Go Back   Cinemagia Forum > S.F.ilm: dincolo de realitate

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Apr 2010, 12:14   #21
Ilila
Tinkerbell
 
Ilila
 
Join Date: Dec 2003
Location: Iasi
Posts: 1,120
Send a message via Yahoo to Ilila
Originally Posted by bogdan0125:
Originally Posted by Federico:
Daca mai e loc de un post la fel de inofensiv ca precedentele doua (si pentru ca oricum n-am de gand sa-l vad) , "designul" dragonului mi se pare de o lipsa acuta de imaginatie.

asa mi se pare si mie. Nu ca nu mi-ar placea sau ca arata nasol etc. dar arata aproape la fel ca dragonii din desenele animate la care ma uitam cand eram mic.

dragonul Tuffles (?) aduce cu Stitch din Lilo & Stitch (2002)
Ilila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2010, 19:35   #22
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Numele dragonului e Toothless. Dragut si tare simpatic. Dar se pare ca povestea din film nu e ca cea din carti.
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2010, 08:22   #23
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Unul dintre cele mai bune filme de animatie ai ultimilor ani. Nu cred ca este necesara o comparatie cu Pixar insa mi-a placut mai mult decat UP(per total). Totusi filmul nu e in aceasi liga cu Wall-E sau cu scena de la inceput din UP dar este un stil diferit care este binevenit. Mi-a placut.

Pe lista urmeaza Legend of the Guardians pentru ca Toy Story 3 nu cred ca va fi foarte interesant.
__________________
Cook Pass Babtridge
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2010, 00:00   #24
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Fain, fain, de acord cu toata lumea. Nu stiu daca in aceeasi liga cu Up sau Wall-e, dar pe-aproape. Are si emotie, are si actiune, si animatia e de calitatea. Dar.. si e un mare dar aici... e extrem de naiv.
Targetul acestui film de animatie sunt in primul rand copiii. Problema mea e in usurinta cu care erau dresate aceste bestii extrem de puternice, si cu potential amenintator. Copilul vede cum Hiccup intinde mana, si animalul se face gelatina. Si apoi ce face? La zoo intinde mana in cusca leului. Din punctul asta de vedere mi se pare iresponsabil. Cand e vorba de filme sau carti pentru copii, nu cred ca poti fi atat de libertin in ceea ce spui, ce arati, ca astia micii sunt ca maimuta. Fac tot ce vad.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Apr 2010, 15:13   #25
Avalhon
Veteran
 
Avalhon
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 225
Nu prea stiu ce sa zic despre filmele de animatie ca fiind pentru copii. Poate unele, dar majoritatea tintesc mai mult pe cei mari. Si zic asta pentru ca ma indoiesc ca un tanc pricepe vreo iota din umorul respectiv sau din actiune in general. Au mai fost unele asa mai puerile, dar in genere adultii isi rup gatul dupa ele. Eu fiind unul.
La faza cu mana intinsa, corect. Tocmai ce a fost un caz. Stii vorba "Monkeys see, monkeys do."
Avalhon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2010, 18:39   #26
diana7
Novice
 
diana7
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 11
How to Train Your Dragon

nu l-am vazut dar abia astept sa-l vad
diana7 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2010, 14:03   #27
NicoB
Novice
 
NicoB
 
Join Date: May 2010
Posts: 4
Mie mi-a placut foarte mult. Am fost cu fetita mea la cinema sa il vedem. Are efecte, suspans, o poveste frumoasa si plina de povete. Nota 10 de la noi!
NicoB is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2018, 10:27   #28
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Multe sicane vad, dar sper sa nu fie rautacioase ci, din contra, pline de intelegere si progres...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells