Thread: Oscars 2013
View Single Post
Old 28 Feb 2012, 13:52   #8
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Whoaaa he's good. Chiar ieri m-am uitat la castigatori, sa vad ce au gresit.

Quote:
"There are a few reliable systems I use, one of which served my quite nicely this year. The reason I picked 'Hugo' for VFX when everyone else was on 'Apes,' was because every year except 1970, when a BP nominee is in this category, it wins. Sadly, the most obvious trend I ignored which was since 1998, at least one acting winner has gone to someone who played a real-life person. Meryl continued the trend.

Mda, asta era si rationamentul meu pt Hugo + faptul ca avea 11 nominalizari si sa ia 2-3 Oscaruri ar fi aratat aiurea, la cat de mult l-au iubit toti. Iar la Meryl au fost mai multi factori: overdue, Weinstein, real-life person, Meryl .


Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by Malombra:
eu am început deja previziunile pt oscars 2068.

This girl is waaaaaay ahead of us. I knew it from the first moment

@buti: The master n-are absolut nici o sansa la Best Pic. Adica o sa fie nominalizat dar atat. Eu as zice Lincoln.

Si in The Great Gatsby (one of my all time fav books) Nick Carraway e jucat de Tobey Maguire ?!?!?! fuck NOOOOOOOOOOOO N-are nici o treaba Maguire cu personajul ala.

Lincoln are un cast terrific, dar parca si-a cam iesit Spielberg din mana. In schimb cred ca sunt dornici sa-l premieze pe PTA, doar a fost unul dintre protagonistii celei mai interesante gale Oscar din ultimii ani (2008) si The Master are potential. Cred ca toata lumea se intreaba daca Nolan va fi in sfarsit nominalizat pt regie. Cat despre Tobey...intr-o vreme imi placea de el, don't know why, so don't ask , dar acum imi da impresia de pampalici...si mie mi se pare cam nepotrivit. Poate a primit rolul pt ca e prieten foarte bun cu Leo, care ar putea lua primul Oscar pt rolul villainului din Django. Eu deja stiu ce film o sa castige la Art Direction: Dark Shadows .

Cham, cat despre cel de pe Goldderby, mai stii, poate castigatorul de pe Cinemagia a facut 24/24 . Nu era atat de greu sa faci 22, dar m-am lasat dusa de preferintele personale fix la cele doua categorii unde tineam mortis sa ia Copacul si Maimutele. Mi-e ciuda ca am schimbat Hugo cu Maimutele in ultima clipa .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 28 Feb 2012 at 14:12.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif