Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 May 2010, 08:54   #41
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by Chambord:
Acum toate hat-trickurile povestii par niste derive aleatoare ale unor scenaristi ne-focusati al caror unic scop era sa traga cat mai mult de timp.
Ai crezut, macar pentru o secunda, altceva? Bine ca am renuntat dupa primul sezon.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 08:55   #42
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by StefanDo:
ce ti-a placut, copilo, jocul de-a aprinde/stinge lumina?

aa... am ras copios la faza cu scosul si bagatul dopului . vroiam sa spun ca avand in vedere ca ma asteptam deja ca finalul sa fie tare varza si un mare fass care sa ma lase total in pom a fost totusi bine. nu spun ca nu contest lipsa de logica presarata pe parcursul serialului, dar am de gand sa il vad peste ceva vreme si pt a doua oara.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 09:15   #43
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Windom:

Ai crezut, macar pentru o secunda, altceva? Bine ca am renuntat dupa primul sezon.

Well, I did hope !
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 10:52   #44
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Jimmy Kimmel / LOST alternate ending
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:00   #45
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Serialul Lost este simptomatic pentru o generatie (tinara ) nescolita si lipsita de minine cunostinte culturale.Pentru acesti oameni ,amestecul asta post modern kitchos pare sa functioneze de minune.Bagi de toate :decoruri exotice ,disparitii ,o spoiala filozofica jenanta ,incalcarea celor mai elementare reguli ale fizicii ( inerenta jonglare cu :timpul ,fizica cuantica ,teoriile lui Einstein ,etc.) ,conspiratii si gargara pseudometafizica .In primul sezon recunosc ca m-a prins si pe mine dar apoi pelteaua a devenit evidenta.Unii sustin ca si dragostea tine doar 3 ani .Cum a reusit serialul asta sa tina 6 sezoane tine de domeniul miraculosului.Singurul miracol din Lost .
Lost a devenit un ''Asteptindu-l pe Godot '' in varianta Tv in care finalul nu avea cum sa arate nimic .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:11   #46
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by bremen1980:
Serialul Lost este simptomatic pentru o generatie (tinara ) nescolita si lipsita de minine cunostinte culturale.

Bremen, nu poti fi totusi putin mai subtil cu noi ? I mean, i know we're plain silly and all but you could make it sound softer, dammit Chiar trebuia sa ne injuri pe fatza ?

@the fans: letz rokk on dudes !
http://www.youtube.com/watch?v=7b9A4ukseZ8

@the haters: stop being so serious, being always serious is the main cause of WAR ! ... There I've said it
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:16   #47
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
S-a gatat Lost, ati ramas cu un imens gol, vedeti numa' sa nu-l umpleti cu Fringe (tot de la JJ citire). Bagati si voi un The Wire or somethin' more rational for christ sake.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:20   #48
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
http://www.youtube.com/watch?v=K8cGh...ext=1&index=15

si restul episoadelor
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:27   #49
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Chambord am dat peste o coincidenta care mi-a placut .Saptamina trecuta Don Draper scotea pe gura urmatoarele cuvinte :''I hate to break it to you, but there is no big lie, there is no system, the universe is indifferent ''.Ieri citeam ceva despre existentialism si am dat peste aceeasi chestie :suntem singuri aici si nimanui nu-i pasa de noi.Era generatia postbelica :Sartre ,Camus ( si mitul lui Sifilis ) ,Beckett ,Ionesco.
Asta ar fi trebuit sa stie si cei care asteptau minunea explicativa din Lost

Aseara in Mad Men Don Draper isi amintea de decesul unei rude la care el a fost ''purtatorul cosciugului' :Aveam 15 ani si ei au decis sa nu-mi ascunda nimic ''
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:37   #50
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Dude, you're takin Don Draper waaay to seriously ! And I told ya this means fucking war maaaan. Listen to the Island man, the Island don't lie ! She just bullshittin us a lil'. That's all.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2010, 11:46   #51
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Don Draper este fratele mai mare pe care nu l-am avut . .
Dr.House ar avea rolul unchiului.

Lasind gluma la o parte ma uit la Mad Men doar atunci cind am timp.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2010, 11:43   #52
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
http://www.youtube.com/watch?v=-HWECQa23Cs&feature=fvhr

Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2010, 16:07   #53
Rapture
Guru
 
Rapture
 
Join Date: Jun 2009
Location: Bacau
Posts: 973
Send a message via Yahoo to Rapture
De pe la începutul sezonului 3 am început să mă uit la Lost numai pentru dânsul .
Rapture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 15:53   #54
kanibalo
Junior
 
kanibalo
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 45
ultimele doua sezoane au fost varza,trebuiau sa-l termine de mult iar finalul a fost rasuflat si exagerat.
kanibalo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2010, 11:29   #55
RyDeRz
Novice
 
RyDeRz
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 6
am terminat lost acum ... 1 luna cred este foarte frumos
RyDeRz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2010, 20:40   #56
dikaion
Novice
 
dikaion
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 2
Originally Posted by bremen1980:
Serialul Lost este simptomatic pentru o generatie (tinara ) nescolita si lipsita de minine cunostinte culturale.

Vad ca cei mai in masura sa comenteze despre Lost sunt cei care au renuntat dupa sezonul 1 ( e clar ca daca nu v-a placut dupa un sezon nu o sa va placa niciodata). Dar ei sunt niste bagatori de seama. Ceea ce e simptomatic pentru niste intelectuali ratati. Daca ati fi vazut serialul cu atentie ati fi remarcat ca filozofia, fizica, mitologia etc au fost inca de la inceput in background si netratate cu seriozitate. Iar finalul normal ca nu arata nimic pentru ca nu asta era scopul. Iti trebuie mai mult decat inteligenta sa te prinzi de asta.


Originally Posted by Windom:
S-a gatat Lost, ati ramas cu un imens gol, vedeti numa' sa nu-l umpleti cu Fringe (tot de la JJ citire). Bagati si voi un The Wire or somethin' more rational for christ sake.

Nu o sa intelegi niciodata Eraserhead .
dikaion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2010, 07:07   #57
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Ce sa inteleg, filozofia, fizica si mitologia plictisului?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2010, 17:04   #58
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
How LOST should have ended.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2010, 09:56   #59
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
tare
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2010, 14:03   #60
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
Ce mistere nu au fost elucidate ? Nu de alta , dar sunt si eu curios ! Va dati cu parerea de-ampulea, ati vazut alt serial cred. S-a incheiat cum nu se putea mai bine , au scos maximul din ce s-a vrut !
Si ce plm vorbiti aiurea despre filosofie? Serialul in sine s-a vrut a fi psihologic , etaland toate schimbarile ce tin de fiecare persoana .
Va dati mari cunoscatori ... nu v-a placut si incepeti sa faceti tam-tam aiurea! Oricum filosofia este un rahat istoric ... toti la un moment dat ne gandim la anumite chestii pe care le descoperim in "marile" scrieri ale "istoricilor intelepti" cum ar fi : Sartre , Descartes , Socrate si etc .
Aia au fost niste idioti , care nu aveau treaba p-acasa , stateau toata ziua cu pla-n sus si meditau mai ceva decat budhistii, iar voua genul asta de oameni vi se par "atragatori" ! Pfff , pentru numele lui Dumnezeu , nu mai aruncati vorbele-n vant !
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells