Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Feb 2013, 16:09   #301
Blanka
Novice
 
Blanka
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 3
Originally Posted by iulian.dronca:
Eu am prins 19 predictii din 24.
A prins cineva mai mult?

eu am 22/24
Blanka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2013, 21:42   #302
mattila
Novice
 
mattila
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
unde ai greșit Blanka?
eu am nimerit corect 20 de categorii.
mattila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2013, 22:08   #303
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by mattila:
unde ai greșit Blanka?

Scenografie si scenariu adaptat
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2013, 20:18   #304
xDeiu
Novice
 
xDeiu
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 2
Eu am 20/24. Sper sa iau ceva
xDeiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2013, 15:44   #305
SERGIULICA2005
Novice
 
SERGIULICA2005
 
Join Date: May 2012
Posts: 3
Lista Castigatorilor

Buna ziua ! Cand apare lista castigatorilor la concursul de predictii ?
SERGIULICA2005 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2013, 17:46   #306
balthazar
Novice
 
balthazar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 2
Bai oameni buni,eu am ghicit 18/24.Sper sa iau ceva.Stie cineva cand se afiseaza lista?
balthazar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2013, 23:21   #307
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Slabe sanse sa castigati daca aveti sub 20. Daca nu ma insel, o persoana a nimerit 22, 3 au nimerit 21 si mai multi au avut 20 corecte.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2013, 13:21   #308
cllaus
Novice
 
cllaus
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2
Buna ziua!
Ma scuzati, a aparut undeva lista castigatorilor?
cllaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2013, 19:09   #309
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Conform regulametului, a fost afișată până ieri.

Pe de altă parte nu scrie nicăieri în regulament că lista va fi afișată public. Așa că dacă nu găsești lista poți să presupui că ai câștigat și poți să trimiți mail cu datele ca în regulament. Mare lucru n-ai de pierdut dacă ai câștigat primești premiul, dacă nu măcar ești sigur de o treabă.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2013, 20:41   #310
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by sergiuseling:
Conform regulametului, a fost afișată până ieri.

Pe de altă parte nu scrie nicăieri în regulament că lista va fi afișată public. Așa că dacă nu găsești lista poți să presupui că ai câștigat și poți să trimiți mail cu datele ca în regulament. Mare lucru n-ai de pierdut dacă ai câștigat primești premiul, dacă nu măcar ești sigur de o treabă.

Sunt mai multi useri la egalitate de puncte decat premii oferite, asa ca presupun ca se va face o extragere la sorti. In plus, trebuie verificate si IP-urile inainte.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2013, 09:19   #311
sabriinutzaa
Novice
 
sabriinutzaa
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 4
Corect ar fi sa se acorde in functie de cine a raspuns mai repede la cei care au acelasi punctaj
sabriinutzaa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2013, 12:59   #312
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
trebuiau sa se afiseze rezultatele pana acuma ....Devine
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2013, 15:02   #313
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Castigatorii Concursului De Predictii Oscar 2013

Pa-paaaam! Pam -paam!
Dupa numaratori si verificari, plus trageri la sorti (acolo unde a existat paritate intre concurenti), plus numararea in favoarea participantilor a categoriei "montaj de sunet", daca participantii au pus unul din cele doua filme castigatoare - adica Skyfall si Zero Dark Thirty, va aducem la cunostinta ca anul acesta clasamentul la Concursul de Predictii Oscar este urmatorul:


LOCUL 1: Blanka 22/24. Felicitari! E o adevarata performanta. Premiul: DVD Razbunatorii, Inception, Umbre intunecate, Culoarea sentimentelor, Artistul. Carti: Firma, de Josh Grisham, Gladiatorul, de Simon Scarrow

blue_lion121, dyenootza17 si cllaus – au iesit la egalitate, cu 21/24 puncte; felicitari, si voi ati reusit sa va apropiati extrem de mult de rezultatul din noaptea Oscarurilor! Regulamentul prevede, insa, tragerea la sorti in caz de paritate; asadar, prin tragere la sorti s-a ajuns la urmatorul rezultat:

LOCUL 2: dyenootza17 – 21/24. Premiu: DVD Razbunatorii, Inception, Umbre intunecate, Culoarea sentimentelor. Carti: Firma, de Josh Grisham, Gladiatorul, de Simon Scarrow.
LOCUL 3: blue_lion121 – 21/24. Premiu: DVD Razbunatorii, Umbre intunecate, Culoarea sentimentelor. Carti: Firma, de Josh Grisham, Gladiatorul, de Simon Scarrow.
LOCUL 4: cllaus – 21/24. Premiu: DVD Inception, Vacanta dupa gratii. Carti: Noua si scurta viata a lui Bree, o poveste din Eclipsa, Stephenie Meyer, Roverandom, de J.R.R. Tolkien.

Exista 17 participanti care au reusit sa adune 20/24 puncte. Bravo lor. Un rezultat foarte bun! Cei 17 au luptat, insa, pentru doua premii, conform regulamentului si numarului de premii puse la
concurs anul acesta. In urma tragerii la sorti, din cei 17 participanti cu punctaj egal, au fost extrasi doi. Astfel:

LOCUL 5: cureupaul – 20/24. Premiu: Inception, Vacanta dupa gratii, Carti: Noua si scurta viata a lui Bree, o poveste din Eclipsa, Stephenie Meyer, Roverandom, de J.R.R. Tolkien.
LOCUL 6: Fourleaf22 - 20/24. Premiu: carti Fiicele reginei fecioare, de Jeane Westin si Noua si scurta viata a lui Bree, o poveste din Eclipsa, de Stephenie Meyer.


Felcitari inca o data. E o performanta pentru toti pe care noi nu indraznim sa ne gandim ca am fi putut-o egala! Asteptam mailurile celor sase castigatori pe adresa de contact. Nu uitati sa expediati mailul de pe adresa cu care sunteti inscrisi in comunitatea cinemagia.ro, si sa precizati in titlul mailului: "Am castigat la concursul de predictii Oscar 2013". Notati userul cu care ati castigat si premiul castigat.

G.
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 04 Mar 2013 at 15:13.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2013, 18:00   #314
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
Felicitari castigatorilor !
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2013, 20:43   #315
rokocoko
Novice
 
rokocoko
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3
Originally Posted by Gloria:
... plus numararea in favoarea participantilor a categoriei "montaj de sunet", daca participantii au pus unul din cele doua filme castigatoare...
Cred ca e normalitatea, nu un favor.
rokocoko is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2013, 10:42   #316
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Cei de la casele de pariuri n-au fost de aceeași părere și mi-au dat doar jumătate din sumă.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2013, 16:03   #317
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Mda, regula Heat.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells