Thread: Anti-Matrix
View Single Post
Old 26 Jan 2004, 11:54   #33
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by notorious:
mai intai, l-as ruga pe nightwane sa ma elucideze ce anume sunt 'anime'-urile spre deosebire de desene animate. s-ar putea sa banuiesc ceva, dar vreau sa fiu sigur.

eu n-am vazut de la 'animatrix' (care a avut o animatie care m-a dat pe spate) decat 'ultimul zbor al lui osiris' la inceputul lui 'final destination 2'. cu toate ca luand in calcul animatia, e excelent, nu pot compara nici in gluma 'animatrix'-ul cu 'matrix'. care-i chichita? sa vezi oameni facuti pe calculator atat de bine incat ai zice ca sunt in carne si oase? la ce scop demonstratia? o sa ne apucam de-acum sa-l facem pe terinatorul schwarzie pe calculator? poate pe de niro ( donald sutherland deja a fost 'clonat' in asa-zisele 'anime'-uri)? cam ca in 'final fantasy' - dovada ca vocea lui sutherland nu va inlocui niciodata ACTORUL sutherland. la filme de animatie (desene animate, animatie 3D) vrei sa vezi intocmai cu totul altceva! vreau sa vad figuri care sa ma inspaimante sau care sa-mi starneasca rasul, vreau sa-i vad fata adorabila a vagabontului si cea timida a 'doamnei'. asta vreau.

'matrix' este FILMUL. incomparabil cu orice copie a sa pe calculator.

deci sunt 9 viziuni diferite asupra acestui fenomen Matrix shi toate stilurile de desene sunt diferite... dar e plin de simboluri shi de metafore shi e realizat super fiecare dintre ele.

sa nu te ashteptzi k toate sa fie genul lu' Final Flight Of The Osiris - k nu sunt - ala khiar m-a lasat masca :o dar shi restul sunt adevarate... mai ales povestea cum s-a ajuns sa se faca Matricea shi razboiul - in 2 partzi ...

ai rabdare sa le vezi pe toate la rand... dk vrei tzi le trimit io ... k sunt toate 9 pe un singur cdu'
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif