Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Dec 2009, 02:51   #161
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Mi-e dor ingrozitor de ea..............................
http://www.youtube.com/watch?v=uuFU1dojwFU
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2009, 03:07   #162
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
And again:
http://www.youtube.com/watch?v=aChUw...eature=related
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2009, 04:14   #163
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by halebardul:
Originally Posted by hellsteed:
citisem undeva ca Gorzo folosea pseudonimul de Pauline Kael sau.. probabil ma insel si era doar un admirator al ei.. dar totusi sa fi fost posibil ?

gorzo era admiratorul acestei Pauline Kael http://en.wikipedia.org/wiki/Pauline_Kael
fara nicio legatura cu pauline kael forumista, care si-a luat acest nick tot dupa ea, dar din alte motive - in niciun caz admiratie.

Parca Pauline (forum) isi luase acest nickname datorita faptului ca desi adevarata Pauline Kael a fost respectata printre critici, a avut si cele mai controversate review-uri. Si Pauline (forum) chiar nu a dus lipsa de asa ceva. Pe mine adevarata Kael m-a pierdut definitiv datorita lipsei de iubire pt Kubrick,considerand Spartacus cel mai bun film al sau . Pauline (forum) merita credit pentru topicurile interesante pe care le-a deschis,dar lipsa ei de consecventa in atitudine si exprimari a facut ca intr-un final sa fie un mai mare rau decat bine pt forum. De fapt daca stau sa gandesc, in ultimele ei saptamani pe Cinemagia, userii aproape ca nu s-au "clintit" de la Cafenea. In plus,nevoia ei disperata de a se agata mereu de review-uri ale lui ALS care erau pe felie cu ea si in contradictoriu cu ale lui Pitbull mi s-a parut chiar enervanta (vezi One Flew Over the Cuckoo's Nest). Overall, ar fi o fata faina daca nu ar cadea atat de des si de spontan in extreme. De regula imi place imprevizibilul - da' COME ON!!!

In fine, case closed. A fost, a plecat.
Mie mi-e cam dor de toata lumea (Corinka,Chambord,Cinemania,Pit etc etc etc), de abia am mai avut timp sa dau p-aci, nici la filme nu m-am prea uitat.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2009, 09:29   #164
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

Originally Posted by buticut:
ar fi o fata faina daca nu ar cadea atat de des si de spontan in extreme. De regula imi place imprevizibilul - da' COME ON!!!

In fine, case closed. A fost, a plecat.

@buticut - scuză-mi sinceritatea şi faptul că intervin, dar habar n-ai despre ce vorbeşti, şi acum mă refer la Pauline Kael de pe CineMagia. oricum, e de apreciat trendul, cel pe care cineva are constant gijă să-l alimenteze, cel în care şi tu te înscrii, evident mă refer la trendul oficial.

când nu înţelegi un om, eşti incapabil să-l accepţi şi apreciezi aşa cum este, vina e numai a ta. eu cred că voi greşiţi major atunci când respingeţi pe cineva care nu se înscrie tiparelor voastre (PERSONALE), tipare comportamentale, intelectuale, etc.

problema nu e la ea, ci la voi. oamenii inteligenţi şi bine-intenţionaţi întotdeauna reuşesc să înţeleagă, accepte şi să încerce să schimbe (în bine) mediul în care trăiesc.

Pauline Kael - cea pe care nu am plăcut-o pentru că nu a vrut să mă asculte propunându-şi să trăiască pe propria-i pielicică "admiraţia" Pitbulliană - este, şi după cum merg lucrurile aci - va continua să rămână cel mai IN user CineMagia. păcat că numai eu văd asta.

ea nu a plecat de bună voie, tot la fel cum nici eu şi atâţia alţii abuziv banaţi nu-a plecat.

când interesele personale ale moderatorilor sunt puse ÎNTOTDEAUNA înaintea intereselor CineMagia nu mai e nimic de spus sau de făcut. mă rog, mai poţi scrie şi rescrie, prin alte părţi - ca mine - în speranţa că se va trezi cineva, acolo sus.

mi-e dor de ALS. sper să-i fie bine acolo unde e, şi mai sper să nu fi contribuit şi eu cu ceva la acest dor de ducă.

PS: în ultima vreme simt tot mai acut că eu sunt printre singurii care iubesc cu adevărat CineMagia, pentru că în ciuda abuzurilor constante la care care sunt supusă de 2 ani, încă sunt aici. dacă eu aş fi fost moderator, sau angajat CineMagia () n-aş fi lăsat pe nimeni să plece, aş fi făcut tot posibilul să-mi sporesc "familia", asta şi pentru că într-o lume normală şi morală pasiunile ne aduc împreună, nu ne dezbină, şi nimic nu e mai plăcut decât viaţa în diversitate, mă rog, asta când ştii şi mai ales VREI să vezi binele, frumosul, unicul din fiecare.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2009, 15:45   #165
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by buticut:
Mie mi-e cam dor de toata lumea (Corinka,Chambord,Cinemania,Pit etc etc etc), de abia am mai avut timp sa dau p-aci, nici la filme nu m-am prea uitat.

u'r a cutie and we miss u too
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2010, 09:39   #166
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pe unde-o mai fi devil_doll...?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 15:35   #167
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Mai, dar unde e Deleted?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 15:52   #168
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Sau Im.Kino
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2010, 18:14   #169
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
si mie mi-e dor de ea
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2010, 18:36   #170
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Ti-a cazut cu tronc vreun Luceafar ?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2010, 12:28   #171
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by illotempore2002:
Mai, dar unde e Deleted?
Nu cred cä o vom mai vedea vreodatä printre noi. Mai mult nu pot spune, deocamdatä. Discretia.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2010, 13:15   #172
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Care l`ati suparat pe Windom de nu mai intra pe forum?
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2010, 13:26   #173
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Aia de i-au dat interdictie...
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2010, 19:39   #174
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Daca din cauza mea s-a retras si Windom, chiar nu mai inteleg lumea asta. Stiu ca specimene suportabile ca Chamb, vave cu v mic si gasca pe care si-a facut-o etc etc etc au impresia ca dand cu tifla unui forum se simt mai importanti si mai priceputi intr-ale cinematografiei, dar Windom chiar cunoaste muzica (cel putin) si mi-e dor de el sincer.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2010, 13:18   #175
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
azi mi-am adus aminte de illo (ca tot a creat threadul asta), parca mi-ar fi placut sa mai shada p-aci
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2010, 13:23   #176
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Cinemania.................nu l-am vazut de mult pe forum, unde-i?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2010, 01:49   #177
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by copila_satanista:
azi mi-am adus aminte de illo (ca tot a creat threadul asta), parca mi-ar fi placut sa mai shada p-aci

Chiar asa ... careva sa o anunte pe illo sa mai treaca si pe la noi.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2010, 14:00   #178
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
illo
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2010, 11:21   #179
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Pe unde este vave ??
Stiu ca era mare fana a formulei 1.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2010, 18:08   #180
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Unde-i tovarsu' IPU ??
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:45.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells