Thread: Asia extrema
View Single Post
Old 21 Jul 2004, 00:25   #19
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Intamplator incep si eu sa dau de aceste nume pe care s-ar putea insinua ca un cinefil inrait ar fi trebuit sa le cunoasca de demult. Mai ales considerand gusturile mele, oarecum ma simt complexat de aceasta ignoranta personala.
Am vazut "In the Mood for Love", dar nu m-a impresionat. Sunt, insa, dispus sa il revad, date fiind circumstantele vizionarii, care mi s-au parut inadecvate fiind vorba despre un astfel de film. As vrea mai ales sa revad ultima jumatate de ora. Dar nu am avut acea senzatie de (transcendenta e mult spus si suna cum suna) "uplifting" precum a fost in cazul "Lost in Translation". Ma intreb care film...merge mai departe? La prima vedere tind sa cred ca ITMFL.
Voi incerca sa fac rost si de celelalte filme enuntate aici. Culmea faca insa ca primul meu contact cu WKW sa fie in seria "The Hire", acele filme cu BMW-uri frumoase si idei adeseori revigorante. Putin off-topic, s-a discutat despre aceste shorturi pe aici?
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif