View Single Post
Old 26 Mar 2009, 14:39   #48
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by illotempore2002:
my God, chiar e adevarat, vbiti despre telenovele?
am intrat din intamplare sa vad ce se discuta pe topicul asta de Oldies Goldies (nu mi-a placut niciodata porcaria asta e epitet sau e rahat e oldies goldies) si cand colo dau de manele....pardon, telenovele....mai bine-mi urmam intuitia si nu intram

mult succes la disecat lacrimi din iubire

Don't judge a topic by one post. Cea de care am mentionat eu, Corazon Salvaje (1993), e un fel de Godfather al telenovelelor - pana la ea si dupa ea nu s-a facut nimic asemanator,desi s-a incercat din greu. O chimie extraordinara intre actori, decorurile si coloana sonora impecabile,replici scrise cu mare atentie si rostite convingator si intens. Povestea are un aer de Pride and Prejudice, in sensul ca dragostea apare acolo unde te asteptai mai putin,dar cam aici se opresc asemanarile. Are actiune,drama,violenta,momente amuzante pe alocuri si desigur...romance!! Insa meritul ei e ca e departe de a depasi limita dupa care ti-e sick de atata dulceata, ci dimpotriva,chiar ti-e foame de mai mult . Sigur,toate telenovelele devin in cele din urma previzibile,dar aceasta are destule rasturnari de situatie cat sa nu te plictisesti. Cele din ziua de astazi chiar imi provoaca repulsie..bleah bleah same shit over and over again,just with different characters. Au avut si telenovelele anii lor de glorie, inainte de intoxicarea cu fete mataite,gemeni despartiti la nastere, tineri revoltati care cred ca detin adevarul suprem sau barbati curvari.

Cum am mai spus,am renuntat de multi ani sa mai urmaresc vreuna cap-coada...oricum daca prinzi reclamele alea pe Acasa,e ca si cum le-ai viziona. De aceea nu vreau sa ma confundati cu un fan al telenovelelor,pentru ca sunt doar fanul ACESTEIA in mod special! Mi-au mai placut vreo 3-4,dar prima pozitie trebuie sa fie ocupata . There, I said it! Haha e destul de curajos sa te declari fanul unei telenovele pe Cinemagia...dar pana sa apuc sa urmaresc lumea filmelor indeaproape,am trecut si prin etapa asta. Ah fuck,I have a thing for pirates !



Schimband subiectul...anyone remember these guys?
http://www.youtube.com/watch?v=-8zT5T5_v2M
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif