Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Jul 2018, 14:50   #3541
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Asta inseamna ca am avut dreptate? 8-| Ce "surpriza" Faina poza cu W(oland). Gata.
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2018, 15:06   #3542
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
P.S. Putea sa bage si Maniheism acolo si eram complet satisfacut 8-| Gata.
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2018, 04:32   #3543
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
https://www.cinemagia.ro/filme/the-i...-guest-625893/ -In primul rand titlul original este Contratiempo si nu The Invisible Guest. In al doilea rand, desi s-au facut "observatii" cine este regizorul filmului, totul a ramas ca mai 'nainte.
A se vedea paginile urmatorilor: Oriol Paulo, Daniel Sánchez Arévalo, Paolo Genovese.
Delasarea administratorilor site-ului,in a corecta erorile si a publica materialele trimise, este aproape egala cu cea de la vecinii de la Cinemarx, site de cultura cinematografica, sucombat de prea multa atentie din partea administratorilor.
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2018, 08:06   #3544
cavallioty
Novice
 
cavallioty
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Thumbs down Bataie de joc

ati putea sa nu o mai lasati pe Cristina sa publice articole legate de BoxOffice? isi bate joc,lucreaza pentru un site de filme si habar nu are si nici un minim research nu face,ofera informatii eronate,mi se pare o bataie de joc atat din partea ei,i se atrage atentia de catre utilizatori si nu face nimic, cat si din partea cinemagia care permite publicarea lor
cavallioty is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2018, 14:44   #3545
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Zău, sunteți un site românesc, vorbiți și de filme românești, DAR, nu aveți o bază de date ca lumea făcută cu filmele românești! Mă doare capul de cât am căutat după filmele românești. Dacă nu era wikipedia, nu știu ce m-aș fi făcut! Pretty please, băgați toate filmele românești la tagul cu țara "România"...
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2018, 10:23   #3546
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
mai trece cineva pe aici?

Vreau sa caut un film facut de René Clair, dar calculatorul meu nu are é: accentul ascuţit (l’accent aigu), asa ca scriu Rene Clair, rezultatul cautarii, nimic. Credeam ca ideea este sa-i ajutati pe cei care cauta ceva, sa le oferiti voi variante, eu stiu...rene scris cu toate trei tipurile de accent. De asemeni caut un film, nu mai stiu exact cum se numea, stiu doar doua cuvinte din titlu : Ghost si west, rezultat 0. cu toate ca exista un film, al mai sus-numitului regizor care se numeste :The Ghost Goes West .
Sa inteleg ca va doare-n basca daca cei care cauta gasesc sau nu?
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2018, 13:34   #3547
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Pe cinemagia se caută doar cu alfabetul latin, plus literele specifice limbii românești, adică ă â î ș ț Ă Â Î Ș Ț.
În cazul tău, aveai de căutat "Ren Clair". Când nu găsești titlul unui film,du-te pe IMDb să iei numele regizorului, al unui actor sau alte elemente ce te-ar putea ajuta să dai de film. E o metodă pe ocolite, dar te ajută când calea directă nu merge.

https://www.cinemagia.ro/actori/rene-clair-2874/
https://www.cinemagia.ro/filme/the-g...s-west-559411/
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2019, 22:40   #3548
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
Bobita, despre ce vorbim? Tocmai am spus ca am scris Rene Clair si ca rezultatul a fost
ZERO BARAT.
Cinemagia are pretentia sa scrii numele cu accent, daca scrii Rene Clair, zice ca nu-l cunoaste pe individ.
A mai trecut ceva timp si totul este la fel.
Adica ne doare-n paispe. Caut un Film, Vivir es fácil con los ojos cerrados. Scriu primele 3 cuvinte.Nu stie
https://www.cinemagia.ro/cauta/?q=vi...cerrados&new=1
Rezultatele cautarii dupa "vivir es facil con los ojos cerrados"
Cautarea Cinemagia a întors 0 rezultate. Caut titlul filmului pe Google, mi-l da oricum as scrie.Pe Cinemagia daca pun accentul pe a, hopa :
https://www.cinemagia.ro/filme/vivir...rrados-590492/
domnilor administratori, daca mai treceti pe aici , puneti o vorba buna sa recunoasca titlurile si fara accente ascutite sau grave, caci laptopul meu nu are accentele alea. Si sa stau, sa ma duc pe Google, sa -mi gaseasca titlul filmului si fara mofturile Cinemagiei, sa-i dau Copy si apoi Paste pe lupa voastra...Pierd prea mult timp.

Last edited by mihaelatb : 06 Apr 2019 at 22:43.
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Apr 2019, 11:57   #3549
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
A incercat sa suni la 112?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Apr 2019, 14:44   #3550
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
My bad! Am uitat să menționez că, atunci când e o sintaxă înregistrată, cum e cazul tău, "René Clair", nu este înregistrată și sintaxa "Rene Clair", pentru a fi recunoscută la întoarcere ca fiind echivalentul primei sintaxe. De aceea ți-am recomandat să cauți fără e-ul cu pricina.

Uite cum arată pe cinemagia:




și cum arată pe IMDb:

https://www.imdb.com/interfaces/

.

În concluzie, pentru a fi mai bine pentru noi, cei care căutăm, în spatele site-ului IMDB se află un limbaj foarte complex, foarte detaliat și foarte mare, complexitate pe care nu o posedă cinemagia.

P.S.:
Din foarte mari păcate, 112 NU înseamnă și urgențe informatice! Au și ei destule pe cap...
http://www.ziare.com/stiri/urgente/6...de-ori-1549338
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2019, 23:05   #3551
CEP
Novice
 
CEP
 
Join Date: May 2011
Posts: 6
Am intervenit o singura data cu comentariu pe acest site, desi sunt membru activ de multi ani. Am cerut frumos sa se realizeze o pagina pentru un anumit serial si nimic nu s-a intamplat dupa luni de la initierea cererii. Si sunt o sumedenie de alte filme/seriale care din pacate nu au pagina. Inteleg ca e foarte greu de tinut pasul cu tot ce apare nou, nu are nimeni pretentia sa apara instant pagini ale filmelor, insa macar in urma cererii sa se realizeze, chiar si dupa saptamani de la cerere... Sunt doar curios daca exista vreun moderator care citeste toate aceste mesaje... Si e ultimul mesaj pe care il mai postez, ma las pagubas, nu e problema. La urma urmei nu e o tragedie lipsa unor filme/seriale pe Cinemagia, Doar era si eu curios daca mai are cineva grija de siteul acesta, ca ar fi mare pacat sa nu se mai ocupe lumea de el, e un site extraordinar pentru iubitorii cinematografiei.
CEP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2019, 09:33   #3552
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
Cautare la noce 12, rezultat 0, cautare Google, rezultat La noche de 12 años.
Cautare pe Cinemagia La noche de 12 años.

Cautarea Cinemagia a întors 0 rezultate. Vezi mai jos rezultatele căutării Google.
Cautare dupa titlul in engleza- desi filmul este de limba spaniola- A Twelve-Year Night
Hop apare filmul , dar cu titlul in spaniola schimbat.
Intrebare: nu mai utilizati IMDb-ul?
Caci pe acest site scrie clar : A Twelve-Year Night (2018)
La noche de 12 años (original title)
https://www.imdb.com/title/tt6792282/

mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2019, 20:57   #3553
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
Intrebare: Si-a facut regizorul Vladimir Naumov operatie de schimbare de sex? Poza prezenta pe pagina lui si care chipurile, il prezinta, este al unei femei, frumoase, dar oare nu este prea batran pentru astfel de operatii?
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2020, 09:18   #3554
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
actorul Gary Cooper are 2 premii Oscar castigate, unul in 1942 pentru rolul lui Alvin C. York din filmul – Sergeant York
si al doilea in 1953 pentru rolul Will Kane din – High Noon
De ce i-ati furat un Oscar?
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2020, 16:08   #3555
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
De ce apar mereu multe pagini la același film? Sunteți doi oameni diferiți pe același post?
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jul 2020, 12:01   #3556
ovidiucraciun10
Novice
 
ovidiucraciun10
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 1
Probleme cu vizualizarea imaginilor pe site.

Salut, sunt prima data aici pe forum ...nu stiu sigur daca aici trebuia sa scriu asta dar sper sa fie ok.

Nu prea pricep de ce nu merge sa vizualizez imaginile de pe site la diverse filme.

Tot primesc eroarea: "Fatal error: Theme CSS could not load after 20 sec. Please download the latest theme at http://galleria.io/customer/."

Se poate rezolva?

Multumesc anticipat !
ovidiucraciun10 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2021, 12:27   #3557
thisisme9
Novice
 
thisisme9
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 24
Born a Champion

Filmul Born a Champion (2021), rog sa fie posibil sa fie votat si de asemenea sa fie marcat ca vazut.
thisisme9 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2021, 17:04   #3558
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
Din nou Oriol Paulo lipsa Durante la tormenta
https://www.imdb.com/title/tt6908274/
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2021, 17:01   #3559
mihaelatb
Senior
 
mihaelatb
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 88
Glenda Jackson

Treziti-va! Glenda Jackson a mai jucat si dupa 2016. In 2019 a jucat in filmul TV Elizabeth is Missing, filmul fiind notat pe IMDb cu 7,5.
mihaelatb is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2022, 09:58   #3560
andrei_oarga
Novice
 
andrei_oarga
 
Join Date: Feb 2018
Posts: 1
Am mai multe poze in așteptare la câteva filme si actori,oare vor fi aprobate sau nu in curând?
Filme: Doctor Strange In The Multiverse Of Madness
Actori: Anya Taylor-Joy,Thomasin McKenzie,Bill Heck,Michael Ajao,Synnove Karlssen
andrei_oarga is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells