Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Aug 2003, 09:03   #41
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by NoOne:
Ma idoiesc draga Ricutza. *zambid trist* Nici n-ai idee ce in plus m-am simtzit in unele momente pe data de 16. De asta am ales sa cobor din autobuzul ce ducea la "Hanul lui Manuc".

Da, e drept ca cinemagicienii nu s-au grabit sa te bage in seama insa nici tie n-ar fi trebuit sa iti fie prea greu sa intinzi o mina, barbateste, si sa zici: "Buna, sint NoOne". Cinemagicienii ar fi zimbit politicosi si ti-ar fi strins mina. Asta e socializare, pur si simplu. Acuma nu te mai plinge pe forum.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 11:48   #42
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Adevarul este ca noi am tot vrut sa te intilnim insa nici in sala nu s-a facut o prezentare intre forumisti. Deh, nu s-a stabilit asta anterior meeting-ului. Multi nici nu au stiut ca vei fi prezent plus ca, ulterior, la Hanul lui Manuc s-a discutat foarte intens despre absenta ta.
Ambra spune bine ceea ce spune...de ce te-ai simtit in plus? Ce Dumnezeu, chiar ti s-a parut ca suntem niste exclusivisti? Nu vreau sa te agit aiurea acum, dar nici nu vreau sa traiesc cu ideea ca esti un complexat....sincer, nu te supara ca scriu asta, dar nu iti pot intelege atitudinea.....
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 19:21   #43
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Nu ma ashtept sa intzeleaga cineva ce s-a intaplat pentru simplul motiv ca nu am priceput EU...

Emanuel se invinovatzeshte shi nu are de ce. Cand nu o sa fiu contra timp ca acum poate voi reushi sa ma [va] fac sa intzeleg [intzelegetzi] ce s-a intamplat.

Pana atunci va rog acceptatzi scuzele mele.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 19:39   #44
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Nu e totul prea tirziu. Te mai poti intlini cu oameni de pe site.
Ambra Blu is offline   sendpm.gif
Old 18 Aug 2003, 23:06   #45
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mda...eu chiar vreau sa ne vedem...ai numarul meu, da-mi maine un telefon si vedem cum ne intalnim!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 19 Aug 2003, 08:31   #46
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Originally Posted by Hell_Girl:
Vai, de mine cat am plans la filmul asta. Mi-a marcat copilaria. Nu mai tineam minte ca e japonez, dar mi-a ramas bine intiparit in minte sfarshitul cu cainele asteptandu-si stapanul. Cred ca nici la Bambi nu am plans asa de mult. Cum de itzi mai aminteshti de el?
I don't know. Cred ca pe scoarta mea au ramas intiparite anumite sunete/imagini de care o sa imi aduc aminte pana dincolo de pensie. Mai adaug si sunetul navelor imperiale din Star Wars, muzica din Jurassic Park, imaginile din Lista lui Schindler. Si multe alte filme pe care le-am vazut doar o singura data.
snatchro is offline   sendpm.gif
Old 20 Aug 2003, 20:08   #47
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Spargand din nou discutzia infiripata pe-aici vreau sa inchei subiectul "Intalnirea cinemagia 3"

Nu mi-au placut niciodata petrecerile alea unde se aduna lumea [chit ca se cunoshtea] shi incerca sa se simta bine. Eu niciodata nu m-am simtzit bine acolo. Explicatzia? Sunt salbatic. :oops:

Pentru mine a fost "prima data" shi sa zicem ca am folosit o "extra-protectzie". A doua oara nu se va mai intampla.

Am incercat sa dau de tine Ricutza, da' nu am reushit in timp util shi am renuntzat - poate prea devreme.

Tzin sa inchei acest subiect [de scuze shi regrete] shi sa ma gandesc la next time. Em, accepta scuzele mele in mod public. Nu e nevoie sa-tzi faci sepukku din cauza lui NoOne. Din contra, eu itzi sugerez sa-l dai naibii :wink: shi sa te razbuni cuprima ocazie. Asha ca... sharpen your teeth, or sword and prepare for war. A war that will be fought with NoOne...
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 13:17   #48
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Aseara ash fi putut sa ma delectez pe ProTv cu "Batman shi Robin" da' am ashteptat cu infrigurare "Poltergeist"-ul de pe TCM. Cum a aparut cum am schimbat canalul. Sorry liliacule!

Da' imi veni o idee. Oare ce or fi mai ushor de digerat? Filmele sau desenele animate? Ma gandesc aici numai shi numai la filmele derivate din desene animate. O serie gen "Batman" sau "X-Men".

Sincer sa fiu actorii joaca de un milion de ori mai prost decat un personaj animat. Efectele speciale din filme nici nu se pot compara cu doua flash-uri shi o explozie desenata - cat despre alea din "Batman shi Robin"... :oops: nu degeaba am schimbat canalul.

Eu deocamdata am aruncat pilula. Pana se dizolva poate mai vine careva shi ma contrazice - daca nu vine cu atat mai bine, inseamna ca toata lumea e de acord cu mine shi poate mai dezvolt nitzel subiectul, poate nu - depinde de starea de spirit ce oi avea-o in acele momente.

P.S. Ploile de vara nu sunt chiar asha de rele pe cat ar putea crede lumea.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 13:25   #49
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Noroc ca n-am uitat... adica am uitat da' inca n-am plecat shi revin...

Daca shtie cineva a cui e povestioara aia cu puma sa-mi zica shi mie ca sa pot trece autorul undeva pe-acolo. Nu de alta da' nu mi-s Kipling... eu am alt stil la povestioare.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 13:51   #50
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by NoOne:
Quote:
P.S. Ploile de vara nu sunt chiar asha de rele pe cat ar putea crede lumea.

Tu pe ce lume traiesti?
marx is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 14:00   #51
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Iote dom'le o intrebare pertinenta. Aproape ca stau in cumpana gandindu-ma ce sa raspund.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 14:11   #52
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Daca gandesti stii ce trebuie sa raspunzi.
marx is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 14:56   #53
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:lol: Asta-i cu catch.

Pot sa mut mascota RoBingo in stanga? Nu de alta, da' vreau sa ma autoblochez la urmatoarea intrebare.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 15:02   #54
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
[quote="NoOne"]
Quote:
pot sa mut mascota RoBingo in stanga?


Nu stiu,intreba-ti eul posterior!Daca vrea sa-ti raspunda?!?
marx is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 15:17   #55
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Eu ziceam sa lasam discutziile astea intelectuale pe dupa bere iar acu sa discutam ceva, orice... numa sa nu zica lumea ca deschidem gura da' nu se-aude nimic.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 15:26   #56
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
[quote="NoOne"]
Quote:
numa sa nu zica lumea ca deschidem gura da' nu se-aude nimic.
Bine,atunci tzipa!!! Ma si intereseaza pe mine gura lumii!
marx is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 15:37   #57
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Ney, peste tot in Forum-ul asta se posteaza [cateodata] numa ca sa zica ca s-a postat ceva. Eu mi-am facut coltzihorul asta tocmai din aceasta cauza... sa am un locshor unde sa scriu ce-mi trece mie prin cap. Tot aici sunt binevenitzi oamenii care au ceva de zis.

Ce exemplu ash da eu daca ash posta 3 cuvinte fara sens? Aberatziile pot fi faine, daca sunt facute cu cap... shi daca nu depashesc nivelul de saturatzie.

N-ai nimic pe ordinea de zi? Nica nu te deranjeaza? Nica nu te bucura? Greu de crezut dom'le Marx.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Old 23 Aug 2003, 15:40   #58
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
[quote="NoOne"]
Quote:
Ce exemplu ash da eu daca ash posta 3 cuvinte fara sens?


Esti cam modest.Cred ca treci de 30.
marx is offline   sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 03:50   #59
Bagheera
Senior
 
Bagheera
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucuresti
Posts: 126
yam-yam, ce coltisor interesant! Noone , am cam tras cu urechea la ce se discuta pe la singura masa din cafenea. Sorry. Si eu mai plang pe ici pe colo, la cate un film, uneori si la Discovery, cand vad cum animalute sunt omorate de animaloaie, sau rad la altele asa cum, pot ramane complet rece. Nimic interesant, obisnuit, omenesc,si cam atat.
Si eu am plans la un film cu un catel, doar ca nu era japonez, filmul. Era un caine care-l urmarea, tot filmul, pe asasinul stapanului, iar in final , cand mai era putin si-i rupea beregata nemernicului, este impuscat cu sange rece. Nu-mi prea place tristetea ta. Exista tentatia sa cred ca vine din singuratate , a ta langa ceilalti. Pacatul tau, no ofense. Poate ca n-ar strica sa iei trenul pentru a te imprieteni cu un tip care nu-ti prea place,Tu.
S-ar putea sa faci mai mult de 9h, dar ce sursa de delicii apres...yam-yam.
Bagheera is offline   sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 18:44   #60
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Originally Posted by Bagheera:
Nu-mi prea place tristetea ta. Exista tentatia sa cred ca vine din singuratate , a ta langa ceilalti. Pacatul tau, no ofense. Poate ca n-ar strica sa iei trenul pentru a te imprieteni cu un tip care nu-ti prea place,Tu.
S-ar putea sa faci mai mult de 9h, dar ce sursa de delicii apres...yam-yam.

Multzam de gandurile tale. Azi aveam de gand sa zic ca nu mai trec nici pe-aici... dar m-ai facut sa ma razgandesc.

Cat despre tristetze, mie imi place. Ma defineshte bine de tot. E o stare placuta. Al naibii de placuta daca mi se permite. Zau asha... mi-ar lipsi tare de tot daca ash fi permanent fericit.

Cat despre trenul ala... nu shtiu in primul rand daca vreau sa-l iau. Vorba ceea: "e bine asha rau cum e".
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells