Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Apr 2010, 20:11   #1
defav
Junior
 
defav
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 28
Vraciul

Ce parere aveti de Vraciul , difuzat de 1 aprilie pe National TV? Se stie ca National scoate filme de la naftalina , spre deliciul multor telespectatori, personal cred ca nu e un film rau . Dar nici prea grozav, ca poti sa ignori faptul ca s-ar putea "indrepta" doua picioare de om cu dalta si ciocanul, dindu-i sarmanului ca anestezic o gura de tarie ? ; si singele taica , si singele ?! Nu perfuzie , nu nimic, asta arta medicala, nu? La vremea lui se stie ca a facut furori ,si mie mi-au dat lacrimile ca un prost.
Ca in basme.
__________________
Viata e cea mai raspindita boala , transmisa pe cale sexuala
defav is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Apr 2010, 01:20   #2
BigOvi
Fat Guru
 
BigOvi
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,488
În primul rând m-am bucurat să revăd acest film! Cred că este un film foarte bun, operațiile realizate în el nu sunt chiar de domeniul fantasticului! Ținând cont că încă din preistorie se efectuau trepanații (operații pe creier) ,ori cât de ne real ar părea, ceea ce a făcut vraciul în film pare floare la ureche pentru un chirurg în ziua de azi! Cât despre îndreptatul picioarelor cu o daltă și ciocan să vezi de ce erau în stare chirurgii romani (complicate operații estetice și chiar schimbare de sex, dacă dăm crezare documentarelor de pe Discovery)!!!
Asa că nu cred că filmul e un basm, poate puțină ficțiune dar în rest cred că poate fi realizabil..Ori cum de la mine are nota zece și cred ca poate ori când să concureze cu filmele de la Holywood (ălea în care sângele curge în valuri fără ca pacientul să moară) !
BigOvi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2018, 10:14   #3
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Nu stiu nimic despre el, dar cu siguranta il v-oi urmari.
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells