Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Jan 2005, 21:03   #41
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
bellhop nu stiu ce te agiti asha.si mie mi-a placut dintre toate aviator cel mai mult si pe el l-am sustinut aseara si merg cu el si la oscare.insa daca afirmi ca million dollar baby e de televiziune, mai bine du-te si uitate vreo 2-3 zile pe hallmark si dupa aia mai vorbim.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2005, 00:29   #42
morrigan_
Novice
 
morrigan_
 
Join Date: Jun 2004
Location: 375th street Y
Posts: 5
mai, stie careva daca o sa fie date pe TVR1? anul trecut le-au dat in intregime, la cateva zile dupa aia. ar fi bine, ca nu stiam ca sunt pe pro7 si am pierdut... ;'
__________________
i don't think it's very intelligent to keep an electrical gadget on the edge of the baththub.
morrigan_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2005, 15:16   #43
black_snow
Novice
 
black_snow
 
Join Date: Jan 2005
Location: constanta
Posts: 5
Send a message via Yahoo to black_snow
globurile de aur 2005

salutare! fratilor nu inteleg cu naiba si-au ales astia nominalizatii la globurile de aur...nu ma asteptam ca aviatorul sa fie nominalizat ca cel mai bun film si sa ia si premiul.Sincer nu am avut ocazia sa il vad dar tinand cond la cate aparitii de succes sa spunem au fost in 2004totusi.... :huh: slabutz sa speram ca va fi altfel la oscar 2005
__________________
gst
black_snow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2005, 15:42   #44
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
nu black snow.nu cred ca faceau bine daca nominalizau spiderman 2 sau blade 3.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2005, 21:55   #45
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
deci, scorsese se vede (din nou) in postura in care filmul ia premiu, iar el - nu. iarasi pizmasii membrii ai juriului au degustat supa, fara complimente pentru sef...

sper sa nu ramana a cincea roata la carunta SI la oscaruri, ca ar durea prea tare. academia ii datoreaza un premiu de multa, multa vreme. pe cand 'necrutatorul' eastwood este doar umbra destul de palida a acestui extraordinar cineast...
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2005, 22:23   #46
West
Senior
 
West
 
Join Date: Jun 2004
Location: IASI
Posts: 136
Send a message via Yahoo to West
Sambata, 22 Ianuarie, ora 13.00, PRO TV - Decernarea Globurilor de Aur 2005 (reluare).
__________________
"Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true..."
West is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2005, 10:30   #47
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
thanx ! si chiar o sa fiu acasa, deci o sa pot s-o vad.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 09:59   #48
morrigan_
Novice
 
morrigan_
 
Join Date: Jun 2004
Location: 375th street Y
Posts: 5
mersi west! mi-ai salvat viata! :)

in program nu scrie... e "bucataria lui radu. " :sick:

re: scorsese... nu e rau, da' sincer, mult prea pretentios dupa parerea mea. cand face un film nu face un film ca tot omu', ci practic "implora" sa i se dea premii.

ma rog, parea mea... n-aruncati cu rosii putrezite, ca' n-are rost. :)
__________________
i don't think it's very intelligent to keep an electrical gadget on the edge of the baththub.
morrigan_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 10:34   #49
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by West:
Best Television Series - Musical or Comedy:

"Desperate Housewives".


yey! mishtocutz serialul desi e un fel de Melrose Place cu Twin Peaks si cu alte chestii. Initial, Sheryl Lee trebuia sa joace rolul moartei ar fi fost al doilea rol prin absenta al ei
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 21:30   #50
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Natalie Portman a castigat. That's all that matters :happy: May she win many more.

Sunt dezamagit ca n-a fost nimic pt. Garden State... Dar macar a fost pt. Natalie :happy:
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2005, 07:51   #52
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
le stiu.nu trece zi fara sa consult imdb-ul care e un super site.dar sectiunile lor cu poze sunt destul de nesatisfacatoare.prea multe clickuri.pozele sunt micutze etc.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2005, 14:51   #53
black_snow
Novice
 
black_snow
 
Join Date: Jan 2005
Location: constanta
Posts: 5
Send a message via Yahoo to black_snow
globurile de aur

longshot salut! cand am amintit ulterior ca aviatorul nu trebuia sa fie propus pentru castigare e din faptul ca filme mai bune sunt nu spiderman 2 sau blade 3 ci un the forgotten sau un the village sau collateral deci sunt exeple de filme mai bune sau mindhunters cel din aprilie sunt realizari cinematografice care sunt si au fost apreciate in momentul lansarii lor.Oricum astept sa vad in curand aviatorul ca trebuie sa fie ceva de capul lui..aa uitasem de alexander un film in ciuda incasarilor fiind mai bun in comparatie cu troy....wb
__________________
gst
black_snow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2005, 15:10   #54
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
village???forgotten??? haide frate.mai incearca.
e drept ca gusturile nu se discuta dar totusi.village a fost o gluma proasta facuta saracilor oameni care au platit biletul in speranta ca o sa vada ceva terifiant, si cu mult suspans si l-au vazut pe joaquin phoenix parasind filmul prin minutul 40 si o intriga penibila cu o chestie in final ce s-a vrut a fi soc.
daca vrei sa vorbim de filme care nu au fost recunoscute la globuri prea mult, vorbim de mala education, de diarios de motocicleta, de garden state si de maretul dogville.dar nu de the village.
cat despre collateral parerile sunt impartite 50-50 din ce-am vazut la oameni.unii il considera un super thriller altii un exercitiu inutil in genre (ca si subsemnatul)
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2005, 20:09   #55
black_snow
Novice
 
black_snow
 
Join Date: Jan 2005
Location: constanta
Posts: 5
Send a message via Yahoo to black_snow
globurile de aur

longshot..eu de ce am redeschis acest subiect....pentru ca inaintea vizionarii filmelor,am urmarit cat si descrierea facuta de criticii proprii ai studiourilor de filmare dupa cum stii ca le este prezentata chiar pe site de exemplu celor de la buena vista in fine asta putin conteaza ca e pura reclama care si-o fac,dar cat pe rubrica divertisment de pe cnn unde am observat cu stupoare cum Roger Davidson cat si altii isi prezentau concluziile de vizionarea a lor...descriandu-le in sens bun chiar acesta spunand ca the forgotten va fi nominalizat la oscar de asta ziceam,nu ca iubesc filmul the village
__________________
gst
black_snow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2005, 20:17   #56
black_snow
Novice
 
black_snow
 
Join Date: Jan 2005
Location: constanta
Posts: 5
Send a message via Yahoo to black_snow
globurile de aur

astept sa iti vad parearea dar ceva obiectiv......si tinand cont ca ma informez despre aparitiile cinematografice ceva mai mult si avand un habar ceva ceva nu poti spune ca m-ai si gasit un nepotrivit in gen.Sa lasam asta la o parte si spune-mi de ray ce parere ai si aprpo daca ai vizionat aviatorul sa imi spui ce parere ai ca inca nu am avut ocazia.
__________________
gst
black_snow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2005, 21:29   #57
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
nu cred ca am inteles 100% din ce ai zis mai sus dat. unei punctuatii dezordonate ca sa nu zic inexistente dar incerc sa raspund.
1 la mana, e my bad daca am catalogat gresit implicarea ta in cazul the village si restul.nu contest ca unii critici ar fi putut face asemenea afirmatii oricat de inepte ar fi ele
2 la mana.am incercat sa nu vad filmele care apar la noi in cinemauri in curand (prin februarie : closer, ray, sideways) ci doar pe cele care nu prea au sanse sa vina pana la oscaruri, cu cateva exceptii (mar adentro desi il am, love song for bobby long, being julia, vera drake).si desi aviator s-ar incadra in prima categorie (desi la rubrica in curand de pe site-ul asta e destul de vaga data de lansare) totusi nu am rezistat tentatiei sa-l vad.
acuma ce as putea sa zic.evident ca voi fi subiectiv si toate cele, dar mie mi-a placut the aviator cel mai mult dintre toate si il consider cel mai bun film dintre cele care au aparut anul trecut si pe care le-am vazut, beneficiind de un dicaprio in zi de gratie.asa ca am fost mai mult decat multumit de globurile de aur castigate.
acuma, daca bardem e mai bun sau vera drake si mar adentro sunt mai bune,(fiind europene nu ma indoiesc ca au valoare artistica mai mare) inca nu pot sa ma pronunt.vedem...
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2005, 10:36   #58
West
Senior
 
West
 
Join Date: Jun 2004
Location: IASI
Posts: 136
Send a message via Yahoo to West
Sambata (seara asta), 22 Ianuarie, ora 0.00, PRO TV - Decernarea Globurilor de Aur 2005 (reluare).

Prin programe scrie ca ramane si reluarea de la ora 13.00, ramane de vazut. La ora 0.00 e sigur, am vazut promo.
__________________
"Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true..."
West is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2005, 12:07   #59
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
f**** m*** in c** sa le f** de aurolaci.mi-am facut tot programu de invatat azi pentru sesiune in functie de globurile de la ora 13 acolo.si ce e la protv? un serial inept cu niste tipe prin alte timpuri cu machiaj si push up bra-uri de zici ca sunt pe catwalk.<sir lung de injuraturi>la 0 dracu mai sta.maine dim am ex.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 18:28   #60
Tyybi1
Senior
 
Tyybi1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 105
2013
Tyybi1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells