View Single Post
Old 11 Jul 2017, 11:01   #7
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by rvn:
ah, iarta-mi scaparea. nu am retinut ca trebuie sa notez, dealtfel, nu-mi place sa acord note, nici filmelor pe care le vad nu le dau. las treaba asta in seama lui alali. ideea ta mi s-a parut atractiva, mai ales ca exista o resursa nelimitata pe net. trebuie doar sa gasesti cele mai interesante si nastrusnice asocieri vizuale. nu am inteles ce ai vrut sa spui cu "cafeanea in cafenea", dar, te asigur, n-am vrut sa "murdaresc" nimic. il las pe Twinsen sa aleaga intre cele doua poze ale mele, el fiind moderator. cat despre abajurul lui, pot spune ca omul, are intotdeauna creativitate, chiar si cand are la indemana foarte putine variante pentru a-si pune in practica opera. astfel, frumusetea (sau uratenia), capata noi valente, vecine cu utilitatea.

De acord cu tine, dar postarea ta nu se incadreaza in ideea mea.

1. Daca nu acorzi note filmelor, este problema ta. Aici este un joc cu niste reguli.
2. alali nu poate da note in locul tau, pentru ca el nu este tu.
3. Twinsen nu poate alege in locul tau, indiferent de pozitia lui pe acest site, fiindca el nu este tu.
4. Cel ce urmeaza dupa tine, carei imagini sa dea nota ? Il pui in dificultate.
5. In acest caz, regulile nu au fost facute pentru a fi fentate. Au fost facute pentru a decurge jocul cum trebuie.
6. Mesajul tau nu-si are rostul. Ori te conformezi, ori e mai bine sa nu mai participi.
7. Fara suparare.

Originally Posted by Cretzulynne:
Lansez o provocare!

Incep eu cu un cuvant. Voi posta aici imaginea ce imi place cel mai mult in legatura cu acel cuvant cautat pe "Google Imagini" si voi scrie alt cuvant pentru urmatoarea imagine. O notezi dupa cum ti-a placut si postezi o noua imagine conform cuvantului primit. Va bagati ?
.
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif