Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > TIFF

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Aug 2007, 14:43   #1
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Incearca sa te citim prin alte parti.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2007, 20:36   #2
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
A, bun atunci.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2007, 21:47   #3
florryinn
Guru
 
florryinn
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 312
Zis iz strange! Brrrrr
florryinn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2007, 21:54   #4
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
E-te, na.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2007, 19:38   #5
Prospero
Junior
 
Prospero
 
Join Date: Jul 2007
Location: Cluj
Posts: 47
Doresc sa imi explice doamna Tamarainsa - ori altcineva care poate face acest lucru - de ce am primit acest mesaj privat:

Mie mi-e frica pe forumul acesta. Face si voodoo? :shock:
Prospero is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2007, 20:13   #6
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
Originally Posted by Prospero:
Doresc sa imi explice doamna Tamarainsa - ori altcineva care poate face acest lucru - de ce am primit acest mesaj privat:

Mie mi-e frica pe forumul acesta. Face si voodoo? :shock:

prospero tocmai a dat in vileag un mesaj PRIVAT care, in lipsa acordului expeditorului, reprezinta o incalcare a regulamentului pe cace se fondeaza insasi temelia de baza a acestui forum!
cer banarea imediata!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2007, 20:23   #7
Prospero
Junior
 
Prospero
 
Join Date: Jul 2007
Location: Cluj
Posts: 47
Originally Posted by Supastar:
Originally Posted by Prospero:
Doresc sa imi explice doamna Tamarainsa - ori altcineva care poate face acest lucru - de ce am primit acest mesaj privat:

Mie mi-e frica pe forumul acesta. Face si voodoo? :shock:

prospero tocmai a dat in vileag un mesaj PRIVAT care, in lipsa acordului expeditorului, reprezinta o incalcare a regulamentului pe cace se fondeaza insasi temelia de baza a acestui forum!
cer banarea imediata!
Nu sunt sigur ca am inteles ce-ai vrut sa spui. Sunt foarte intrigat de acest mesaj privat (cititi-l, pentru D-zeu! :shock: ) si mi-a fost teama sa raspund expeditorului. Sunt superstitios din fire. As vrea o clarificare. Din moment ce doamna Tamarainsa are un numar considerabil de mesaje, tind sa cred ca nu este un spamer/troll etc. .
Prospero is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2007, 21:02   #8
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
E imposibil sä se ia o decizie cu privire la acest caz, färä a se cunoaste toate datele - scop în care sunt necesare cheile de decriptare a mesajului.
Incä nu stiu cu prea mare precizie unde se gäsesc aceste chei, asa cä propun sä tinem seama de urmätorii factori:

- Aparent trimis de TAMARAINSA lui Prospero, mesajul este de fapt o verigä dintr-un lant comunicational mult mai lung.
- O altä verigä a acestui lant este telefonul dat de Laura Dern în decorul "Rabbits" din "Inland Empire".
- S-ar putea ca aceastä informatie sä vä fie de mare folos.
- Sau, poate cä nu.
- De o importantä crucialä este raportul ierarhic dintre aceste trei elemente ale juxtapozitiunii: 1) Mesajul TAMARAINSEI (sau al TAMAREIINSA?) cätre Prospero; 2) Telefonul Laurei Dern cätre Iepuri; 3) Telefonul TAMAREIINSA (sau al TAMARAINSEI?) at lui David Lynch, la Tunis, prin intermediul Ronei Hartner.
- La fel de posibil e ca aceleiasi relatii de subordonare sä i se atribuie o importantä semilunarä.
- Care dintre urmätoarele trei ipoteze e explicatia atribuirii TAMARAINSEI (eventual, TAMAREIINSA) a autoratului asupra falsului jurnal al Ronei Hartner despre imaginara ei relatie cu Emil Constantinescu?
a) A plätit-o Vadim
b) N-a plätit-o Vadim
c) Durata de revolutie a Cometei Halley.

Decizia rezultantä nu poate fi decât una dintre urmätoarele:

- Banarea lui Prospero, dar nu imediatä (ci programatä cu admirabilä precizie pentru data de 2 ianuarie, 2083).
- Solicitarea unei hotärâri judecätoresti prin care lui Vadim sä i se interzicä sä poarte sacouri deschise la culoare în momentele când Cometa Halley se aflä la afeliu.
- Trimiterea unei scrisori cälduroase Laurei Dern, prin care va fi întrebatä cum o mai duce cu sänätatea, si când a vorbit ultima oarä cu Bruce Dern.
- Traducerea în arameicä a romanului "Pâlnia si Stamate", de Urmuz.
- Numirea TAMAREIINSA (echivalentä cu a TAMARAINSEI) ca moderatoare a sectiunii "Filme neeuclidiene", care se va crea anume în acest scop.
- Obligativitatea tuturor userilor CineMagia de a se culca în fiecare searä/noapte cel târziu la orele 01:00 a.m. (cu exceptia lui Freackboy, a lui Io si a lui Farabeuf).
- Acceptarea licentei gramaticale "a lui TAMARAINSA" pentru a transa nodul gordian al dilemei dintre posibilele forme corecte ale genitivului si dativului acestui nume.

Proceed.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2007, 22:23   #9
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Supastar:
Originally Posted by Prospero:
Doresc sa imi explice doamna Tamarainsa - ori altcineva care poate face acest lucru - de ce am primit acest mesaj privat:

Mie mi-e frica pe forumul acesta. Face si voodoo? :shock:

prospero tocmai a dat in vileag un mesaj PRIVAT care, in lipsa acordului expeditorului, reprezinta o incalcare a regulamentului pe cace se fondeaza insasi temelia de baza a acestui forum!
cer banarea imediata!
Exact , regulamentul spune clar ca postarea mesajelor private este interzisa pe forum. Era o vreme cand chestia asta se respecta cu strictete. Si nu e vorba doar de copy si paste, ci si de divulgarea partiala a continutului unui mesaj privat.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2007, 19:40   #10
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Inchideti topicul asta, e o mizerie, n-are nici o legatura cu TIFF, wtf
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Feb 2008, 17:23   #11
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
mda
(n-aveam d fapt nimic d spus, da nu-mi convenea sa deskid forumu si sa vad nume-le lui carmine galante postat k un fel d 'last call' :lol: _
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Feb 2008, 18:38   #12
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Alex Leo Serban:
mda
(n-aveam d fapt nimic d spus, da nu-mi convenea sa deskid forumu si sa vad nume-le lui carmine galante postat k un fel d 'last call' :lol: _
Ok, te acopar eu! :hmm: Fugi si fa-ti datoria! 8)
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Feb 2008, 21:49   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Si cu teoria mea cum rämâne?
Originally Posted by Pitbull:
E imposibil sä se ia o decizie cu privire la acest caz, färä a se cunoaste toate datele - scop în care sunt necesare cheile de decriptare a mesajului.
Incä nu stiu cu prea mare precizie unde se gäsesc aceste chei, asa cä propun sä tinem seama de urmätorii factori:

- Aparent trimis de TAMARAINSA lui Prospero, mesajul este de fapt o verigä dintr-un lant comunicational mult mai lung.
- O altä verigä a acestui lant este telefonul dat de Laura Dern în decorul "Rabbits" din "Inland Empire".
- S-ar putea ca aceastä informatie sä vä fie de mare folos.
- Sau, poate cä nu.
- De o importantä crucialä este raportul ierarhic dintre aceste trei elemente ale juxtapozitiunii: 1) Mesajul TAMARAINSEI (sau al TAMAREIINSA?) cätre Prospero; 2) Telefonul Laurei Dern cätre Iepuri; 3) Telefonul TAMAREIINSA (sau al TAMARAINSEI?) at lui David Lynch, la Tunis, prin intermediul Ronei Hartner.
- La fel de posibil e ca aceleiasi relatii de subordonare sä i se atribuie o importantä semilunarä.
- Care dintre urmätoarele trei ipoteze e explicatia atribuirii TAMARAINSEI (eventual, TAMAREIINSA) a autoratului asupra falsului jurnal al Ronei Hartner despre imaginara ei relatie cu Emil Constantinescu?
a) A plätit-o Vadim
b) N-a plätit-o Vadim
c) Durata de revolutie a Cometei Halley.

Decizia rezultantä nu poate fi decât una dintre urmätoarele:

- Banarea lui Prospero, dar nu imediatä (ci programatä cu admirabilä precizie pentru data de 2 ianuarie, 2083).
- Solicitarea unei hotärâri judecätoresti prin care lui Vadim sä i se interzicä sä poarte sacouri deschise la culoare în momentele când Cometa Halley se aflä la afeliu.
- Trimiterea unei scrisori cälduroase Laurei Dern, prin care va fi întrebatä cum o mai duce cu sänätatea, si când a vorbit ultima oarä cu Bruce Dern.
- Traducerea în arameicä a romanului "Pâlnia si Stamate", de Urmuz.
- Numirea TAMAREIINSA (echivalentä cu a TAMARAINSEI) ca moderatoare a sectiunii "Filme neeuclidiene", care se va crea anume în acest scop.
- Obligativitatea tuturor userilor CineMagia de a se culca în fiecare searä/noapte cel târziu la orele 01:00 a.m. (cu exceptia lui Freackboy, a lui Io si a lui Farabeuf).
- Acceptarea licentei gramaticale "a lui TAMARAINSA" pentru a transa nodul gordian al dilemei dintre posibilele forme corecte ale genitivului si dativului acestui nume.

Proceed.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2008, 13:54   #14
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
V-a innebunit pe toti caldura.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells