Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Jul 2011, 19:56   #1
inception_II
Novice
 
inception_II
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 16
Un film de mult uitat!

Acum multi ani am vazut un film pe protv, cred ca sunt pe putin 8 ani. Filmul era horror si avea ca subiect niste tineri care mergeu cu avionul, avionul se prabuseste si o parte din ei mor(nu mai stiu cati supravetuiesc). Dupa aceea, moartea ii urmareste pe supravietuitori peste tot unde se duc, de exemplu unu moare calcat de autobuz, altul i-se prabuseste un panou in cap, unuia nu stiu ce ii sare de la tren, sau de pe sine si ii reteaza capul (parca). Stiti cumva cum se numste acest film? Multumesc,
inception_II is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 21:34   #2
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Final Destination, dar data viitoare, daca mai vrei sa pui vreo intrebare de genul asta, alege topicul Vreau sa stiu.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 12:27   #3
inception_II
Novice
 
inception_II
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 16
Originally Posted by FreakDoll:
Final Destination, dar data viitoare, daca mai vrei sa pui vreo intrebare de genul asta, alege topicul Vreau sa stiu.
Multumesc, pe viitor daca o sa fie nevoie am sa aplic cea ce mi-ati adus la cunostinta.
inception_II is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Aug 2011, 17:51   #4
alina_violeta
Novice
 
alina_violeta
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 2
nu stiu titlul

buna. caut si eu de ceva vreme un film "romance and mistery" ce l-am vazut pe la inceputul anilor 90 pe un program romanesc. eram mica, si abia am priceput cateva idei. si tare as vrea sa il vad acum, sa pricep si eu ce s-a intamplat acolo.am ramas cu impresia ca titlul era ceva in genul "perle roz". abia im aduc aminte cateva secvente. poate ma puteti ajuta. cautand ceva, o tanara trebuie sa calatoreasca. (imi amintesc o secventa pe o barca de plimbat turisti). pe drum are multe accidente din care o salveaza un necunoscut, ce apare si dispare fara ca ea sa apuce sa-l vada. individul lasa intotdeauna niste bilute langa fata (presupusele perle...). la sfarsit tipa cade din barca, si e dusa de rau la o cascada. bineinteles necunoscutul o salveaza dupa ce cade... si ea se trezeste dupa un timp intr-o "cabana" tip corturile de pe plajele de lux (sau ceva voal), intr-o zona paradisiaca, pe un varf de deal. si bineinteles tipul prin preajma. si in sfarsit se cunosc. ca sa nu mai mentionez ca tipul era traznet... multumesc anticipat...
alina_violeta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 10:24   #5
elena_33
Novice
 
elena_33
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 19
Originally Posted by inception_II:
Acum multi ani am vazut un film pe protv, cred ca sunt pe putin 8 ani. Filmul era horror si avea ca subiect niste tineri care mergeu cu avionul, avionul se prabuseste si o parte din ei mor(nu mai stiu cati supravetuiesc). Dupa aceea, moartea ii urmareste pe supravietuitori peste tot unde se duc, de exemplu unu moare calcat de autobuz, altul i-se prabuseste un panou in cap, unuia nu stiu ce ii sare de la tren, sau de pe sine si ii reteaza capul (parca). Stiti cumva cum se numste acest film? Multumesc,
]
cred ca filmul e ...Destinatie finala ...nu mai stiu sigur
elena_33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2011, 13:01   #6
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Doamne Sfinte!!! N-am vazut asa ceva in viata mea!! Tu chiar nu observi ca s-a raspuns deja la intrebarea lui?? Ori nu stiti sa cititi, ori nu vedeti decat ce vreti sau ce va convine, ori simtiti nevoia sa aberati fara nici un rost.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 10:27   #7
elena_33
Novice
 
elena_33
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 19
Originally Posted by FreakDoll:
Doamne Sfinte!!! N-am vazut asa ceva in viata mea!! Tu chiar nu observi ca s-a raspuns deja la intrebarea lui?? Ori nu stiti sa cititi, ori nu vedeti decat ce vreti sau ce va convine, ori simtiti nevoia sa aberati fara nici un rost.

Iti dai seama ce am facut????? e foarte grav nu??? ) poate sunt noua si n-am vazut ca s-a raspuns, care e problema ? Cred ca iti place sa te iei de oameni asa aiurea din orice. Mai bine m-ai ajuta sa gasesc filmul care il caut decat sa iti irosesti nervii degeaba pe nimicuri.
elena_33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 11:49   #8
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by FreakDoll:
Doamne Sfinte!!! N-am vazut asa ceva in viata mea!! Tu chiar nu observi ca s-a raspuns deja la intrebarea lui?? Ori nu stiti sa cititi, ori nu vedeti decat ce vreti sau ce va convine, ori simtiti nevoia sa aberati fara nici un rost.
Nu te supara dar nu trebuia sa sari asa la elena_33 mai ales cand vezi ca e incepatoare aici.Toata lumea mai poate gresii la inceput.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 12:07   #9
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by Cristina_:
Toata lumea mai poate gresii la inceput.

http://dexonline.ro/definitie/gre%C8%99i

A se da click pe butonul conjugări!
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 12:49   #10
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Daca citesti intrebarea omului, vezi si raspunsul care-i chiar sub aceasta. Orb e acela care nu vrea sa vada.

@klaudya_e
Ahahahaha!!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 13:44   #11
elena_33
Novice
 
elena_33
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 19
Originally Posted by FreakDoll:
Daca citesti intrebarea omului, vezi si raspunsul care-i chiar sub aceasta. Orb e acela care nu vrea sa vada.

@klaudya_e
Ahahahaha!!


Ai o problema...daca o ti asa la nesfarsit cu subiectul asta.....se pare ca te macina ceva. In fine credeam ca aici se ajuta oamenii intre ei nu se cearta dar na..fiecare cu "pasarelele " lui. Poate totusi ma ajuti cu filmul
O zi buna
elena_33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 14:03   #12
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Eu? Nu e normal sa am si eu o replica?? Dooh, logica asta. Poate. Ma mai gandesc. Dar e posibil.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 14:08   #13
elena_33
Novice
 
elena_33
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 19
Originally Posted by FreakDoll:
Eu? Nu e normal sa am si eu o replica?? Dooh, logica asta. Poate. Ma mai gandesc. Dar e posibil.

Ok...merci anticipat
elena_33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 14:10   #14
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Cu placere! Deja am inceput sa fac investigatii ca sa vezi ca nu sunt rea. Te anunt daca aflu.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 14:14   #15
elena_33
Novice
 
elena_33
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 19
Originally Posted by FreakDoll:
Cu placere! Deja am inceput sa fac investigatii ca sa vezi ca nu sunt rea. Te anunt daca aflu.

Nici nu am zis ca esti rea . Sti cum e vorba ai: "Cainele care latra nu musca"
Astept
elena_33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 16:50   #16
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by FreakDoll:
Cu placere! Deja am inceput sa fac investigatii ca sa vezi ca nu sunt rea. Te anunt daca aflu.
doll, trebuie un poll undeva sa vedem daca esti rea sau nu
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 18:03   #17
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Eu zic ca-i buna
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 22:04   #18
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Sunt rea, da' buna. Si gata! Ajunge! N-as vrea sa ma emotionez in public
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2011, 07:28   #19
elena_33
Novice
 
elena_33
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 19
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by FreakDoll:
Cu placere! Deja am inceput sa fac investigatii ca sa vezi ca nu sunt rea. Te anunt daca aflu.
doll, trebuie un poll undeva sa vedem daca esti rea sau nu

Nu emotionati fata ca nu mai gaseaste numele filmului pe care il caut
elena_33 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2011, 10:34   #20
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
nu o emotionam nu o emotionam..... o lasam sa caute, dar ma jur ca daca iti raspunde, si e corect, am sa vin si eu cu acelasi raspuns, evident copiat de la doll, ca sa o sacai...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells