimise in toate tarile in care va aparea filmul. Oricum suntem singurii care au publicat in Romania aceste poze, d.p.d.v. legal.

In ceea ce priveste filmul "Kung Pow: Enter The Fist" iti vand un pont: el ar fi trebuit sa apara pe ecranele noastre, dar a avut incasari foarte slabe in SUA si astfel a fost refuzat de catre distribuitorul roman. O informatie cunoscuta de putini este titlul lui. Ar fi trebuit sa se cheme "Dau cu pumnul!". Amuzant, nu? Eu trebuie sa recunosc ca am vazut filmul si m-a amuzat extrem de mult dar asta mai mult pentru ca parodiaza filmele cu arte martiale, pe care sincer nu prea le suport...
Dar principalul motiv pentru care filmul nu a ajuns in Romania este ca incasarile lui nu s-ar fi ridicat la inaltimea asteptarilor... si distribuitorul ar fi iesit in pierdere. Se mai intampla... mai ales la noi! (Din pacate...)
Sa auzim de bine!

>

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: emanuel pe 2002-06-25 15:06 ]</font>
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jun 2002, 05:36   #29
^Neo^
Junior
 
^Neo^
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 27
Send a message via Yahoo to ^Neo^
Emanuel, merci foarte mult pt. raspunsurile tale...Ma bucur nespus ca "The Matrix Reloaded" va fi la doar o saptamana (de premiera din State) prezent si pe ecranele noastre...
Si daca tot iti plac parodiile la filmele cu arte martiale, iti recomand "Shaolin Soccer"...o comedie (cu accente de s.f. pe alocuri) despre o echipa de fobal formata din calugari shaolini; poate reusesti sa-l vizionezi...merita!...un film care a "scufundat" "Titanic"-ul in Hong Kong si a castigat o sumedenie de premii...are si cateva accente de "Matrix"...:smile
A propos de filme care ar merita sa le vedem si in Romania...ce se aude de "Memento" (care are un super scenariu)? Stie cineva ceva?...joaca si Carrie-Anne (Trinity) Moss in el...
Inca nu am primit "replici" a propos de link-urile pe care vi le-am oferit...
Astept cu nerabdare...


_________________
Neo...is the ONE

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: ^Neo^ pe 2002-06-27 06:39 ]</font>
^Neo^ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2002, 15:10   #30
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Multumesc mult pentru recomandari.
"Memento" nu are deocamdata un distribuitor la noi in tara. Fiind un film independent, are slabe sperante sa apara pe ecrane. Am intrebat distribuitorii romani, dar nici unul nu il are pe lista cu filmele propuse pentru distributie.
Dar nu se stie, poate intr-un viitor... cine stie ce se poate intampla.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2002, 10:40   #31
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Scuze pentru lunga mea absenta, datorata in exclusivitate sesiunii... but i'm back :smile:
Si deja am marcat in calendar data de 23 mai, si am inceput numaratoarea inversa... mai sint 324 de zile :smile:
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2002, 19:05   #32
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
1. We are NOT using bullet time anymore..too many lame ass directors stole it for their own movies

2. We have a similar effect..but forget about simple rotation of camera...it now goes ANYWHERE at any SPEED. It is like bulletime on acid...the demo reel I saw was amazing. And trust me..no-one can steel this ..its un-copyable

3. Agents are not the enemy you seek. However it is established they can take over any object in the matrix..not just other humans.

4. The lady in red may not be back..but look for the waterfall ..hows that for cryptic.
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2002, 23:05   #33
Amyd
Guru
 
Amyd
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 429
And trust me..no-one can steel this ..its un-copyable

B.u.l.l.s.h.i.t.

Salutari,
Andrei
Amyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2002, 19:10   #34
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...Dupa o lunga vacanta am revenit.Scuze pentru absenta.Se pare ca am pierdut cam mult de prin acest forum.Sper ca totul e okey cu voi!Keep the Matrix pride alive!!! :smile:
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2002, 18:34   #35
ugly
Junior
 
ugly
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 48
poate n-ati citit asta:
http://www.reevesdrive.com/new/scifi0902.htm
si ce ziceti de parerea ca Matricksu(si eventual urmarile) sufera de 'bad casting' ?
io zic ca nu parea ai cum sa faci un rol nemaipomenit intr-un asemenea gen de filme.
__________________
Cind esti singur, esti singur.
ugly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2002, 19:36   #36
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
*** Demona wants to kill Patrick Lee ***
Lamerzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!Cui ii pasa de ei!
In fond noi fanii suntem importanti.Se pare ca n-a auzit cine erape cale sa joace in Matrix inainte de Reeves si Moss.Tineti-va bine copii:
Pamela Anderson alias Trinity si Leonardo DiCaprio alias Neo....AIA DA DISTRIBUTIE PROASTA!!!Si nu glumesc...Cei doi trebuiau sa joace rolurile,dar au refuzat!Sincer nu stiu nici ce a fost in capul regizorilor cand s-au gandit ca Anderson o sa se joace de-a caprioara de pe bloc pe bloc.Dar sa recunoastemutea sa joace rolul "Alesului" linistita.Cu "vesta antiglont" ce o are implantata...agentii o omorau mai greu!!!See ya all and take care!!!
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2002, 22:36   #37
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Quote:
On 2002-09-19 20:36, Demona wrote:
*** Demona wants to kill Patrick Lee ***
Lamerzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!Cui ii pasa de ei!
In fond noi fanii suntem importanti.Se pare ca n-a auzit cine erape cale sa joace in Matrix inainte de Reeves si Moss.Tineti-va bine copii:
Pamela Anderson alias Trinity si Leonardo DiCaprio alias Neo....AIA DA DISTRIBUTIE PROASTA!!!Si nu glumesc...Cei doi trebuiau sa joace rolurile,dar au refuzat!Sincer nu stiu nici ce a fost in capul regizorilor cand s-au gandit ca Anderson o sa se joace de-a caprioara de pe bloc pe bloc.Dar sa recunoastemutea sa joace rolul "Alesului" linistita.Cu "vesta antiglont" ce o are implantata...agentii o omorau mai greu!!!See ya all and take care!!!



Ce imagini de cosmar !!!! Brrrr....
Insa ma intreb de ce s-a blocat subiectul ? Oare nu mai e nimic nou ? Va intreb pe voi, greii de prin zona. Sau ar fi bine sa ma apuc si eu sa caut ?
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2002, 13:04   #38
dorindark
Novice
 
dorindark
 
Join Date: Oct 2002
Location: Pe ici pe colo... depinde de anotimp...
Posts: 8
Send a message via MSN to dorindark Send a message via Yahoo to dorindark
Pamela Anderson ca Trinity, cool. Oricum nu e prea mare lucru de capul actualei Trinity :smile:... Chiar, e suedeza? (Pamela Anderson)
dorindark is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2002, 13:34   #39
dorindark
Novice
 
dorindark
 
Join Date: Oct 2002
Location: Pe ici pe colo... depinde de anotimp...
Posts: 8
Send a message via MSN to dorindark Send a message via Yahoo to dorindark
Glumeam, e canadiana...
Si ce aveti cu ea, o fi proasta, dar are cele mai cunoscute curbe de pe pamant :smile:...
__________________
Dorin
dorindark is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2002, 21:19   #40
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Pamela Anderson proasta? este mult prea putin spus! tu ai vazut vreun film de-al ei?eu da...si n-am sa mai fac greseala asta niciodata!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells