View Single Post
Old 11 Mar 2007, 14:18   #37
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Alex Leo Serban:
pt herbert

motivul pt kre am plecat este k stefando a sters un topic in kre kemam la boicotul cinefan-ului, p motiv k acolo s aciuase nume; imediat c am plecat, pitbull a complotat cu nume, kre a revenit bine-mersi SI p ac forum!
ma rog, este probl celor d la cinemagia dk il accepta p nume sub noul nume (= carmine galante)
in c ma priveste, stiu un singur lucru: nicio masura administrativa nu ma poate multumi indeajuns, pt k ceea ce sper eu (d la viatza) este disparitia fizica a respectivului - or, in astfel d kestiuni, ma-ndoiesc k adm cinemagia ar putea face cva :lol:

pt herbert

sugerez citirea ac articol:

http://www.evz.ro/article.php?artid=295323

draga Leo,
am citit - of course - articolul lui Pata...
e excelent, numai ca vecinatatile acestea dubioase - mai mult sau mai putin colorate - se regasesc peste tot in presa romaneasca (evident, dupa gustul meu)...
chiar si in "Idei in dialog"... eu n-as publica un haiduc ortodocsist, un intolerant si un zarghit precum Mircea Platon... sau Badilita mai inainte... (...) dar astea sunt mici abateri pe langa combustia exploziva de la Ziua.
cum poate sa ramana acolo Gabriel Andreescu, IB Lefter (cu asta am polemizat pe acest subiect, dar vad ca semneaza in continuare), Zoe Petre, Balaceanu-Stolnici (e un fel de guru acolo), chiar Horasangian...
pe scurt: doamne fereste!
inseamna sa nu te respecti, sa-ti placa miasmele latrinei...
in aceeasi ordine de idei, ma gandesc cat va mai scrie pe "ogorul" lui Felix (Dan Voiculescu) si prietenul nostru Mircea Cartarescu. stiu, este platit bine - a spus-o chiar el - , dar nu e deloc onorant sa semnezi alaturi de Ivan Cristoiu, de Tuca sau de Valentin Stan (omul cu laptopul).
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif